Strana 12 od 74 PrvaPrva ... 289101112131415162262 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 734
Like Tree2947Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #111
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Druze svaka ti cast,imas od svega pomalo. Vidi se koliko volis ovu nasu bolest. Mogu samo jedan duboki naklon za sve sto imas!

    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #112
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7662
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Svaka čast Hafisch na tvom doprinosu forumu, zaista se puno može naučiti iz tvojih recenzija! A posebna pohvala i za tvoju kolekciju i odličnom stanju u kojem su ti svi satovi. Respect!
    eee and Haifisch23 like this.

  3. #113
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala kolege! Tek smo na pola puta sa predstavljanjem
    Izneo bih jedno samo upozorenje vezano sa Seiko vintage hronografima. Juče me je Skydrummer upozorio na neke detalje, kod Pogue-a, koji bi mogil navoditi na to, da nije samo narukvica aftermarket nego i neki drugi delovi.
    Ja sam sat kupio od prodavača, koji se time zvanično bavi. Samo sam jedan hronograf kupio od privatne osobe, a to je Kakume, gde ima određenih nepravilnosti (ne aftermarket na brojčaniku, nego je prošlo vlasnik, koga poznajem i od koga sam kupio sat) On je na svoju ruku hteo naneti novu luminaciju, ali mu to nije najoblje pošlo za rukom, pa je ispalo zaista slabo. Uz to je posle još prefarbao kazaljke, da bi nekako izjednačio kontrast markera i brojčanika). Ali moj časovničar je rekao, da to nije veliki problem i kad bude došao red na servis sata, da će to restaurirati. Tu sam žrtvovao slabiji izgled zbog autentičnosti, jer je sat od početka kod prvog vlasnika.
    Kao što sam napisao, ne mogu, da stavim ruku u vatru, da svaki pojedini deo na hronografima nije aftermarket, mada su mi to potvrdili prodavači.
    Kada sam juče zvao prodavača za Pogue-a, rekao je, da se radi o Non Notched Case-u, koje je korišteno oko sredine 1971 i da je to slučaj sa mojim modelom i da je u to vreme Seiko ne nekim modelima koristio jednake pushere na 6139 i 6138. Postoje vodiči za Seiko hronografe na forumima ali i oni su uopšteni, nisu zvanično potvrđeni od proizvođača a i ne pokrivaju u potpunosti celokupnu emisiju. Poštujem Sky-jevo mišljenje ali ne mogu, da odbacim ni mišljenje antikvara, za kojega znam, da pošteno radi svoj posao i da je kroz njegove ruke prošlo more satova, pa ću probati, da proverim i videti, šta je sa tim. Baš on je bio taj, koji mi je preporučio, da rađe Citizen Bullhead kupcim u Nemačkoj, nego ovde kod nas, jer koliko je video, većina ima jednaku visinu markera, koji su 100 % aftermarket.
    Ovo pišem, kao upozorenje, da se radi o 40 i nešto godina starim satovima i da na žalost ne mogu, da zasiguram, da je sve 100% iz doba, kada su nastali.
    Sa druge strane mogu, da potvrdim, da su svi mehanizmi potpuno izvorni i 100 % fit. To je moj časovničar potvrdio, kada ih je pregledao.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (18.5.2018. u 10:38)
    sima hrabri and Petar012 like this.

  4. #114
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    SEIKO 6138-3002 JUMBO AUTOMATIC CHRONOGRAPH

    U periodu od 1970 do 1979 Seiko je plasirao 10 modela automatskih hronografa 6138. Krasila ih je sportska narav, odstupanje od konkurencije po veličini i nadprosečna robustnost pojedinih primeraka.
    Karakteristično za celu seriju je bilo, da je većina modela, tačnije sedam, izlazila u dve različite boje a jedan (6138-803), čak u tri.

    Svaki od njih je vrlo brzo dobio nadimak, koji je i danas u upotrebi. Zahvaljujući njemu, odmah prepoznajemo i razlikujemo međusobne varijante iz cele serije. Zapravo samo model 6138-801 nije uspeo doći do globalnog nadimka, mada neki upotrebljavaju jednostavan naziv: Blue. Ali zato Panda, Bullhead, Yachtmen, UFO, Jumbo, Kakume, Baby Panda, Calculator i Tokai Zara nikad moćnije ne odzvanjaju u srcima Seiko sledbenika. Dokaz za ovu tvrdnju, se može naći u cenama, koje skoro iz meseca u mesec doslovno rastu i zato je sve teže doći, do čak i prosečno sačuvanog modela bez izdatka, koji se meri u stotinama eura.

    Model 6138-3002 sa 42 mm prečnika bez krunice, nije najveći po obimu ali je zbog izuzetno tankog ruba kućišta (bezela) i stakla, koje se izdiže 2mm iznad razine kućišta, sasvim opravdano dobio nadimak Jumbo. Ako bi celu seriju kategorizirali po popularnosti, ovaj model bi svakako ušao u gornju polovinu,
    Na tržištu se pojavio 1973 godine i proizvodio se u dve boje: crnoj i tamno sivoj.

    Naziv: 20170415_171706_HDR.jpg, pregleda: 666, veličina: 218,6 KB


    Kućište je napravljeno od nerđajučeg brušenog čelika.

    Dimenzije sata bez krunice su: širina 42,0 mm, visina 15,4 mm i dužina 41,0 mm.
    Razdaljina od luga do luga iznosi 47,4 mm, a između lugova 20,0mm.

    Krunica se nalazi na poziciji 3. Nije potpisana i nije ušarafljiva. Hronografski pusheri se nalaze na pozicijama 2 i 4. Sve tri krunice su iz poliranog čelika, prečnik glavne krunice iznosi 5,3 mm. Hronografski pušeri se još uvek dobro odazivaju. Upravljanje ide bez poteškoća i hronografska kazaljka se vraća tačno na nultu poziciju.

    Naziv: 20170415_172011_HDR.jpg, pregleda: 645, veličina: 118,3 KB


    Gornji deo, odnosno kućište oko stakla je napravljen od poliranog čelika. Širina iznosi 2,8 mm. Dvostran je i vertikalno se spušta na osnovno kućište.

    Naziv: 20170415_171925_HDR.jpg, pregleda: 672, veličina: 158,4 KB


    Poklopac kućišta je napravljen iz kombinacije brušenog i poliranog nerđajućeg čelika i ušarafljen je. Serijski broj sata otkriva, da je proizveden u junu, 1977 godine.

    Naziv: 20170415_172404_HDR.jpg, pregleda: 669, veličina: 138,5 KB


    Još uvek je primetna odlična završna obrada kućišta. Ivice su odlično brušene i nema ni traga oštrinama, koje bi opozorovale na sebe prilikom nošenja sata ili čak prilikom klizenja prstiju preko njih. Istakao bih izuzetno kompaktno, masivno i stisnuto kućište, koje bi više priličilo nekom diveru,nego ovom sportsko-elegantnom hronografu. Uzevši u obzir, da je sat prilikom izlazka na tržište, koštao nešto oko 140 $, slobodno se može tvrditi, da ostavlja utisak mnogo višeg cenovnog razreda.

    Naziv: 20180509_191619_HDR.jpg, pregleda: 636, veličina: 118,8 KB


    Staklo je ojačani mineral, odnosno Seiko hardlex. Nalepljeno je na takav način, da se čak i njegova ivica sa strane nalazi 2 mm nad rubom kućišta. Površina se jedva primetno spušta prema sredini. Prečnik iznosi 36,3 mm. Staklo omogućava vrlo dobar pregled i čitljivost brojčanika.
    Brojčanik je tamno sive boje. Prozori za dan i datum se nalaze na pozciji 3 i međusobno su odvojeni. Pohvalio bih odluku dizajnera, da je pozadina prozora u jednakoj boji, kao brojčanik.
    Podbrojčanik za merenje časova se nalazi na pozciji 12, a podbrojčanik za merenje do 60 minuta, se nalazi na poziciji 6. Oba podbrojčanika su u istoj nijansi boje, kao i brojčanik a njihova polja su blago spuštena pod površinu podloge. Glavna podloga je opet spuštena ispod prstena, na kojem su natisnuti markeri. Sve to izgledu daje dubinu, koja je primetna, iako su sva tri dela podlage iste, tamno-sive boje.

    Markeri su u obliku barova i natisnuti su na kružnu podlagu brojčanika. Nad tom kružnicom se okomito uzdiže rubna kružnica, koja sadržava markere na poziciji časova. Ti markeri su u obliku kvadrata sa luminiranom tačkom u unutrašnjosti i nisu natisnuti, nego postavljeni na podlagu.

    Unutrašnjost Pencil kazaljki je takođe bila luminirana. Za vizualnu dinamiku sata su zadužene kazaljka hronometra i obe kazaljke podbrojčanika, koje su žute boje i uzevši u obzir, da ovaj mehanizam preporučuje konstantnu upotrebu hronografa, onda dinamika ovde osmišljava potpuno značenje te reči.

    Naziv: 20170415_172046_HDR.jpg, pregleda: 637, veličina: 125,1 KB


    Seiko čelična narukvica dolazi iz vremena nastanka sata. Linkovi su obrađeni načinom visokog stepena brušenja. Karakteristično za te narukvice je bila mekoća čelika, koji je inače dobro prilagodljiv podlazi na kojoj stoji, ali ne pruža onaj potreban osećaj robustnosti, pa je zbog toga u određenom antagonizmu sa masivnim kućištem.

    Širina kod lugova iznosi 21,0 mm i spušta se na 16,0 mm kod kopče.

    Naziv: 20170415_172625_HDR.jpg, pregleda: 679, veličina: 377,1 KB


    Kopča je takođe napravljena iz brušenog čelika i potpisana je. Zatvara se na klik.

    Naziv: 20170415_172115_HDR.jpg, pregleda: 657, veličina: 116,5 KB

    Naziv: 20170415_172235_HDR.jpg, pregleda: 645, veličina: 99,4 KB


    Sat pokreće automaski hronografski mehanizam sa opcijom ručnog navijanja Seiko 6138B. Sadrži 23 rubina, frekvencija iznosi 21.600 b/h i ima rezervu snage od 44 sati. Komplikacije mehanizma su hronograf sa merenjem vremena do 60 minuta, dan i datum. Pošto se radi o vertikalno postavljenom mehanizmu, preporučljivo je, da štoperica radi sve vreme, kao i sat.

    Radi se o izuzetno kvalitetnom i robustnom mehanizmu, koji je odličan naslednik prvog vertikalnog integriranog automatskog kalibra Seko 6139.Proizvodio se istovremeno, kao i navedeni prethodnik odnosno u razdoblju od 1970 do 1979 godine.

    Prednost modela Seiko Jumbo je prvenstveno u činjenici, da se mogao nosiiti u različitim prilikama. Od sportskih do nešto formalnijih. Uprkos neobičnoj veličini za vreme iz kojeg dolazi, izgledom je privlačio i one, koji su od sata zahtevali ne samo izdržljivost, nego i dodir galantnosti. Čak i četiri decenije kasnije, to je sat, koji se slobodno može naći u svakodnevnoj upotrebi, a njegov dijapazon upotrebe je podjednako širok, kao i u vreme nastanka. Navedeno ne važi samo, za vizualni učinak, nego i za kvalitet ovog mladića, koji još uvek kuca sa tačnošću, na koju bi mu pozavideli i novodobni premijer ligaši.

    Ovo je sat, koji se proizvodio u velikim količinima i od svih modela je najdostupniji. Zato je njegova cena najumerenija. Čak i potpuno očuvani primercii retko prelaze granicu od 900 €.

    Sa druge strane, činjenica je, da će ih vremenom biti sve manje i da sa kupovinom ne treba previše odlagati. Za ljubitelje, koji ne žele samo, da poseduju jedan od legendarnih Seiko modela, nego da ga i često upotrebljavaju, Jumbo predstavlja odličan izbor.

    Naziv: 20171125_155514_HDR.jpg, pregleda: 660, veličina: 97,7 KB


    Naziv: 20171025_100921_HDR.jpg, pregleda: 674, veličina: 215,5 KB
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (18.5.2018. u 20:21)
    eee, aviator, sima hrabri and 17 others like this.

  5. #115
    Mlađi član Avatar korisnika laza80
    Član od
    26.8.2016.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    62
    Lajkovi
    401
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Prelepa kolekcija u celosti. Svaka čast još jednom.
    Haifisch23 likes this.

  6. #116
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Lazo!
    laza80 likes this.

  7. #117
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    SEIKO 6138-0030 KAKUME AUTOMATIC CHRONOGRAPH

    Kada je bilo sveopšte prihvaćeno, da je 6138 Bullhead, model sa najsportskijim izgledom u seriji Seiko automatskih hronografa iz '70 godina, krajem 1973 dolazi 6138-0030 i podiže granicu popularnosti za stepen više. Ova navedba važi samo za vreme proizvodnje modela i deceniju nakon njenog prestanka, jer su početkom novog veka Bullhead i Panda preuzeli trajno vođstvo u aspektu želja sa strane kolekcionara.

    Seiko 6138-0030 se tržištu zaista prilepio na oči i odmah je dobio nadimak Kakume, što u prevodu znači: kvadratne oči. Pogled na sat nudi logično objašnjenje prethodno navedenog. Oba podbrojčanika su kvadratnog oblika i zaista, satu daju izuzetno privlačan izgled i potpuno sportsko usmerenje. Proizvodio se u dve boje: plavoj i šampanjskoj. Kao i kod ostalih modela, naznaka na brojčaniku Seiko 5 Speedtimer je označavala proizvodnju za domaće, japansko tržište, a naznaka Seiko Chronograph Automatic za ostatak sveta.
    Sve ostalo je bilo zajedničko sa ostalim modelima iz 6138 serije. Nadprosečne dimenzije za tadašnje vreme, robustno kućište, hardlex staklo, mehanizam i izuzetna privlačnost. Ono što je u tehničkom smislu najviše istupalo kod ovog modela, je razdaljina od luga do luga, koja je iznosila 18 mm i što je značilo, da na kućištu od skoro 43 mm, svaki druga, osim metalne narukvice, izgleda neobično i teško prihvatljivo. Verovatno je u vreme nastanka sata, ovakva presuda smetala samo okorelim protivnicima metalne narukvice ili onima, koji su bile alergični na taj material ali danas kolekcionarima stvara puno problema, jer nije lako naći sat u kompletu sa tim izvornim elementom.

    Naziv: 20180113_110515_HDR.jpg, pregleda: 662, veličina: 175,1 KB



    Kućište je napravljeno od nerđajučeg brušenog čelika.

    Dimenzije sata bez krunice su: širina 42,3 mm, visina 15,7 mm i dužina 41,5 mm.
    Razdaljina od luga do luga iznosi 45,3 mm, a između lugova 18,0 mm.

    Krunica se nalazi na poziciji 3. Nije potpisana i nije ušarafljiva. Hronografski pusheri se nalaze na pozicijama 2 i 4. Sve tri krunice su iz poliranog čelka, prečnik glavne iznosi 5,3 mm.
    Upravljanje hronografom teče bez problema. Oba pushera su dobro odazivna, start, zaključak i reset štopovanja je gladak i hronografska kazaljke se tačno vraćaju na početnu poziciju.

    Naziv: 20180113_110719_HDR.jpg, pregleda: 619, veličina: 121,3 KB


    Bezel je fiksan. Korona je napravljena od aluminija, plave je boje i sadržava tachymetarsku skalu. Na osnovno kućište se spušta pod pravim uglom. Širina iznosi 2,3 mm.

    Naziv: 20180113_110754_HDR.jpg, pregleda: 638, veličina: 175,1 KB


    Poklopac kućišta je napravljen iz kombinacije brušenog i poliranog nerđajućeg čelika i ušarafljen je. Serijski broj sata otkriva, da je proizveden u aprllu, 1974 godine.

    Naziv: 20180113_110936_HDR.jpg, pregleda: 600, veličina: 136,1 KB


    I u slučaju Kakumea, mogu samo ponoviti ono, što sam napisaoi za celu 6138 seriju. Kućište je vrhunsko obrađeno. Sat je duboko zagazio u petu deceniju postojanja i još uvek je primetna, čista granica između brušene i visoko polirane površine ovog elementa. Sve ivice su kvalitetno obrađene i čak vrlo osetljiv prelaz prstima preko njih ne daje osećaj iritantne oštrine.
    Sat je masivan i kompaktan. Lepo se oseća na ruci i može se slobodno reći, da izuzetno stisnuto kućište nadmašuje očekivanja od sportskog usmerenja ovog proizvoda.

    Naziv: 20180512_170322_HDR.jpg, pregleda: 623, veličina: 125,2 KB


    Staklo je Seiko hardlex. Na kućište je nalepljeno na takav način, da se nalazi 1 mm iznad ruba korone bezela. Jedva primetno se spušta prema sredini. Prečnik staklene površine iznosi 33,4 mm.

    Brojčanik je metalno plave boje. Prozori za dan i datum se nalaze na pozciji 3 i međusobno su odvojeni. Njihova pozadina je crna. Podbrojčanik za merenje časova se nalazi na pozciji 12 a podbrojčanik za merenje do 60 minuta, se nalazi na poziciji 6. Unutrašnjost je srebrne boje i oba polja su spuštena pod površinu podlage, da bi se dobio efekat vizualne dubine sata.

    Markeri su u obliku barova i postavljeni su na brojčanik. Dvodelni su i visoko polirani. Kružne tačkice, koje se nalaze na početku svakog markera su luminirane, a sredstvo je ponovo nanešeno na njih. Na žalost, ne baš vešto, pa je na većini taj elemenat neravnomerno prekriven bojom i time je čak ponegde izgubljen njihov prvobitni oblik. Ipak, poznavajući krivca za to, draže mi je ovakvo stanje originalnog brojčanika nego potpuno novi aftermarket dial.
    Indeksi na podbrojčanicima su crni, a dodatnu atrakciju predstavljaju žuti na hronografskom podbrojčaniku za sate.


    Srebrne kazaljke su takozvane Pencil hands. Unutrašnjost je premazana sredstvom za luminaciju. Sada to više nije, jer je gore spomenuti, koji je mislio, da je veći od samog života, istim sredstvom premazao cele kazaljke, a kada je počelo, posle samo nekoliko dana da otpada, onda je belim lakom premazao celu površinu i tako uništio njihov primarni oblik. Srećom, kada bude došlo vreme za servis, ovo će se moći restaurirati (nanos stručno odstraniti) i biće vraćeno u pravi oblik.

    I na ovom modelu, potpunu vizualnu efikasnost postižu velika crvena kazaljka za odbrojavanje sekundi, te obe male u hronografskim poljima.

    Naziv: 20180512_170231_HDR.jpg, pregleda: 627, veličina: 153,9 KB


    I samo kao opomena onima, koji razmišljaju, da sami čačkaju po satu i da su možda precenili svoje sposobnosti.

    Naziv: 20180216_164007_HDR.jpg, pregleda: 667, veličina: 92,2 KB


    Čelična narukvica nije originalna. Sačinjena je od linkova iz brušenog čelika. Vrlo je solidnog kvaliteta, prijatnog izgleda i jednake širine preko cele površine, koja iznosi 20 mm.

    Naziv: 20180113_111351_HDR.jpg, pregleda: 648, veličina: 124,4 KB


    Kopča je takođe napravljena iz brušenog čelika. Zatvara se na klik.

    Naziv: 20180113_111303_HDR.jpg, pregleda: 623, veličina: 112,1 KB


    Sat pokreće automaski hronografski mehanizam sa opcijom ručnog navijanja Seiko 6138B. Sadrži 23 rubina, frekvencija iznosi 21.600 b/h i ima rezervu snage od 44 sati. Komplikacije mehanizma su hronograf sa merenjem vremena do 60 minuta, dan i datum. Pošto se radi o vertikalno postavljenom integrisanom mehanizmu, preporučljivo je, da štoperica radi sve vreme, kao i sat.
    Radi se o izuzetno kvalitetnom i robustnom mehanizmu, koji je odličan naslednik prvog vertikalnog integriranog automatskog kalibra Seko 6139. Proizvodio se istovremeno, kao i navedeni prethodnik odnosno u razdoblju od 1970 do 1979 godine.

    Naziv: 20180113_112223_HDR.jpg, pregleda: 629, veličina: 103,0 KB


    Seiko 6138-0030 Kakume je jedan od najcenjenijih modela iz čitave serije automatskih hronografa. Uprkos činjenici, da se proizvodio u velikim količinama, veoma je teško doći do odlično očuvanog mint stanja. To posebno važi za model sa plavim brojčanikom. Razlog je očigledan. Zbog izuzetno privlačnog izgleda, vlasnici su sat nosili češče od većine drugih modela.

    Zato i danas srednje očuvani modeli, bez ikakvog problema dostižu cenu od 600 – 700 €. Mint stanje dostiže i prelazi 1.000 €. Trend cena je i dalje u porastu, jer je ponuda sve manja.

    Naziv: 20180113_110640_HDR.jpg, pregleda: 634, veličina: 151,1 KB


    Naziv: 20180113_111506_HDR.jpg, pregleda: 652, veličina: 193,2 KB


    Naziv: 20180113_111932_HDR.jpg, pregleda: 616, veličina: 158,5 KB
    milan zmaj, bolton, eee and 12 others like this.

  8. #118
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala na lepim tekstovima i doprinosu forumu.
    Haifisch23 likes this.

  9. #119
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Do sada Seiko izdominirao. Jedva čekamo nastavak. Svake šeste nedelje makar jedno nošenje znači 40ak satova. Ako je recimo pola za predstavljanje sigurno ćemo imati još koju zanimljivu nedelju

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    laza80 and Haifisch23 like this.

  10. #120
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Sky i Hvala Nešoni!
    Da, još ću daviti.
    Malo se ponavljam, kod ovih Seikovih hronograf modela. Kada sam pripremao predstavljanje, nisam znao, da li da otvorim kao predstavljanje svoje kolekcije ili u temi Kompletni testovi satova. Možda bih mogao udružiti po dva zajedno ali su kroz sve ovo vreme postali potpuno samostojni i odvojeni jedan od drugoga, tako da mi ni to nije bila prihvatljiva opcija. I ako neko bude gledao podatke samo za određeni model, bolje da ima što više informacija. Ovde mislim pre svega na podatke o mehanizmu 6138, koji se ponavljaju jedan za drugim..ali još sutra i prekosutra, pa se vračamo u moderna vremena i u veću raznolikost.
    bolton and don Alberto like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •