Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 122
Like Tree341Likes

tema: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

  1. #101
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Lozio sam se na taj Roamer sa teget ciferom dok ga nisam video uzivo. Nekako deluje preveliko i bas, bas sljasti. Mislio sam da su samo centralni segmenti u pitanju, medjutim ceo blinka - za mene je to deal breaker.

    Izrazi: drugosvetskoratovski, najakvaterolikiji i slicno su über cool

    Hvala za predlog Hamiltona, medjutim, hrono moram da ostavim za sledecu zimu. Mehanicki hrono bez 500 - 1000 evrica nema smisla traziti. Mozda bi eventualno neki rus sa 3133 ili neki Sea-gul mogao da upadne po nizoj ceni, dok ostalo sa 7750 (a koji drugi mhanicki hrono postoji?!) je van moje lige trenutno...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #102
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Kad vec spomenu Seagull, na wusu se trenutno radi novi projekat.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	10842335_822254437813230_2508490869957976929_o.jpg
Viđeno:	211
Veličina:	47,8 KB
ID:	103925 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	10869428_822254424479898_4574597043216537844_o.jpg
Viđeno:	218
Veličina:	46,4 KB
ID:	103926
    Iskreno meni je onaj stari nesto lepsi i njega bih pre uzeo, mada nije ni ovaj los.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #103
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Slažem se za Roamer narukvicu, stvarno kao jelka, inače sam sat je taman.
    anbeast and Dragojlovic Darko like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #104
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    anbeast say:

    "Predlog o sklapanju je sjajan, ali za nekog ko bi se tome ozbiljno posvetio... Za nekog salabajzera poput mene, to bi se zavrsilo sa pola delova koji bi camili u kutiji koju godinu dok ih nekome ne bih poklonio "

    Ma daj, molim te....nema nista draze od tog da sam (ili s ekipom) slozis sat......ja sam jedan od vecih salabajzera ovde, ako ne najveci onda najstariji.....pa sam sklopio pravog lepotana.....(pog 8.stranicu u mojoj galeriji), pa ce ti sve biti jasno.

    A i krleta mozes "prelomiti", idi na emocije.....placi! Ako ti to za kratko resava pitanje.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #105
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    No problemo... Umem ja i oprtunista da budem. Već sam udario u kuknjavu preko PP :-D
    MMario likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #106
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Imas podrsku od mene u kukanju
    kkkkkkkkkkuuuuuuuuuu-kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuu

  7. #107
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Ako oćeš da to bude forumski projekat možemo se svi baciti na traženje komponenti. Cijenim za sitne pare možeš složiti unikatan sat sa švajcarskim srcem.
    anbeast and MMario like this.

  8. #108
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Cesto citah kritike na racun Laco modela sa mijotom, pa da budem iskren, nije mi uopste jasno sta to njemu fali. zasto je laco sa mijotom manje B-UHR nego isti Laco sa svajcarskim automatskim mehanizmom, safirnim staklom i precnikom od 40+ mm? Generalno ne volim staklene poklopce, i u par navrata sam pisao da bih voleo da je na svim mojim satovima metalni. Osim toga, ja ne vidim ni jedan nedostatak kod tog sata, naprotiv. Sat poznatog proizvodjaca, proverenog kvaliteta po pristojnoj ceni...

    Ne mogu da se otrgnem utisku da se po malo vise radi o, da tako kazem, opste prihvacenom utisku. Kao sto svima smeta orientov logo, kazaljke na shogunu itd...ima primera...

    E, da se vratim na temu

    1, Pilot.

    Laco, ili neki polovni Fortis. Povremeno "proleti" po neki model u dobrom stanju kroz nase berze, priblizne cene kao Laco.
    Laco je, takodje, i moj prvi izbor kod buduce kupovine pilotskog sata. Iako su svi slicni, ima puno sitnih razlika izmedju njega i modela sa etom, od steinharta, archimeda-a... Meni bi istorija proizvodjaca i njegova danasnja ozbiljnost igrala vecu ulogu kod izbora, nego pogled kroz prizmu starih B-UHR satova... Zato ja biram Laco i Fortis... (u tom cenovnom rangu, da ne bude zabune)

    Sa Parnisom nikada nisi siguran, a bilo kakvo prebacivanje mehanizama, budzenje kazaljki i slicno, ce da kosta koliko i sam sat. Ako je Laco-u mijota "greh", onda bi tako sklopljen parnis bio nista drugo nego franken, "egzaktno svetlosnu godinu" daleko od pravog pilota.

    2, mehanicki stoper... Ostavi ti to za neki drugi put.

    3, dres, olaraund, kezual...kako god ih krstili... Orient star sa belim reljefnim ciferom bi bio moj izbor. Hadzija je spomenuo isti model, samo sa karbonskim ciferom. Meni se taj model nikako ne dopada, jer mislim da karbon mogu da trpim na nekom "brzom", sportskom satu, i zaista ne vidim sta ce karbon na orient star modelu. Alternativa tom orientu bi mi bila SARB 017, odnosno zeleni alpinist. SARB 021/023 su mi mnogo lepsi od 03x modela, ali kako se vise ne proizvode, tesko se pronalaze, i u vecini slucajeva prelaze budzet.

    Odluka mora da bude na tebi iz prostog razloga sto znas koliko koji sat nosis i koliko bi nosio bilo koji od navedenih. Mislim da nema smisla potrositi ceo budzet na sat i zatvoriti ga u kutiju.

    Na kraju da skratim, posto i sam pisem u hodu, ako bih mogao jedan da kupim, to bi bio Orient Star, beli. I da dodam, ako ga pronadjes za 350e, javi mi gde ima
    anbeast likes this.

  9. #109
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Hmmm...Barone, ideja je svakako vrlo primamljiva... ama ja stvarno veze ne'am dje da trazim komponente...

    Aj da vidimo specifikacije:

    Varijanta A

    Kuciste: jedno 45mm, brushed ili sand blasted - vrlo verovatno China made ukoliko zelim da cena bude niska.

    Cifer: Crni, baumuster A, bez podbrojcanika, bele brojke

    Kazaljke: ''sword'' crne sa belim lume premazom

    Krunica: ''oversized'', dijamant oblika

    Mehanizam: Unitas ili bilo koji drugi navijac,

    Staklo: Safir (mada nije nuzno)

    Poklopac: metalni (stakleni, ako bas mora)

    Kais: kakav god, kasnije bih pravio ''custom'', zatvoreni, dugacki, po nacrtu za flieger:
    anbeast - svemirci (zametak) i ostali-schematic-wf.jpg
    jedino bih duzinu mozda ipak prilagodio svakodnevnom nosenju (svakodnevno retko imam potrebu da nosim sat preko rukava debele kozne jakne)

    Varijanta B:

    Kuciste: Nesto manje, 44mm - 43mm

    Bezel: ''naradlovani'' kao na starijim pilotima :
    anbeast - svemirci (zametak) i ostali-zenotem.jpg

    Cifer: Crni, bele ili zelene brojke (kao gore na Zenu)

    Kazaljke: ''katedralne'', bele

    Krunica: ''crni luk'', oversized

    Mehanizam: Rucno navijani... Moze ganz neu Unitas, mozda da nadjem neki dzepni sat - donor (mada bih od njega mogao da napravim nesto sto slici Longines Avigation A7 satu


    Rezime:
    Pregovaram o nabavci ''baumuster B'' fliegera, ali bih se mozda pozabavio i sklapanjem svog istorijskog pilota. (pogotovo sto moze na ''rate'')
    Sobzirom da su ''Baumuster A i B'' iz istog vremenskog perioda, mozda vise ima smisla sklopiti pilota iz 30ih godina (Zeno repliku)

    @23 draguljcica:

    Hvala na doprinosu!

    Nije problem Miyota u Laco. Problem je AUTOMATIK i 42mm.

    Ahhh... ''zeleni'' alpinist je prelep na jedan tako neobican nacin. Istovremeno isijava dah avanture, old school istrazivaca, a opet je elegantan. Jednoga dana.....sigurno...

    Ipak, Akvateroliki Orient sa reljefnim belim ciferom mi je prvi na listi kad je ta kategorija u pitanju. Svakako bih beli ili teget brojcanik....
    ''Starseeker'' Orient mi je isto vrlo, vrlo primamljiv. Verujem da tu imam najmanje dileme. Ukoliko uspem da ih nadjem po valjanoj ceni, jedan od ta dva ce sleteti na moju sapicu.
    Poslednja ispravka: anbeast (27.12.2014. u 19:03)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #110
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Cesto citah kritike na racun Laco modela sa mijotom, pa da budem iskren, nije mi uopste jasno sta to njemu fali. zasto je laco sa mijotom manje B-UHR nego isti Laco sa svajcarskim automatskim mehanizmom, safirnim staklom i precnikom od 40+ mm? Generalno ne volim staklene poklopce, i u par navrata sam pisao da bih voleo da je na svim mojim satovima metalni. Osim toga, ja ne vidim ni jedan nedostatak kod tog sata, naprotiv. Sat poznatog proizvodjaca, proverenog kvaliteta po pristojnoj ceni...


    Pa koliko ja znam mi i pricamo o Laco modelu sa miyotom, model Laco Augsburg ima laco 21 to je miyota, on je 300e https://shop.laco.de/de/Fliegeruhren/Augsburg-.html
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •