Strana 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 175
Like Tree637Likes

tema: Bluesky - Par mojih satova

  1. #91
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Odlični satovi, Bluesky

    Nadam se da ćeš ih poneti na sledeće okupljanje.
    Bluesky likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #92
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Čim ne pišemo - znači ne bunimo se
    Zanimljivo je pratiti šta ćeš sve da ''iskopaš''
    Bluesky likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #93
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha e dobro drustvo, ja ono ko kad bacim kamen u bunar al nema ni tup ni buc a cekam i cekam i cekam da cujem

    Tragedija je u tome sto u korespodenciji sa njima imas osecaj da si mali mrav, ono zao mi je sto nisam kupio neki sat od 4000e proslog meseca mada i tada cenim da bi me isto tretirali al ono postoji deo nase i njihove poslovne istorije, a nije da nisu zaradili pare na tome, a odnose se prema tome kao prema prodavcu carap na kartonu kod pijace, mada moguce je da deo razloga lezi i u tome sto je pitanje njihova unutrasnja struktura kakva je sada
    Certina je tek cudo, jutos sam im ponovo poslao pitanje za pozlacenu Certinu koja je dugo stajala jer oni tvrde da je automatik, ja imam sliku masine i poslao sam im a oni opet tvrde da je automatik i da nemaju rezernvni poklopac sata, iako ja tvrdim da mi treba kruna a ne poklopac sata i idemo
    Znaci zaista je tamo neki peti zamenik pomocnika portira koji pride volontira
    ajmo odgovor

    Dear Mr. Jankovic,

    This watch has an automatic movement, however we cannot assist you in restoring it with a case back. This model is too old and we do not have any more spare parts on stock.

    Best regards,

    CERTINA SA
    World Customer Service

    fotka poslata sata

    Bluesky - Par mojih satova-f1.jpgBluesky - Par mojih satova-ca2.jpgBluesky - Par mojih satova-ca1.jpg

    i njihova tvrdnja da je ovo automatik pravljen izmedju 76-79 pa sta da im kazem, e sada google it jel taj calibar ima automatik , ili su nase revnosne sajdzije uspele da negde vesto drpe i sakriju da je automatik bio, ili ima mozda nevidljivi mikrorotor mada ja mora da ga navijam redovno haha
    Inace jos jedan Longines je vracen u zivot, ocev sat koji je prisvojila moja majka, bio je dugo u kvaru, razlog dva zupcanika otisla nije mogao da se navije, juce sam joj ga dao ispravnog i sredjenog posle vise od 10 godina i sada je presrecna mada sam bio na limundu uzeo jedan orient u nadi ako nebude mogla da vidi dobro skazaljke da imam neki rezervni da joj dam, vazda kuka da nema sat, kad jutros stigao a ono mini mini sat znaci damski pravi samo ne za nju tako da ce se devojka obradovati , jos da je ubedim da ga nosi

  4. #94
    Član
    Član od
    22.9.2012.
    Poruke
    221
    Lajkovi
    1138
    Reputacioni uticaj
    42

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Aaaaaa Ruhla je zakon imali smo to kuci kada sam bio mali ko zna gde je sada ces me naterati da potrazim
    Bluesky likes this.

  5. #95
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Citat vanjabg77 kaže: Pregled poruke
    Aaaaaa Ruhla je zakon imali smo to kuci kada sam bio mali ko zna gde je sada ces me naterati da potrazim
    aaaaaaaa trazi trazi , ruhla inace postize fantasticne cene po buvljacima, samo ne ona koja jos i valja vec one sto su vise zdeljane a manje pravljenje ali simpa su satovi i fotku da vidimo kad ga nadjes ja sada cistio spolja Orient mali, boze sto je stroke bilo u kopci e sada jos da mogu kuci da ispoliram mineralno staklo i bilo bi super a i nemam pojma kolko to kosta ovako, al cenim da je ono soma ( 1000, jedna crvena )
    Inace evo malo informacija o mehanizmu te famozne certine
    Certina 23-36

    Features
    manual wind
    sweep second

    Data
    10.5''', Dm= 23.3mm
    H= 4.25mm
    17 jewels
    f = 19800 A/h
    power reserve 43h

    Balance staff U2999

    Stem W2821

    Main spring / battery
    1.30 x 9.0 x 0.10mm

    Hands
    1.50 x 0.90 x 0.18mm

    A evo i slika sa jednog sajta gde covek resio da je ocisti :

    Bluesky - Par mojih satova-img_6431-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6440-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6448-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6441-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6453-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6447-1024x768.jpgBluesky - Par mojih satova-img_6721-1024x768.jpg

    a kolko vidim samo mehanizam je oko 50-80e

    Poslednja ispravka: Bluesky (7.3.2013. u 13:21)
    RUS, jagos, VLADAN P and 2 others like this.

  6. #96
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Odlični satovi, Bluesky

    Nadam se da ćeš ih poneti na sledeće okupljanje.

    Inace bio sam u fazonu dal da lepo napisem ono ,sta bi da vam ponesem da vidite iz kolekcije, al rekoh ajd necu da smaram narod

  7. #97
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Eh, izgleda da nisi video kako balavimo za satovima kada ih ljudi donesu na okupljanja

    Koliko god da vrede, bilo da su 10€, bilo 1000€, uvek uživamo da ih gledamo.
    RUS, GIvan and VLADAN P like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #98
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    haha pa ono poneo sam bio jedan za pocetak ) pa i ja sam pogledao ponesto
    Neša likes this.

  9. #99
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bluesky - Par mojih satova

    Koliko juce dobio sam poslednji odgovor od Certine, da oni nemaju pojma koji mehanizam je trebalo da ide u Certinu, nemaju dokumentaciju i neznaju gde je, tako da nisam imao utisak da su oni bili firma koja bi eto zaturila to ,ali izgleda da je preuzimanje donelo i neke promene Steta jer zaista mislim da iako su niza klasa, njihovi originalni mehanizmi su daleko ispred za citavu klasu

  10. #100
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Post Re: Bluesky - Par mojih satova

    Medju satovima zaboravih na jedan Longines, posto ga je jos odavno moja majka prisvojila, veoma zanimljivog oblika, lagan sa lepom narukvicom, sat je bio dugo pokvaren, najmanje 10 godina, nije mogao da se navije, dva zupcanika su bila ostecena, i konacno je prosle nedelje ponovo u upotrebi
    Pa eto da ga vidite

    Bluesky - Par mojih satova-img_8858.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8859.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8860.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8862.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8864.jpg

    Inace sam uslikao i dva moja rusa, dzepnu Molniju koja savrseno radi, i jedan komandirski koji bi morao da se cisti posto radi jedino kad ga protresem.
    Molnija Inace iako mi je lepa prosto moracu da se odreknem nje, a ono verujem da ako dobijem 10e bicu srecan, dao am je bio majci al sada kada je njen Longines popravljen nemam sta da radim sa dzepnim

    Bluesky - Par mojih satova-img_8849.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8850.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8853.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8855.jpg

    Komadirski je zaista lep, ali prosto spava u fijoci za sada

    Bluesky - Par mojih satova-img_8873.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8871.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8022.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8019.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8875.jpg
    Inace burazer je dobio od uskoro buduce supruge jedan pomalo egzotican sat, i sat je sinoc meni predat da se bakcim sa njim i da ga nosim kod nekog na ciscenje posto je dugo stajao. U pitanju je
    Maurice Lacroix Automatic mislio sam da ga odnesem kod Bojovica, sta vi mislite o tome? Burazerovoj supruzi je bivsi vlasnik napricao da je nesto specificno oko promene datuma da nije ka kod ostalih satova, ja nisam teo da probam samo sa mvideo da je sve kao i obicno, krunica mu se srafi.
    Bluesky - Par mojih satova-img_8868.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8866.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8865.jpgBluesky - Par mojih satova-img_8870.jpg
    Tolko od mene za danas a vi slobodno izrazite svoje misljenje

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •