Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 122
Like Tree341Likes

tema: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

  1. #81
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Hmmm... Godinu dana nisam bio ovdeK... a nisam bas imao ni potrebe. Ionako je bilo: Nothing new on the weatern front...
    Nema ni sada nicega osobito novog, ali bi moglo da bude. NEsto kao skupljam novce da pribavim neki satic. Kada ce biti sakupljeni - ne'am pojma (racunam tamo nege do maja), ali me nista ne sprecava da pravim planove. Kao i obicno, ima ih mnogo vise nego sto sredstva omogucavaju. Da ne laprdam previse, stvari stoje ovako:

    Planiram da okvirno prikupim nekih 350 do 400 jura za kakav(e) satic(e). Trebaju mi :

    1. Drugosvetskoratovsko-istorijski Flieger
    2. Elegantni hronograf
    3. Nekakav sportsko - elegantni sat tipa Omega AT, Grand Seiko...
    BONUS: Mnogo mi se svidja Obris Morgan Explorer II

    Planirana sredstva su dovoljna za jedan krsteniji ili, ako bih isao na neke polovnjake (na sta nisam uopste gadljiv), mozda za dva sata.

    1. Drugosvetskoratovsko-istorijski Flieger

    Razmisljao sam o Ticinu ili Parnisu, a onda sam po oglasima video neke polovne Zeno pilote , za oko 250 jura. Tu bi mogao da se ugura i Laco Augsburg.
    E sad, kad vec ne mogu da kupim Stowu ili Laco (o Langeu ili IWC ne mogu ni da mastam ) sa rucnim navijanjem, limenim poklopcem, da li je Laco sa automatskim japancem unutra dovljno ''blizu''? - naravno, po vasem cenjenom misljenju

    Ukoliko idem na Augsburg, dobijam bar sat od istorijskog snabdevaca Luftwaffe, a ako idem na Ticino, Parnis ili tome slicno, ostaje mi novac u budzetu za jos neki sat. Ukoliko idem na Zeno, dobijem Unitas, lep sat koji jeste ''vintidz'' pilot, ali ne i muster A ili B sat. ( a i pitanje je da li ce biti dostupan kad ja sakupim novce)

    2. Elegantni(ji) hronograf

    Zanimljiva mi je Strela, ali je iznad mog budzeta, polovni Sinnovi i Fortisi su tek potpuno druga dimenzija....
    Verovatno ovde necu naci resenje... Razmisljao sam i o kvarcu, ali se tu mnogo lomim. Verovatno ce ova akvizicija biti obavljena u neka srecnija vremena i bez prevelikih kompromisa (sto znaci SINNovac)

    3. Nekakav sportsko - elegantni sat tipa Omega AT, Grand Seiko...

    Tu kao opcije figuriraju Seiko SARB 035, Orient Star SDV02003W0 , Orient Star Automatic GMT SDJ00002W0
    Sarb je najjeftiniji, SDV toliko lici na AT da mi je miljenik ali ga slabo ima i cene su visoke, a ''starseeker'' mi se isto mnooogo svidja i negde je na krajnjoj granici mog budzeta...


    Znam da je odluka samo moja, ali bih voleo da cujem vasa misljenja i argumentaciju pa ce mi to sve mozda dati neke ideje sta da radim... Ja bih najvise voleo da mogu za taj budzet bar dva komaTa da pribavim, ali to ce biti vraski tesko i morace se praviti kompromisi kompromisa (jer su i ovi predlozi zapravo samo zamena za real deal...).

    PS. Mada....Kad malo razmislim, ne verujem da AT pruza nesto mnogo vise od Orienta u prakticnom smislu. E sad ime Omega AquaTerra mnogo lepse miluje sujetu i ono ''swiss made'' miluje pogled, ali....


    Pisem ovo u svom zakutku jer mozemo da offtopicarimo koliko nam dusa iste....

    Ajde, pisite nesto, diskutujte, ubedjujte me... Samo nemojte, ono - pa ne znam, to je tvoja odluka Jeste, odluka ce biti moja ali zelim da cujem VASE misljenje....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #82
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Orient Star standard date ali sa crnim karbon ciferom. Ostalo me ne bi interesovalo od pomenutih modela.

  3. #83
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Moram priznati da GSeiko još ne vidjeh uživo, niti znam nekig ko ga ima. Ostaje moja tiha patnja (pored bmx bicikla, profesorice engleskog i posjete Kubi).
    milan zmaj, VLADAN P and 83stojan like this.

  4. #84
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Kakva li je profesorica

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #85
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Pa u rangu GS-a
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #86
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Zverko htio sam da ti pomognem mišljenjem a ne opteretim zmaja pripravnicama. Ajde nadji grand seika povoljno, možda nam i daju popust na 2 komada

  7. #87
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Barone, Barone, kakav crni Grand Seiko?!? Gledamo i raspravljamo ovde o desetostruko jeftinijim satovima...
    Hadzi, kaze sta bi on uzeo, Zmaja zanimaju profesorice, ti pricas o GS, a ja, ja ostado' ''sirak tuzni bez idje ikoga'' da mi pomaze u ovom ozbiljnom poslu.

    Ideja je da mi pomognete da odlucim sta da radim i sta da biram od ponudjenih (ili mozda da dodate nesto sto se uklapa u osnovnu ideju, a ja propustio).....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #88
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Pa jbg, kada si iskomplikovao celu situaciju....treba ti ovaj, pa treba onaj, pa jos jedan ovakav, pa jedan onakav......a budget limitirao.....daj se zbroji sta hoces prvo nabaviti, a za ostalo kasnije.....
    Znaci.....definisi sta zelis prvo!
    Jasno?
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #89
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Pa jasno da sam iskomplikovao Da je jednostavno, ne bih ni trazio asistenciju Uostalom, logoreican sam...

    Ajd ovako, fokusiramo se na: drugosvetskoratovsko-istorijski letač

    1. Drugosvetskoratovsko-istorijski Flieger


    Ovde je valjda jasno da se troumim izmedju: Ticina (Parnis, mozda), Laco Augsburga i Zena (za koji je pitanje do kada ce biti dostupan)

    Moju potrebu apsolutno zadovoljava Laco-Stowa-IWC-Lange, muster A (eventualno B) flieger, sa rucnim navijanjem, dijametrom 44 - 47mm i metalnim zadnjim poklopcem. To je nemoguce zadovoljiti u skorije vreme, te je neophodan kompromis.

    Opcija a) Ukoliko idem na Kinez opciju, dobijam: Azijski Unitas - navijac i solidan sat za nesto manje novce, a ostaje mi u budzetu deo sredstava za jurenje stavke 3. Ne dobijam: Istorijsko ime, metalni poklopac, podbrojcanik na 6 ili bez njega.

    Opcija b) Ukoliko idem na Laco dobijem: istorijsko ime i slican kvalitet ( mozebiti da je nesto visi - ne znam) i maltene trosim ceo budzet... Ne dobijam: navijac, metalni poklopac, dijametar.

    Opcija c) Zeno, dobijam: pravi Unitas, odredjenu originalnost (nije omaz nekom konkretnom satu), po ceni koja je negde izmedju prve dve opcije (naravno polovan). Ne dobijam: Konkretni, braon primerak mi se ne svidja bas jer ima podbrojcanik na 9 (preferiram na 6) i zbog boje (koja je generalno OK ali nije ''fliegerska''). Doduse, ima na Chrono 24 primerak koji mi se bas dopada....


    I sta sad da radim?!?


    Valjda sam sada suzio fokus, da cujem sta vi mislite na ovu temu?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #90
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Za to novca sto si izdvojio povedi društvo sa foruma na piće i mezu (mozes zvati i mrazice) a mi ćemo ti dati strašno korisnih savjeta šta da kupiš!
    anbeast and MMario like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •