Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 122
Like Tree341Likes

tema: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Postovane satofilke i satofili, do sada neimadoh svojega kutka jerbo mi je kolekcija bila ''nothing to write home about''. U tom domenu se nije nista iz korena promenilo ali sam konacno nasao horolosku svrhu, horoloski cilj moga postojanja. Dostizanju toga cilja posveticu sve svoje snage. Put je dug, tezak i iska sve raspolozive resurse. Trenutno, glede resursa mogu samo citirati Njegosa: ''...malo rukah, malena i snaga...'', no kako braca Kinezi govorahu (i valjda jos govore): ''I najduze putovanje pocinje prvim korakom....''. Znam, znam...vazda sam epski opsiran. Prelazim na stvar. Moja novogodisnja odluka je bila da zapocnem kolekciju satova nosenih na svemirskim misijama (ili sertifikovanih za iste). Pre otkrovenja sam mislio da se tu radi samo o Omegama i ponekom Fortisu, medjutim postoji citav univerzum satova koji su sertifikovani od strane svemirskih agencija i noseni kao deo zvanicne opreme ili su kao ''private purchase'' noseni na misijama (unutar, a neki i van ''vozila''). Otkrovenje se sastojalo u tome da ima tusta i tma vrlo, vrlo pristupacnih satova sa svemirskim pedigreom. Poceo sam od njih... Do ''Moonwatch-a'', Fortis Cosmonauta, Braje kosmonauta ili Role GMT put je dug i neizvestan. Mozda je cilj i nedostizan (ili delimicno ostvariv), ali ja cu se voditi (nesto izmenjenom) maksimom stanovitog ''recording artist-a'', 50 centa: ''Get Moonwatch or die trying''

    Daklem, cenjeni publikume satofilski, predstavljam Vam:

    Anbeastove obicne satice i njihove (malobrojne) svemirske rodjake:

    Naravno, lenj sam da istog dana pisem uvod i kopam po folderima trazeci fotke. Znajuci me, niste valjda ocekivali da sve uradim odjednom i ''kak Bog zapovijeda''?!?! Bilo kako bilo, Rim nije izgradjen za jedan dan, pa tako ni ovaj posao nece odmah biti dovrsen jer sam ja postovalac narodne mudrosti, a jedna od tih umotvorina kaze: ''Sto je brzo to je i kuso''.

    Aj, cao.....





    PS. Eeeee...da mi je ''kolekcija'' jednaka duzini uvoda, gde bi mi kraj bio?!
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    U ovome skrivenom zakutku, spam se tolerise i cak ohrabruje This is my playground...
    sima hrabri likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Evo naterali ste me da i pored jadnog fotografskog umeca (zivopisanje mi mnooogo bolje ide) fotkam satice.
    Evo vam njihove fotke za licnu kartu:

    anbeast - svemirci (zametak) i ostali-orient-mako-xl.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-amfibija-710-ministry-kuciste-.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-citizen-as2020-53e-cal.-h461.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-casio-sgw-100.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-casio-g-shock-dw5600e.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-lotus-silverstone.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-seiko-superior-snm-041-2.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-casio-geotrail.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-festina-8888.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-sturmanski-3133.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-seiko-6138-040-bullhead.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-poljot-stopka-komandirski-junior.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-canyon-navmaster.jpg

    Model je oznacen na svakoj fotki. Otprilike su poredjani po intenzitetu nosenja. NavMAsteru treba baterija i da se jedan deo mehanizma okrene jer sam ga stavio naopako kada sam ga rasklapao (naravno, posle me mrzelo da sve radim iz pocetka). Odlican ''dzepni'' sat, taj Canyon NavMaster (puk'o kais ali nema nacina da se zameni).

    Neki od mojih ljubimaca vape za sredjivanjem ali to ce da saceka. Trenutno sam jos uvek u fazi prvobitne akumulacije kapitala (takoreci SATitala) Sturmanu i Bikonji treba servis, a Citizen ima neke fleke (kao od lepka) sa UNUTRASNJE strane ''prozora''.

    E sad, dva jedina svemirca koja trenutno posedujem jesu Poljot Sturmanski 3133 i Casio G-Shock DW 5600e.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Sturmanski 3133.jpg
Viđeno:	437
Veličina:	487,0 KB
ID:	54700 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	Casio G-Shock DW5600e.jpg
Viđeno:	257
Veličina:	342,8 KB
ID:	54691

    Sturman je u raznim varijacijama (sa srebrnim ciferom, sa crnim, u OKEAH verziji...) nosen na brojnim sovjetskim kosmickim misijama:
    Evo fotka Anatolija Berezevoja sa Sturmanom srebrnog cifera na ruci, njegov Sturman prodat kod Sotbija i objasnjenje lot-a sa te aukcije:

    anbeast - svemirci (zametak) i ostali-sturmy-soyouz-space.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-sturmanski-berzovoj.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-sturmanski-berzovoj-objasnjenje.jpg


    Casio DW 5600e je jedan od G-jeva koji su NASA sertifikovani za kosmicke misije. Ima dosta fotki svemiraca sa 5600 na ruci. Prvo je nosen 5600c (sa metalnim kucistem, usrafljujucim poklopcem i BEZ iluminatora), ali cest je i 5600e.

    anbeast - svemirci (zametak) i ostali-casio-nasa.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-5600-na-ruci-astronauta1.jpganbeast - svemirci (zametak) i ostali-fwdw-5600e-iss-astronaut-carl-e-walz.jpg

    Toliko za sada....(od koga je i to je vise nego dovoljno)
    Shmizla, RUS, vladas and 17 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Dobra kolekcija
    Bullhead je zanimljiv.
    vladas and anbeast like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Čiko,jel' su svi ovi satovi tvoji?


    Super ti je kolekcija.
    Ima bar 4-5 koje bih voleo i ja da imam.
    Vidi se da se biralo.
    vladas and anbeast like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Da,da...''kolekcija'' pod nazivom: ''Jedva se zbrasmo'' (prevod: Jedva smo se skupili).

    Buliju bas, bas treba doktor. Poliranje kucista, poliranje stakla, servis mehanizma, kazaljke hronografa su neodgovarajuce boje, narukvica jeste Seiko, ali nije ''riblja kost''.... Na srecu, cifer je dobar, bezel bolji nego na makro fotkama i tako....

    @VladanP: Biralo se koliko se moglo Na pocetku sam kupovao stihijski sta ispadne i u kakvom god da je stanju samo da zadovoljim strast za posedovanjem, sada vec mogu malo da se opustim.
    Poslednja ispravka: anbeast (23.1.2013. u 12:33)
    vladas and VLADAN P like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Sta je ovo, ovo smo cekali dva dana Super satovi, sto vladan kaze ima par modela koje bih rado smestio u moju kolekciju Orient, Seiko Automatic, Bull, Struman , Lotus su mi fantasticni U zdravlju da te sluze druze moj

    P.S Ovo sto kazes stihiska kupovina, mislim da to nikog nije zaobislo na forumu, pa ni mene, ali sam naknadno promenio taktiku
    vladas and anbeast like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Vidiš da je lakse i preglednije kada je sve na jednom mestu Doduse, moglo je to i bolje, al ajd...bice prilike
    Ja sam većinu tvojih satove prevideo, kojekude, nisam znao da imas nighthawk-a, kockicu, bulheda, a ni ovaj šturman mi nije bio u sećanju...(gde li ja provodim vreme, onda )

    Elem, lepa i raznovrsna kolekcija, i nije da nema čime da se pohvali. Ja sam nedavno definitivno odustao od kupovine polovnih satova kojima treba servis, sredjivanje i sve ostalo, ali jednog sredjenog bull-a bih itekako voleo da nadjem. Pored Pogue-a, jedan od najpoželjnijih vintage modela, za moju dušu
    vladas and anbeast like this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.987
    Lajkovi
    58277
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Odlicno bradati.Zelim ti sto pre da prosiris kolekciju
    vladas and anbeast like this.

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Ja sam nedavno definitivno odustao od kupovine polovnih satova kojima treba servis, sredjivanje i sve ostalo, ali jednog sredjenog bull-a bih itekako voleo da nadjem.
    Ima ih po WUS-u. Mislim, lepih bikonja i Pogova...(al sam ti sad otkrio tajnu, a, a.. )

    Paaa, s obzirom da sam u konstantnoj svadji sa kešom, retko mogu da se izbekeljim za dobar primerak. Krš mi nekako dodje ko kupovina na rate MOžda i više izađe na kraju ali je postepeno

    Hvala TE-neju!!
    vladas and Zagor like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •