Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree27Likes
  • 14 Post By drag196
  • 2 Post By skydrummer
  • 1 Post By Neša
  • 10 Post By drag196

tema: drag-moj novi (prvi) sat

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom drag-moj novi (prvi) sat

    Veliki pozdrav adminu i svim članovima. Skoro sam kupio seiko 5 i u želji da saznam nešto više o njemu nađoh ovaj sajt. i učlanih se na moje veliko zadovoljstvo. Sat sam kupio od kolege s posla a on je sat dobio na poklon iz Amerike i vjerujem mu. Sat je došao u plavoj kutiji sa Seiko logom, knjižicom i karticom. Na mehanizmu piše 7s26 o571 a na ciferu 7s26 0077. Ono što me naj više zbunjuie je to što i na ciferu i na mehanizmu piše Malaysia.drag-moj novi (prvi) sat-dsc_0125.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0157.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0150.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0151.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0121.jpg
    RUS, VLADAN P, Neša and 11 others like this.

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    Dobro došao na forum. Lepa petarda. To što piše Malaysia znači da je mehanizam napravljen u toj zemlji,naravno u Seiko fabrici. Verovatno je i ceo sat tamo napravljen-sklopljen. Sve je to ok. U zdravlju ga nosio.
    Zagor and WatchHunter like this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    Dobrodošao!
    Lepa petica.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    hvala, nadam se da će ih biti još. <možda ne 5-ica ali nekih drugih Seiko, da. Mada što više surfam po sajtu više mi maštu golicaju ruski satovi. Ukoliko su još uvijek ruski.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    Pozdrav i dobro nam došao

    Što se tiče sata, kupio si jedan od modela koji su poznati po odnosu cene i kvaliteta, a pokazali su se kao izdržljivi, tačni i kvalitetni. Seikova petica postoji već decenijama, a i danas je popularna u mnogim delovima sveta. Kod petice se pokazalo da se isplati održavati koncept koji se pokazao uspešnim, tako da se i danas dobro prodaje uprkos velikom broju kvarcnih satova. Verujem da ćeš biti zadovoljan svojim primerkom, a ko zna, možda ćeš ipak nabaviti još neku peticu ili drugi model ovog proizvođača.

    Što se tiče ruskih satova, imaš podforum koji je posvećen njima, a ako te još nešto o tome zanima, rado ćemo ti pomoći. Starih ruskih satova ima dosta na tržištu i veoma su jefini, a od novih možeš lako naći čuvene amfibije ili komandirske koje Vostok i danas proizvodi. Ovaj proizvođač je 'najruskiji', da se tako izrazim, a i danas možeš naći ruske štopere sa čuvenim mehanizmom 3133. Kod ruskih satova treba imati u vidu da postoje i brendovi koji se zasnivaju na ruskom/sovjetskom časovničarskom nasleđu, ali zapravo nisu ruski, kao npr. Poljot International ili Vostok Europe. Njih ne treba mešati sa 'običnim' Poljotom ili Vostokom, koji nemaju International odnosno Europe u nazivu. Naravno, tu smo da pomognemo šta god treba, a pozivam te da pogledaš i druge podforume i pročitaš šta god te zanima o časovničarstvu.
    drag196 likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    Znam da ruske satove ne možemo svrstati u vrh časovničarske vještine ali da imaju posebnu čar to je sigurno. Davno neko meni blizak je imao Raketu TV. Prije mjesec odem do buvljaka i na hrpi satova ugledah takvu Raketu. Neugledna ali se ipak izdvaja od ostalih "kvarcova". Vidim radi, kucka, kazaljke se pokreću. I kupim. Cijena, prava sitnica
    .drag-moj novi (prvi) sat-dsc_0452.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0458.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0468.jpg

    Nakon 24- časovnog testiranja sat je kasnio oko 2 min. Nakon malo dužeg tretmana kod sajdžije, koji je ustanovio da su mu pojedini rubisi oštećeni sat zanemarljivo kasni, oko 15" dnevno, ljepše, nečujno se navija. Nije mi baš naj bolje očistio rub stakla ali... i nabacim mu novu narukvicu, moj ručni rad. Sledeća će biti bolja kad nabavim malo ozbiljniji alat za obradu kože. Sad izgleda ovako.drag-moj novi (prvi) sat-dsc_0500.jpgdrag-moj novi (prvi) sat-dsc_0503.jpg
    Priložene slike Priložene slike drag-moj novi (prvi) sat-dsc_0470.jpg  
    Poslednja ispravka: VLADAN P (25.9.2016. u 21:24)

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    Odlična Raketa. U zdravlju je nosio.

  8. #8
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: drag-moj novi (prvi) sat

    Pre bih rekla da ruske satove ne mozemo svrstati u vrh virtuoznosti casovnicarskog zanata, ali meni je mehanizam 2609ha u vrhu casovnicarstva. Prelepa raketa, cestitam, upravo sam i sama razmisljala da kupim istu takvu. Odlicno joj stoji ova bela narukvica, daje joj luksuzniji izgled, mada bih se otarasila ovog crnog stepa.
    Poslednja ispravka: WatchHunter (26.9.2016. u 19:43) Razlog: nedoreceno

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    Mislim da čisto bijela narukvica djeluje previše 'sterilno'. Mada je ovaj štep previše uočljiv zbog duplog konca, prevelikih rupa napravljenih kliještima za rupe. Uz neštoodgovarajućeg alata koji namjeravam nabaviti biće to ljepše. Hvala na komentaru.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •