Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree9Likes

tema: Tissot Seastar Automatic

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Srdjangym, dobro došao na forum.

    Koliko vidim, sat kupuješ preko oglasa pa bih te savetovao da ga dobro proveriš.
    Prema slikama koje si postavio i meni deluje OK, mada se ja lično ne bih usudio da kupim Tissot preko neta, osim ako nije u pitanju ovlašteni diler, s obzirom da se na tržištu nalazi puno njihovih fake satova.

    Gledano iz mog ugla, jako je nezahvalno davati komentare bez argumenata i prethodne provere kod ovlašćenog servisera.
    Iz tvog posta vidim da si već bio u ovlašćenom servisu u Knez Mihajlovoj, ali mi je odgovor servisera isto jako čudan kao kolegi sa foruma.
    To što ti je dao neodređen odgovor a izrazio je već neku sumnju mi je jedan razlog više za poseban oprez.

    Kolega Neša ti je dao savet da odeš još kod dva respektabilna časovničara da ti daju mišljenje o autentičnosti, pa bih to da sam na tvom mestu svakako uradio.

    Pošto imam jedan Tissot u svojoj kolekciji koji je kupljen u Beogradu od ovlaštenog dilera, mogu da ti kažem da bi uz svaki Tissot trebalo da se dobije originalna kutija u kojoj se nalazi garantni list- kartica, uputstvo za rukovanje, aktuelni katalog Tissot-a i brošura o istorijatu proizvođača.

    Osim ovoga obrati pažnju i na cenu sata, ako je suviše niska to je opet razlog više za sumnju.
    Na "Jomi" je taj sat oko 580 USD-a i to noviji model. Taj sat je i meni jako interesantan pa već duže vreme pratim cene i nisam uspeo da ga nigde nađem po nižoj ceni.

    U prilogu ti je slika gde su aktuelni model i prethodni, tj. ovaj koji si uzeo.
    Razlika između njih je na oko vrlo mala i ogleda se u tome što tvoj model koji nosi oznaku T066.407.11.057.00 ima ETA mehanizam 2824-2.
    Noviji T066.407.17.057.02 ima unapređeni mehanizam Powermatic 80 koji ima rezervu snage od 80h. Bezel se isto tako razlikuje, kod ovog je keramički bezel i drugačiji oblik zuba, kao i lume polje pored pokazivača datuma.

    Nadam se da će ti informacije biti od koristi.

    Naziv: tissot-seastar-T0664071105700 and T066.407.17.057.02comparison.png, pregleda: 1158, veličina: 418,6 KB



  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Citat srdjangym kaže: Pregled poruke
    ... Mada opet ne shvatam tu vrstu ljudi koja kupuje takve satove... ali ajde...
    Kako rekoše u Balkanskom špijunu - to su neki čobani, budale

    Praziluk obično raste iz zemlje, ali nekima raste i iz dela tela na kome sede.
    Dukin likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Ma kartica i papiri za jeftinije satove su obično više fensi fora nego što imaju poseban smisao, inače mnogo je lakše iskopirati bilo kakva dokumenta nego sam sat (papir sve trpi) . Inače vrvi od fejk Tiso satova, eta mehanizam i verodostojno kućište su verovatno dovoljni indikatori da je reč o originalnom satu, ovako na prvu, deluje da je oriđiđi.
    milan zmaj likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #14
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Deki je vrstan majstor...cudno je ako ti je bas on rekao tako nesto

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #15
    Novi član
    Član od
    30.1.2017.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot Seastar Automatic

    Pozdrav drustvo.

    Moram priznati da nisam neki poznavalac satova i ovde sam pre svega da ucim.

    Ovaj sat i meni je intersantan, pa sa zato vracam na temu.

    Po struci sam inzenjer-dizajner pa sam valjda zbog "profesionalne deformacije" ovo zapazio:

    Tissot Seastar Automatic-tissot_seastar_1000.jpg

    Prosto mi je neverovatno da firma koja pravi satova, napravi takav pocetnicki omasaj.

    Prema slikama na netu, svi natpisi bi trebali da budu centrirani izmenju zljebova.

    E sad pitanje je da li je fabricka greska i kopija....?

    Voja
    VLADAN P likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •