Strana 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 111
Like Tree607Likes

tema: Bancika - moja kolekcija

  1. #41
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija


    Cestitam! Meni jako frustriraujce deluje neskladnost stampanih informacija u gornjoj i donjoj polovini. I taj 24h podbrojcanik...
    Ali zato boja cifera izvlaci sve! Jedna od najlepsih nijansi koje sam video. Ocekujemo i neke "ozbiljnije" fotke ove lepote od tebe!

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Da su izbacili "sweden" iz gornjeg dela i dole ispod LOEWS stavili "meca-quartz" kao sto sad neki rade, bilo bi balansiranije...ali gledacu da se ne opterecujem toliko sitnim detaljima A i predlozicu im, pa mozda naprave v2 nekad.

    Evo i par macro slikica, da mogu da se vide bolje detalji.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1045.jpg
Viđeno:	359
Veličina:	310,4 KB
ID:	148544

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1050.jpg
Viđeno:	392
Veličina:	118,2 KB
ID:	148545

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1027.jpg
Viđeno:	384
Veličina:	270,8 KB
ID:	148546

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1054.jpg
Viđeno:	370
Veličina:	251,9 KB
ID:	148547
    eee, VLADAN P, bokanegra and 1 others like this.

  3. #43
    Novi član
    Član od
    7.5.2017.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Potpuno se slažem oko utisaka Hamilton Intramatic Panda Chronograph. Imao sam ga prošle godine 3 meseca a onda je oitšao u prodaju sa nekim ostalim satovima. Nisam mislio, da ga prodam ali se kupac, koji mi je kupio ostale satove, zaljubio u njega i morao sam, da ga dam.
    Ni meni nije jasno, zašto su na reiizdanju stavili belu pozadinu prozora za datum, jer je original iz 1969 sadržavao crnu pozadinu sa belim indeksima, koja se savršeno uklapala u kompletnu sliku brojčanika. Mada i nova verzija je super. Ja bi klasični crni kožni kaiš zamenio sa rally varijantom u istoj boji, koja bi mu još više dala na karakteru.

    Što se tiče Loewsa, takođe jako privlačan hronograf. I meni je malo čudan ovaj prazan prostor i slažem, se da su trebali dodati meca-quartz na poziciji 6. Inače ne radi se o mehanizmu Seiko VK 63, kojeg imaju navedenog pod ovim modelom, nego o verziji VK 64. VK 63 ima tri podbrojčanika, od kojih je jedan mala sekundara. Odmah mi se učinilo čudnim a onda sam proverio:

    https://www.hirschuhren.com/wp-conte...67-English.pdf

    Nadam se, da će Nezumi nastaviti u ovom stilu, jer nude zaista privlačne satove.
    Inače Stockholm Sweden su stavili prvenstveno zbog američkog tržišta. Ima više gradova i gradića u SAD sa nazivom Stockholm (Južna Dakota, Kalifonija, Wisconsin, New York, Montana, Maryland). Pošto su amerikanci lokalno orjentirani, bolje im je pravovremeno dati prave smernice.
    bancika likes this.

  4. #44
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Sledeci korak u kompletiranju kolekcije - zamena Samuraja necim sto ce resiti (subjektivne) nedostatke koji su se otkrili za to vreme koje sam imao Samuraja. Najvise mi je smetalo sto je za moj zglob previse glomazan. Ostale zamerke su manje ali nisu zanemarljive - cifer mu je prelep stvarno, ali celokupni utisak je da je ceo sat u nijansama plave, mozda je previse plavetnila bez neke druge boje koje ce da razbije malo monotoniju. Drugo, vecina kucista je mat, kazaljke su brusene, bezel insert je aluminijumski, pa nema elemenata koji bi se lepo igrali sa svetlom, sve povrsine vise upijaju svetlost. Trece je hardlex kristal...nije preveliki problem ali moze dosta bolje.

    Resenje za sve navedeno stize u vidu 62MAS PADI modela. Kod mene je 4-5 dana, pa su se utisci koliko-toliko slegli. Precnik kucista je manji za 2mm, mada je lug-to-lug je duzi za par mm od Samuraja, ali je bitniji sam oblik kucista koji je dosta elegantniji i izgleda tanje, a ne kao tenk. Verovatno bi bilo dobro da je jos malo manji, npr 40mm, ali je skroz ok i ovako. Par detalja na satu su u crvenoj boji koja lepo daje kontrast plavetnilu. Talasi su uradjeni dosta drugacije od Samuraja. Imaju mnogo vise detalja ali je rad sitniji i tako uradjen da se ne vidi iz svih uglova i pod slabijim svetlom. Plava boja je lepsa i nekako izgleda "zajebanije". Bezel insert je crni i lepo reflektuje svetlost. Kristal je odlican. Vrlo malo zaobljen i ima isturenu ivicu na obodu koja isto hvata svetlost lepo, slicno kao kod Nezumija.

    Kuciste je odlicno uradjeno. Oblikom daje omaz starom 62MAS, ali su ga lepo zaoblili i dodali polirane ivice koje lepo naglasavaju konture. Luminacija je zanimljivija nego kod samuraja, posto je uradjena u dve boje i sija nenormalno jako.

    Preciznost je za sada super, izmerio sam -1sec/dan.

    Ono sto bi moglo bolje...probao sam slican model kod Berica sa metalnom narukvicom i ne stoji mi dobro uopste, tako da ne mogu da racunam na metalnu narukvicu za ovaj sat. Bezel insert reflektuje svetlost lepo, mozda i lepse od keramickog, ali kako cujem, nije otporan na grebanje. Ako nekad bude problema, zamenicu ga keramickim. I fabricki kais je ogroman, pa mi izlazi kraj na 12 sati sigurno 1-2cm duze nego sto bi trebalo.

    Porucio sam sa Barton Straps silikonski kais u narandzastoj boji da kontrira ovoj plavoj, pa ako se pokaze dobro, mozda uzmem i plavi ili crni.

    To je to, kako stvari stoje, resio sam pitanje divera u kolekciji

    Par fotki

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1419.jpg
Viđeno:	339
Veličina:	213,1 KB
ID:	148852

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1453.jpg
Viđeno:	367
Veličina:	201,6 KB
ID:	148853

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1524.jpg
Viđeno:	337
Veličina:	120,0 KB
ID:	148854

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1547.jpg
Viđeno:	337
Veličina:	105,0 KB
ID:	148858

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1514.jpg
Viđeno:	341
Veličina:	111,4 KB
ID:	148855

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1499.jpg
Viđeno:	332
Veličina:	277,5 KB
ID:	148856

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1554.jpg
Viđeno:	358
Veličina:	113,7 KB
ID:	148857
    eee, boing, taunus and 10 others like this.

  5. #45
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Evo jos jedne sa luminacijom

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1567-Edit-2.jpg
Viđeno:	340
Veličina:	136,2 KB
ID:	148869
    Poslednja ispravka: bancika (19.7.2020. u 16:54)
    eee, Zagor, don Alberto and 3 others like this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Jesu skuplji od dosadasnjih Seika, ali bas izgledaju kvalitetno odradjeni! Prelep sat!
    bokanegra and bancika like this.

  7. #47
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Stigao dugo ocekivani Stowa Flieger Classic 40 Baumuster B.

    Bio sam blizu da januara kupim Laco Aachen sa plavim ciferom, pa sam zakacio nesto (koronu?) u Bugarskoj i preskocio posetu prodavnici u Sofiji koja drzi Laco. Nakon toga su mi porasli apetiti (kako to obicno biva) i prebacio se na skuplje Laco modele jer mi je smetao ravan kristal bez AR na Aachen modelu...a onda i prosirio potragu na druge brendove. Laco modeli od oko hiljadarke su mi mnogo lepi i istorijski su tacniji po izgledu od stowe ali mi se ne uklapaju mnogo u stil i smetaju mi oni starinski lugs koji strce iz kucista umesto da lepo prate ruku. Jedno vreme sam razmatrao i Geckotin flieger sa istim mehanizmom ali oni su previse modernizovali dizajn i ubacili puno poliranih povrsina koje kvare taj vojni fazon. Tako da se izbor sveo na Stowu i Dekla (mikrobrend dva brata iz Nemacke koji prave sve zivo sami osim mehanizma) koji su mi prihvatljiv balans autenticnog i upotrebljivog. Dekla ima prednost sto nudi i tegimented steel slican kao Sinn i sto je jeftinija od Stowe i Laco, ali na kraju je nekako ipak prevaglo na Stowu.

    Evo nekih random utisaka nakon prvih 24h.

    Kuciste je odlicno i modernizovano u odnosu na ww2 period. Vise mi se svidja tako nego kad je kuciste okruglo i iz njega samo vire lugs. Brusenje je uradjeno bez mane, svaka povrsina je brusena na drugaciji nacin i nema poliranih ivica i povrsina. Lug-to-lug je malo veci nego sto pise na sajtu i za mene je to otprilike maksimum koliko bih stavljao na svoju ruku. Kuciste je prilicno tanko sa 10ak milimetara, pa fino stoji na ruci bez da strci.

    Kristal je odlican. Vrlo blago je zakrivljen, ali primetno lepse izgleda od ravnog bez da dodaje mnogo na debljini.

    Dizajn je cist i vreme se lako cita. Kazaljke su lepe i jedinstvene. Malo treba navikavanja na kratku kazaljku za sate ali nije strasno. Zanimljivo je kako su napravili kontra-balans beloj sekundarki. Ovaj crni romb se savrseno uklapa unutar kazakljke na sat kad se uhvati u pravom trenutku (probao sam da uslikam). Plave kazaljke su suptilne ali dodaju na lepotu. Iz vecine uglova su tamnije plave, iz nekih izgledaju i crno, a iz nekih svetlo-plave.

    Luminacija je odlicna, i na kazaljkama i na indeksima. Svetle svi indeksi, bojke za minute na 10 i tacke za sate.

    Braon nijansa koju su odabrali za defaultni kozni kais je vise "biskvit" nego braon i dobra je, bolja od laco i vecine drugih fliegera...nekako vise upotrebljiva u modernom kontekstu. Crni kais je meni mozda jos upotrebljiviji, ali inace ne volim previse kozne kaiseve i retko nosim stvari uz koje oni idu. U startu sam znao da ce verovatno najmanje ziveti na koznim i izucio razne kombinacije koje idu uz sat i srecom ih ima puno jer se sat uklapa uz razne stilove i boje. Uzeo sam posebno jos dva twill nylon nato-a (zeleni i plavi) i jedan army green dvodelni canvas iz Bartona. Ovaj zadnji jos cekam, tako da ne mogu da kazem kako ce stajati, ali nesto imam osecaj da ce biti najbolji od navedenih.

    Drago mi je sto sam uzeo graviranje na kucistu (dodatno se placa, ova oznaka je ista kao ona koju su nosili satovi iz drugog svetskog rata). Bez njega bi mozda bilo previse sterilno, posto nema nikakvih natpisa sa prednje strane.

    Treba napomenuti i da im je podrska odlicna. Odgovaraju na mailove brzo, lako je dogovoriti se i bas su fini. Za razliku od npr Geckote kojima treba duze da odgovore i ne pristaju ni na sta sto se pita. Bio sam blizu da kupim geckotu, video da su im kaisevi toliko dugacki da bih morao da busim rupu za moj zglob i da bi strcalo par cm viska. Pitao sam ih mogu li da zamene kais za neki kraci iz ponude (koji kostaju isto) i rekli mi da moram da kupim oba pa da zamenim sam. Iz Stowe su odmah pristali. Slicno je bilo za ostale sitnice koje sam ih pitao. Tako neke stvari cine celo iskustvo jos boljim (ili gorim), ali neki to ukapiraju, neki ne

    Sta bi moglo bolje? Kutija u kojoj je stigao sat mi se nije preterano dopala. Od obicnog medijapana sastrugana i to je to. Do skoro su slali u metalnim kutijama koje su lepse. Sama kutija, brosure i papirologija je stigla u jos vecoj kutiji koja je skoro pa kao za cizme

    Drugo, steta sto ne nude metalnu narukvicu (ako izuzmemo milanese mesh koji ne volim). Jeste da to nije mozda istorijski tacno, ali moderni fliegeri kao Sinn i Fortis skroz dobro izgledaju na metalnoj, kontam da bi i Stowi dobro dosla. Isprobacu poneku od Seiko, pa se mozda uhvati neka na ovo kuciste.

    Za kraj, par fotki na brzinu, slikacu ovih dana i sa ostalim kaisevima i malo tehnicki bolje.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_2005.jpg
Viđeno:	271
Veličina:	79,0 KB
ID:	149083
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_2009.jpg
Viđeno:	268
Veličina:	102,7 KB
ID:	149084
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_2014.jpg
Viđeno:	291
Veličina:	125,3 KB
ID:	149085
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1979.jpg
Viđeno:	297
Veličina:	116,7 KB
ID:	149086
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1998.jpg
Viđeno:	290
Veličina:	136,9 KB
ID:	149087
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_1997.jpg
Viđeno:	269
Veličina:	135,3 KB
ID:	149088
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_2026.jpg
Viđeno:	264
Veličina:	158,1 KB
ID:	149089

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	108050501_204400780948653_2080828513025517182_n.jpg
Viđeno:	299
Veličina:	124,0 KB
ID:	149090
    eee, bezbi, VLADAN P and 9 others like this.

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18035
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Lep sat
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #49
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Omega rules !!!

  10. #50
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Čestitke .

    Koliki je lug to lug? I ako može slika sa nekim drugim satom, čisto poređenja radi, zbog veličine . Retka zverka na ovom forumu

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •