Strana 10 od 13 PrvaPrva ... 678910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 122
Like Tree341Likes

tema: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

  1. #91
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Ja bih uzeo taj Laco jer sam uvjek za opciju jedan bolji sat nego vise njih donekle losijih. I smatram da je Laco dosta bolji sat nego Parnis, za Ticino ne znam, plus uz Laco dobijas bar taj komadic istorije znajuci da su originalno pravili takve satove. 42 mm nije bas pravi pilot ali je meni idealna dimenzija za nosenje. E sad za poklopac znam da bi bilo lijepo da su stavili metalni ali eto progledao bi mu kroz prste, i ne znam da li kod njih postoji neka vrsta doplate ili zamjene tog poklopca za metalni
    Eto od mene bar neki pokusaj pomoci tj kako ja to vidim
    Baron and anbeast like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  2. #92
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Jeste, dobro Darko kaze.....izbor bi bio taj Laco...ipak ima ime, tradicijea,.....a sad, nije ni taj Zeno los, ali jbg, ubi me onoliko puno slova....natpis......
    a za caseback.....ma uvek mozes poruciti, sigurno ga imaju...ko'ko kosta, hm......?
    Za Ticino upitaj krleta, on je nedavno kupio....nema ni mesec dana (al' ga bas i ne nosi) eto ti deo odgovora...
    E da...koliki ti je zglob u precniku?
    anbeast likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #93
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    1.Da li si razmisljao da sam sklepas Flieger-a?
    2.Laco od onih koje si naveo.
    3.Da ja uzimam za sebe uzeo bih Steinhart
    Nav B-Uhr 47 Handwinding.. - Pilot Watch - Steinhart Watches

    P.S.
    Pokretanje ove diskusije nije lepo i kolegijalno sa tvoje strane bradati sada si me navukao da razmisljam o Flieger-u po stoti put,a taman sam se iskulirao.
    Poslednja ispravka: marko14 (27.12.2014. u 11:01)
    anbeast and 83stojan like this.


  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Jel misllš Zeno sa sekundarom na 9? Malo fali da ga ja uzmem Zeno je švajcarski sat, Laco ima ime, Stein je ipak polu kinez, a ovaj Parnis ....jbg. uvek lutrija sa njima. Ja bih to sveo na Laco vs Zeno.
    Poslednja ispravka: vlajo (27.12.2014. u 11:24)
    anbeast likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #95
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Evo mog skromnog predloga za elegantni hronograf:

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Nedavno sam video isti ovakav na KP, a košta nešto preko 100 €. Mislim da ga prodaje onaj Bugi iz Rakovice, a sat uživo izgleda mnogo bolje nego na slikama.
    anbeast and piksi like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #96
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Evo mog skromnog predloga za elegantni hronograf:





    Nedavno sam video isti ovakav na KP, a košta nešto preko 100 €. Mislim da ga prodaje onaj Bugi iz Rakovice, a sat uživo izgleda mnogo bolje nego na slikama.

    Eh jos da je crni cifer.....
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #97
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Uffff.... HVALA svima na konstruktivnim predlozima!

    @Dragojlovic Darko : Jes, taj komadic istorije me najvise svrbi...(ali je mozda i jedino sto preteze na njegovu stranu)

    uvjek za opciju jedan bolji sat nego vise njih donekle losijih.
    Apsolutno ima smisla, nego, kad su ti interesovanja siroka, kad si godinu i po bio bez prihoda, pa se nakupilo kojekakvih dugova uvek moras da pravis neki kompromis...
    Nekako sam sklon (u ovom trenutku) da Fliegera ''odradim''na najbezbolniji nacin, u smislu samo da ga posedujem, a da se vise protegnem za neki od onih Orient Starova ili Seika. Otprilike mi ti tipovi fale, pa bih da popunim ''slotove'', smirim se, i onda gadjam kvalitetnije primerke ili nastavim svoj quest sa sakupljanjem svemiraca....
    Jes'. 42mm je ideala, ali to minijaturno za flieger Pogotovo u poredjenju sa 55mm A.Lange & Sohne koji videh u muzeju u Glashutte-u

    @MMario:
    ali jbg, ubi me onoliko puno slova....natpis......
    Slazem se...

    Ako ga Krle ne nosi, mozda bi hteo da ga se oslobodi?
    Zglob: 19 - 19.5cm

    @Marko14: Pomisljao... Kako? Mozda bih mogao sklepati ''idealni'' flieger od delova kineske provenijencije...

    Jes, Stajnhart sam potpuno zaboravio a uklapa se u budzet... Ali onda sportsko-elegantni-GrandSeiko-Aquaterroliki Orient mora verovatno da ceka jesen
    Mozda, zapravo Stajni i jeste najbolja opcija. Pretpostavljam da je kvalitet prilicno visi od Ticina i Parnisa, mozda na nivou Laco, u njemu je svajcarski Unitas, i nemacka je firma (ako nista drugo)

    Pokretanje ove diskusije nije lepo i kolegijalno sa tvoje strane bradati sada si me navukao da razmisljam o Flieger-u po stoti put,a taman sam se iskulirao.
    Ehhh, golema je muka satomanska


    @vlajo: DA, TAJ!!! Posto ja do februara verovatno necu ni pomisljati na nekakvu kupovinu (osim ako se ne odlucim da ''odradim'' flieger nekim Kinezom) - uzmi ti braon Zeno. (Bar cu znati gde da ga trazim ako dotle dodje )


    @Nesa: Hvala na predlogu. Ipak, ovaj bezel rusi citavu stvar. Mozda bi se mogao zameniti nekim ''custom made'', fiksnim ili diskretnijim? U tom slucaju - ovo bi svakako moglo da prodje dok se ne dokopam Strele ili Sinn-a...


    Eh jos da je crni cifer.....
    Beli je kul. Volim kombinaciju belog cifera i braon kaisa. Letacki hrono instrument bi morao biti crn, ovaj je sasvim OK
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #98
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Pošto nijesi ni uzeo moj predlog u razmatranje mogu ti reći da sam ljut!
    Evo popravni predlog:
    Pošto znam da si zaljubljenik u satove što nebi sam sklopio fliegera tačno onako kako ti se svidja. Kvalitetne djelove naručiš preko interneta, unitas, čelično kućište (min 46 prečnika), safirni staklo, autentični cifrer (makar toga na e-baju ima), ratni kaiš ( živjela provincija Wo-han) itd. Sve komponente su ispod 100€ pa se nece cariniti a pokušaj i free posting. Na kraju mi sa foruma zamolimo Aca Kostica naprimer da ti to sve lijepo spakuje i istestira. A Aca smo toliko izreklamirali na forumu da sam siguran da bi ti to uradio kako treba.
    anbeast and vlajo like this.

  9. #99
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali



    Predlog o sklapanju je sjajan, ali za nekog ko bi se tome ozbiljno posvetio... Za nekog salabajzera poput mene, to bi se zavrsilo sa pola delova koji bi camili u kutiji koju godinu dok ih nekome ne bih poklonio

    Izgleda da tema ipak nije bila uzaludna... kuva se nesto ispod povrsine... bice kompromis, ali ce biti drugosvetskoratovsko-istorijski flieger za prvu pomoc dok ne sakupim budzet za A. Lange & Sohne baumuster B ( naravno, mogu i Laco, Stowa, IWC, Wempe)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #100
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: anbeast - svemirci (zametak) i ostali

    Evo jedan predlog za elegantni hronograf
    Hamilton Khaki Field H71566553 Men's Watch
    cca560e nije losa cijena za 7750, mada sa svim davanjima.....ispade to vise, nego eto da imas u vidu.
    Ne znam koliko kosta taj Orient, ali najaquaterroliki(kakav izraz) je meni Roamer Searock Searock vidio sam ga ovdje u Kotoru uzivo nedavno meni se bas svidja i kako izgleda i izrada je dobra, jedino malo smetaju polirani sredisnji dio narukvice

    Uh dok sam ja sastavio poruku svasta se napisa novo
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (27.12.2014. u 16:51)
    anbeast likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •