Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree38Likes
  • 27 Post By damal
  • 1 Post By VLADAN P
  • 1 Post By damal
  • 9 Post By damal

tema: damal - Moji satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.7.2008.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    8
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom damal - Moji satovi

    Najpre da pozdravim sve clanove ovog foruma kao I njegovu upravu! Forum je odlicno koncipiran I ima puno korisnih informacija. Moje ime je Dragan i ljubitelj sam satova. Kroz moje ruke je proslo dosta satova, a neki veoma dragi su na zalost, otudjeni bespovratno.
    Registrovan sam na forum odavno, ali eto, nikad nije kasno za prvi post. Da vam predstavim satove koje trenutno imam u licnoj kolekciji, pocev od najstarijeg:

    Poljot - Dedin “Rus” koji je dobio za 10-godisnjicu rada u firmi. Ne znam godinu, ali je to svakako bilo 70-tih

    damal - Moji satovi-img_6903-1.jpg

    Darwil

    damal - Moji satovi-img_6902-1.jpg

    Cortebert

    damal - Moji satovi-img_6900-1.jpg

    Longines – za ovaj vec imam dosta informacija jer je skorasnji (2008) L4.721.2.42.7, Caliber L619

    damal - Moji satovi-img_6910-1.jpg


    E sad special – 2 dzepna casovnika koja su pripadala dedi moje supruge: Doxa i Longines.
    - Doxa je u “funkcionalnom stanju” tj. navija se I radi, ali ima osteceno staklo I cifer. Jako dugo stoji nekoriscena i na zalost, neservisirana.
    - Longines (za sada nemam sliku, postavicu je kasnije) nije u ispravnom stanju. Jako bih zeleo da ga popravim, pitao sam svojevremeno Identico (na koga me je uputio Longines) ali su rekli da to kod njih nije moguce. Ako neko ovde ima preporuku za kvalitetnog majstora ko moze da izadje na kraj sa “relikvijom” sa pocetka 20 veka, neka javi.

    Za Doxu planiram jedno ciscenje I sredjivanje a za sada evo fotografije:

    damal - Moji satovi-img_6908-1.jpg




    Eto, toliko za prvi post, a vasi komentari i informacije su dobrodosle.
    Shmizla, marko14, RUS and 24 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    damal
    Ne mogu reći ''dobrodošao'' pošto si na forum prijavljen pre mene ali je tvoja kolekcija vrlo dobrodošla
    Nadam se da je taj post prvi od mnogih.
    Markoni BG likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Bravo,samo naprijed siri kolekciju i postavljaj postove.Poz

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Dragane, hvala na lepim recima i dobrodosao na forum.

    Svaka cast za kolekciju, koja ce se sigurno prosiriti.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    8.7.2008.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    8
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Hvala, hocu svakako. U stvari, tema oko satova mi se aktuelizovala jer planiram u narednih par meseci kupovinu jednog. Za sada su u najuzem izboru Candino (Sport C4408 ili C4472) ili Roamer (Rockshell Mark III).

    U stvari, iskreno, Sturmanskie Strela 2612/1771727 mi je predivan sat, sto bi se reklo "tako bih ga posedovao". Malo iznad planiranog budzeta, ali kada bih imao mogucnosti da je kupim, vrlo bih se razmislio


    Cim bude novosti, fotkam ...

    Sto se tice satova koje sam postavio, sta mislite, da li je moguc popravak ove dzepne Doxe (u smislu zamene cifera i stakla? Samo ciscenje i podmazivanje mislim da nece biti problem, ali iskreno, nikako mi nije jasno kako je cifer mogao onako da se osteti....

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Za doxu nemoj da brineš, jer u principu može da se sredi. Ja sam radio jednu sličnu restauraciju porodične omege u servisu Kostić-Dojčinović (na Zelenom vencu) i odlično je urađen.

    Jeftinija varijanta je da nađeš takav sat i da mu skineš brojčanik, a skuplja da se radi restauracija. Što se tiče brojčanika, predlažem da pratiš oglase, jer se može desiti da se pojavi bukvalno sutra, ali i za godinu dana, jer pravila nema. isto tako, korisno bi bilo obići časovničarske radnje, jer možda neko ima takav brojčanik. Za staklo ne brini, to je najmanji problem.

    Što se tiče cifera, oni obično stradaju kada sat loše dihtuje, kada je polomljeno staklo i sl. pa dođu u dodir sa vlagom ili prašinom, a svakako da dugo izlaganje suncu ili toploti može da nanese štetu. Imaj u vidu da je sat dosta star i da je sasvim normalno da nešto bude oštećeno.

    Mislim da bi sat svakako trebalo srediti i čuvaj ga, jer su porodične uspomene uvek vredne.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    8.7.2008.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    8
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Hvala na savetu Nešo. Zelim da ih deca naslede i nauce da postuju takve starine. Iz tog razloga i imam zelju da ih dovedem koliko toliko u pristojno stanje.
    Neša likes this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    8.7.2008.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    8
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    E evo mene sa novim satom

    Dakle, potraga je bila za nekim "casual", sportskim quarz časovnikom koji će biti na ruci i tokom šetnje, skijanja, letovanja (ne baš u i vodi ) a i kao neka vrsta tzv. "sportske elegancije.

    Iako su prvobitno u kombinaciji bili modeli Roamer-a i Candino-a, kako to obično biva, slučajno i neplanirano sam "probao" na ruci Citizen - i tu je i ostao .

    Radi se o modelu "Citizen AT0761-08E" sa Eco-drive mehanizmom, safirnim staklom, i sportskim ciferom. Imam ga na ruci već par meseci i pored dobrih stvari i lepog izgleda ima i dve mane.

    *manja mana*
    - kožni kaiš - u stvari to i nije mana, ali sam inicijalno želeo da kupim časovnik sa metalnom narukvicom, baš iz razloga jer ovaj sat planiram da nosim u "najobičnijim" uslovima. Za sada, uz sredstva za održavanje kože, narukvica je u pristojnom stanju, ali verovatno ću je u budućnosti zameniti. Samo mi je žao što verovatno neću moći da nađem sa Citizen kopčom....

    *veća mana*
    - veoma teško čitljiv datum
    ....uhhhh....to nisam primetio u trenutku kupovine (mada ne verujem da bi me odvratilo od iste), ali mi baš smeta kada mi je informacija o datumu potrebna. Naime, datumar je valjda prilično nisko postavljen u odnosu na cifer i morate se "baš nagnuti i zagledati" u datumar da bi jasno pročitali broj. Nema govora da se može videti iz svih uglova - kao što je to recimo na mom Longines-u.

    Ali dobro, sve ostalo je odlično, zadovoljan sam kupovinom a biće ih i još - Bože-zdravlja

    A evo par slika:





    RUS, vladas, VLADAN P and 6 others like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Pa mozes promeniti kopcu ako je standardna, tj., skines staru i stavis na nov kozni kais. Inace sat je lep.Posluziti ce te on jos dosta godina.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Novi član
    Član od
    8.7.2008.
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    8
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: damal - Moji satovi

    Da, to je opcija kada (ako) se prelazi na novu kožnu. Međutim, ja planiram da je zamenim metalnom, pa sam u tom smislu mislio da neću imati "Citizen" kopču. Moraću da se još raspitam kod uvoznika Citizen-a da li je moguće kupiti "univerzalnu" a "originalnu" (uhhh...malo sam iskomplikovao )

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •