Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 111
Like Tree607Likes

tema: Bancika - moja kolekcija

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Bancika - moja kolekcija

    Da zapocnem sa prvim ozbiljnijim satom koji sam nabavio - Tissot PRS516 automatic. Imam ga od 2011te i nase druzenje je pocelo ruzno, ali je nadalje islo na bolje. Naime, resio sam da kupim neki bolji sat da se nateram da diplomiram. Vec sam imao posao koji je zahtevao mnogo truda a nije trazio diplomu, tako da realno nisam imao neku motivaciju da ucim...pa sam smislio sebi zadatak da diplomiram i nagradim se nekim pristojnim satom. Odabrao sam taj model iskljucivo na osnovu cackanja po netu, bez i da ga probam. Nisam znao nista o kupovini satova, o cemu da obratim paznju, o sivom i crnom trzistu...i kao budala kupio na ebay sa sivog trzista u USA i dogovorio sa prijateljem da mi donese.

    Sat je stigao napokon...ocigledno nov i original, sa originalnim pakovanjem, ali je uzasno radio. Nekim danima bi zurio i po 10ak ili vise minuta. Odnesem kod casovnicara za kog sam po netu citao da bi trebalo da bude medju boljima u Nisu i dobijem tretman otprilike kao sto zene po filmovima dobiju kod auto-mehanicara...bez i da ga otvori da pogleda mi izvali "to ti je pokvaren najskuplji deo unutra (ne kaze koji) koji sam kosta 150e + ruke". Smorim se totalno i odem kod nekog drugog casovnicara koji kaze "a pa nista nije to, verovatno je stajao par godina, samo da ga ocistim i bice ok, kostace 1000din". To jeste pomoglo i mislio sam da je problem resen. Onda odem u USA poslovno i krene opet da se desava da zuri previse, mada ne u toj meri. Odem tamo kod nekog casovnicara u New Yorku kog preporucuju na netu kao dobrog, pogleda ga i kaze isto kao i niski majstor, da treba da mu se uradi obican servis...ali je kod njega cena 250$ Smorim se opet i sacekam da se vratim u Nis, odnesem ga opet casovnicaru koji ga je servisirao i od tada nema problema. Vremenom sam zaboravio sve te muke i zavoleo ga

    Inace je odlican sat, jednostavan, sveden dizajn, moze da se nosi uz razne kombinacije i meni je i dalje prelep.


    Bancika - moja kolekcija-sam_7507.jpg
    Poslednja ispravka: bancika (19.10.2019. u 8:16)
    eee, RUS, VLADAN P and 14 others like this.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    druga epizoda. 7 godina sam bio one-watch-guy i uopste mi i nije padalo na pamet da je moguce da se ima vise od jednog sata Onda mi je pre godinu-dve izasla reklama za novi Tissot model i odlepio sam za njim. U pitanju je T-Race Cycling model

    Bancika - moja kolekcija-tisso_t-race_cycling_blue_reclining_1000.jpg

    Iako nemam nikakve veze sa biciklizmom i cak me ponekad nervira, sam sat mi se jako dopao. Da skratim pricu, prvom prilikom sam ga uzeo. Dvoumio sam se izmedju skroz crne verzije koja je lakse uklopljivija, ali mi se plavo-crna ipak vise svidjala pa sam uzeo nju. Taman mi je popunio prazninu za sportske prilike kad PRS516 nije prikladan. To sto je kvarcni mehanizam mi je plus, zgodnije je, a nije tip sata koji zahtava automatic. Evo par mojih fotki

    Bancika - moja kolekcija-sam_7487.jpg

    Bancika - moja kolekcija-sam_7493.jpg
    eee, RUS, Misfit and 14 others like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16435
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    ..slike su ti bolje od reklamnih. Bravo.
    eee likes this.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    hvala puno!

    sledeci je G-Shock 5600HR. Mozda za mladje generacije nije prva asocijacija kad se kaze "G-Shock" ali je meni kao detetu 80ih ovo totalni classic koji mora da se ima. Ovo je verzija slicna originalu, samo sa invertovanim displejem (crna pozadina, svetla slova) i crvenom podlogom na narukvici. Dvoumio sam se izmedju ove verzije i blackout verzije i ova je pobedila jer je malo interesantniji na ruci. Odlican je za teretanu, prirodu, a zavrsava fino posao i za neke casual varijante po gradu. A nije preskup, pa nece da me boli srce ako se osteti

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7576.jpg
Viđeno:	797
Veličina:	105,1 KB
ID:	145075
    eee, RUS, Misfit and 13 others like this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Zaista lepi satovi, a fotografije su fenomenalne. Ako nisam indiskretan, baviš li se profesionalnom fotografijom?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Hvala, Nešo.

    Samo kao hobi, nista ozbiljno ni komercijalno. Koga interesuje, moja stranica sa odabranim slikama je ovde https://www.flickr.com/photos/bancika/

    Ima svacega, putovanja, priroda, portreti, gitare, satovi..

    Pozdrav

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Imaš još dva pratioca na Flickru. Nemoj da te začudi što imam dva naloga, što sam napravio kada su uveli ograničenje od 1000 fotki. Upravo gledam i divim se tvojim fotkama, svaka čast
    Misfit likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Da zapocnem sa prvim ozbiljnijim satom koji sam nabavio - Tissot PRS516 automatic. Imam ga od 2011te i nase druzenje je pocelo ruzno, ali je nadalje islo na bolje. Naime, resio sam da kupim neki bolji sat da se nateram da diplomiram. Vec sam imao posao koji je zahtevao mnogo truda a nije trazio diplomu, tako da realno nisam imao neku motivaciju da ucim...pa sam smislio sebi zadatak da diplomiram i nagradim se nekim pristojnim satom. Odabrao sam taj model iskljucivo na osnovu cackanja po netu, bez i da ga probam. Nisam znao nista o kupovini satova, o cemu da obratim paznju, o sivom i crnom trzistu...i kao budala kupio na ebay sa sivog trzista u USA i dogovorio sa prijateljem da mi donese.

    Sat je stigao napokon...ocigledno nov i original, sa originalnim pakovanjem, ali je uzasno radio. Nekim danima bi zurio i po 10ak ili vise minuta. Odnesem kod casovnicara za kog sam po netu citao da bi trebalo da bude medju boljima u Nisu i dobijem tretman otprilike kao sto zene po filmovima dobiju kod auto-mehanicara...bez i da ga otvori da pogleda mi izvali "to ti je pokvaren najskuplji deo unutra (ne kaze koji) koji sam kosta 150e + ruke". Smorim se totalno i odem kod nekog drugog casovnicara koji kaze "a pa nista nije to, verovatno je stajao par godina, samo da ga ocistim i bice ok, kostace 1000din". To jeste pomoglo i mislio sam da je problem resen. Onda odem u USA poslovno i krene opet da se desava da zuri previse, mada ne u toj meri. Odem tamo kod nekog casovnicara u New Yorku kog preporucuju na netu kao dobrog, pogleda ga i kaze isto kao i niski majstor, da treba da mu se uradi obican servis...ali je kod njega cena 250$ Smorim se opet i sacekam da se vratim u Nis, odnesem ga opet casovnicaru koji ga je servisirao i od tada nema problema. Vremenom sam zaboravio sve te muke i zavoleo ga

    Inace je odlican sat, jednostavan, sveden dizajn, moze da se nosi uz razne kombinacije i meni je i dalje prelep.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7507.jpg
Viđeno:	364
Veličina:	122,5 KB
ID:	145047
    Po meni jedan od najlepših Tissot-a.
    Slažem se sa tobom da se jako lepo uklapa u svaku odevnu kombinaciju.
    Možda sam malo pristrasan pošto imam isti sat, samo sa plavim ciferom.
    Žao mi je što si imao toliko problema sa njim, moj na svu sreću radi perfektno od prvog dana.

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    Djordje Sugaris and bancika like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Hvala
    srdjanr likes this.

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bancika - moja kolekcija

    Sledeci clan familije je Seiko Samurai SRPC93. Hteo sam neki diver, po mogucstvu (ali ne obavezno) u pepsi kombinaciji boja. Krenuo sam (naravno) od SKX-a i uzeo bih ga na nevidjeno, ali srecom se ukazala prilika da ga probam i uzivo mi nije ostavio neki utisak. Slicno je bilo sa Citizen diverom koji mu parira (ne secam se oznake). Onda sam otkrio Citizen Promaster Diver (ny0076-10ee) koji mi se jako dopao, premda je on bio u "coke" bojama. Super je lagan zbog titanijumskog kucista i gumene narukvice, a onaj crveni detalj na bezelu mu daje nesto da bude zanimljiviji od obicne crne verzije. Jedan od razloga protiv je bio to sto bih kod Citizena pre uzeo eco drive, za promenu, a ne automatic...

    Onda sam, kako to obicno biva, povecao cenovni opseg za 50ak evra i otkrio Seiko Samurai modele koji su mi mnogo lepsi od SKX-a. Izdvojio sam tri verzije - pepsi sa reljefnim "galeta" licem, crni sa zlatnim detaljima i "save the ocean" sa plavim talasima. Izbor je konacno pao na "save the ocean" model i kako za sada stoje stvari, nisam se zeznuo. Ostaje zal za pepsi satom, ali to moze nekom drugom prilikom.

    Evo par slikica. U dogledno vreme cu verovatno da uzmem crafter blue crno-plavi gumeni kais koji je bas pravljen za ovaj model i lepo naleze uz sat. Imaju na strapcode i odlicnu celicnu narukvicu koja mnogo vise ide uz ovaj sat, nego ova koju seiko salje sa satom, mada je ona oko 120$...pa to mozda saceka malo duze

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7463.jpg
Viđeno:	816
Veličina:	132,0 KB
ID:	145084

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7479.jpg
Viđeno:	801
Veličina:	132,4 KB
ID:	145085

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7417-2.jpg
Viđeno:	795
Veličina:	141,6 KB
ID:	145086

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7603.jpg
Viđeno:	812
Veličina:	194,2 KB
ID:	145087

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7599.jpg
Viđeno:	796
Veličina:	201,4 KB
ID:	145088

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_7405.jpg
Viđeno:	738
Veličina:	175,2 KB
ID:	145089
    popovac 76, RUS, VLADAN P and 11 others like this.

Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •