Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree9Likes

tema: Tissot Seastar Automatic

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot Seastar Automatic

    Pozdrav postovana ekipo! Zeleo bih da budem sto kraci i precizniji. Kupio sam sat preko oglasa, prodavac je naglasio da je original i u slucaju da se ispostavi da nije, on bi mi vratio novac.
    U Absolut Time, u Knez Mihajlovoj, casovnicar nije mogao da mi utvrdi autenticnost sata, sto je za mene bilo dosta cudno. Njegove sumnje su nekakvi srafovi i delovi oko narukvice. Obzirom da je sat redak model kod nas, kao i u inostranstvu, posto se proizvodio 2012 godine nije ga uporedio sa istim iz lokala, vec sa novijim modelom koji ima keramicki navoj, itd, itd... Posto sam se malo raspitivao, saznao sam od prijatelja da je najbolje sat odnesem kod Srbe Mihajlovica na Terazije i to sam ucinio i covek mi je rekao da je sat original. Sta mi vi savetujete da radim i da li ima neko od vas ko se razume u ovake satove? Ja cu sa vama sada podeliti njegove fotografije. Hvala i nadam se da cete mi pomoci, jer sat nisam platio jeftino.
    Priložene slike Priložene slike Tissot Seastar Automatic-seastar1.jpg   Tissot Seastar Automatic-seastar2.jpg   Tissot Seastar Automatic-seastar3.jpg   Tissot Seastar Automatic-tissot4.jpg  

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Moram priznati da mi je u celoj priči čudniji časovničar nego sat. Ne znam kako se može utvrditi autentičnost kada se upoređuje sa različitim modelom. To je otprilike kao da u prodavnici tražiš hleb, a prodavac ti nudi kiflu ili pogaču. Moguće je da časovničar u Knezu nije imao prilike da vidi ovaj model, mada ne znam koliko je redak, jer sam ga viđao po domaćim oglasima nekoliko puta. Ne znam kakav je taj prvi časovničar, dok je Srba poznat.

    Ako će ti srce biti na mestu, možeš da pitaš još nekoga, npr. u radnji Kostić-Dojčinović na Zelenom vencu ili kod Bojovića (Obilićev venac), a njihve tačne aderse i telefone imaš na linku 'servisi', koji se nalazi u gornjem delu ekrana ispod logotipa foruma. Imaj u vidu da će originalnost sata najbolje proceniti časovničar, koji će ga gledati sa lupom i iz ruke, dok fotografija zbog ugla ili svetlosti ume da prevari i stručnjaka.

    Srba Mihajlović je poznat časovničar, kroz čije ruke je prošlo mnoštvo satova, tako da sam 99,99% siguran da nema razloga za brigu. Osim toga, ukoliko si ga kupio preko oglasa od prodavca koji ima dosta pozitivnih ocena i nije prevarant, to je još jedan razlog da pretpostavimo da je sat original.
    Dukin, piksi and Petar012 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Toma
    Član od
    26.12.2012.
    Lokacija
    Backi Monostor
    Poruke
    129
    Lajkovi
    148
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Pozdrav Srdjane.
    Sat jeste original nemoj da brines.

    Sve najbolje

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.488
    Lajkovi
    9914
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Kolega,
    imao sam isti sat, doduše plavog cifera, ali je na tvom satu sve na mestu
    Još jednom, budi bez brige, taj sat je original
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  5. #5
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom house

    Moram priznati da mi je malo cudno da casovnicar u Absolutu nije mogao da ti to potvrdi autenticnost, verujem da je bio neki nesporazum al dobro. Odlican je casovnicar taj covek budi uveren, ako si pricao sa Dekijem naravno. Pozz

  6. #6
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: house

    Zeleo bih svima da se zavalim na odvojenom vremenu i na brzom odgovoru na moje nedoumice. Ja pripadam grupi ljudi koji ne voli da nosi kopije obuce, naocara satova! Ako treba, kupio bih i 3x jeftinije ali da je original.
    Neša, Dukin and Petar012 like this.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: house

    Citat house kaže: Pregled poruke
    Moram priznati da mi je malo cudno da casovnicar u Absolutu nije mogao da ti to potvrdi autenticnost, verujem da je bio neki nesporazum al dobro. Odlican je casovnicar taj covek budi uveren, ako si pricao sa Dekijem naravno. Pozz
    Možda čovek samo nije imao pri ruci katalog, a koliko sam shvatio, taj model nije imao ni prilike da vidi jer se kod nas nije ni prodavao. Nejasno mi je samo zašto ga je upoređivao sa drugim modelom. Mogao je samo da kaže da nema sa čime da uporedi i to je to.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Sve je moguce, nisam reko da nije "kriv", vec da mi je cudno da nije mogao da proveri model. Svakako je nasao informaciju na drugom mestu :-)

  9. #9
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Jedino logicno moje misljenje je da, zasto bi neko radio kopiju tog sata, kada nije toliko popularan, kao sto su modeli PRS i PRS serije kod Tissota, i takvi kostaju oko 200e na oglasima i naglaseno je da su AAA replike. Mada opet ne shvatam tu vrstu ljudi koja kupuje takve satove... ali ajde...

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Zapravo viđao sam u oglasima i te prc prs replike a nije naglašeno da su replike...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •