Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 34
Like Tree30Likes

tema: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Srdjangym, vidim da ti se Tag izdvojio kao apsolutni favorit.

    Podrazumeva se da treba da uzmeš ono što se tebi sviđa, jer ćeš ga ti i nositi.
    Što se tiče mehanizma, mogu preneti iskustvo mog dobrog prijatelja koji nosi svakodnevno nekoliko godina star kvarcni Tag model Formula 1. Sa njim je potpuno zadovoljan.
    Do sada nije imao nikakav problem, iako i nije neki tip koji preterano vodi brigu o satu. Po njegovoj priči, nosio ga je i na poslu koji po svojoj prirodi i nije preporučljiv da se takav sat ima na ruci.
    Sat je do sada stoički izdržao sva uslovno rečeno maltretiranja uz po neku zarađenu ogrebotinu.
    Naravno, ovako nešto ne bih nikome savetovao da radi, naročito ne sa ovakvim satom.

    Kolega Skydrummer ti je postavio dobar link gde se možeš naći korisne informacije o Tagovim kvarcnim modelima, pa onda još jednom razmotri sve argumente da li da uzmeš sat sa kvarcnim ili automatskim mehanizmom.

    Po mom mišljenju automatik je bolja kupovina, u startu je razlika u ceni relativno mala, ali zato na duži vremenski period automatik zadržava veću vrednost.

    U prilogu je jedan diver koji je moj favorit kada je Tag u pitanju. Naravno automatik.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	TAG_Heuer_Aquaracer_300M_FI.jpg
Viđeno:	469
Veličina:	312,4 KB
ID:	128146

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	TAG_Heuer_Aquaracer_blackdial_1000-570x897.jpg
Viđeno:	491
Veličina:	75,6 KB
ID:	128147
    sima likes this.

  2. #22
    Član
    Član od
    22.8.2011.
    Poruke
    143
    Lajkovi
    1300
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Toliko podrzavam predlog od srdjanr da sam ga i sam kupio pre dva meseca
    Jedini problem je sto je dosta iznad 1000e

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.868
    Lajkovi
    16447
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    CWard. Bez dvojbe. Imao C65 (isti model sa glatkom lunetom) i obrada,kvaliteta i sve ostalo je u rangu 2x skupljih satova.

    Moze se kupit za debelo ispod 1000 € samo prati njihov sajt. Imaju novi logo i nove mehanizme,stari "Chr.Ward" logo sa ETA/Sellita su malo malo na radprodaji. Kad maknes britanski VAT i uracunas PDV izadje te mozda 10% skuplje nego na sajtu + funta se srusila zbog Brexita. Kupuj dok mozes,uskoro rade novu linije sa in-house mehanizmom,cijene ce ici gore

    sent from my LV using Gucci

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    TAG , da ja biram.
    marko14 likes this.

  5. #25
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    ne mogu a da ne iskritikujem ako su stavili stvarno ovaj mehanizam u tag od kako kaže vlajo od 30evra, to je onda neviđena prevara

    kažem ako je tako, sad zavisi malo i koja je serija, odnosno klasa
    Petar012 likes this.

  6. #26
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Tag

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    ne mogu a da ne iskritikujem ako su stavili stvarno ovaj mehanizam u tag od kako kaže vlajo od 30evra, to je onda neviđena prevara

    kažem ako je tako, sad zavisi malo i koja je serija, odnosno klasa
    A vidi, metalni mehanizam, rubini, moguć popravak, lako dobavljiv.
    Ja imam Tunu i cijena za plastičnu osnovnu ploču 50$, coil block(motor) 70$ na ebay.

  8. #28
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Hadži ti se u kvarcove razumeš jako dobro, reci mi koja klasa kvarca ide u tag heuer satove i koja klasa ide u longines satove, mislim na hq seriju, znam koji je mehanizam

    gledao sam tunu kvarc, jeste ima plastičnmi eboš, mene kvarc izuzetno privlači i sad mi je egal sa mehanikom, ali da taj kvarc bude metalni i da bude ukrašen, to je onda prava stvar, nema zezanja sa datumom, odstupanjima, štelovanjima svaki put kad ga stavim na ruku, ne cimam se da ga ne secnem negde pa da slomim neku osovinicu.....samo da nije plastika
    Petar012 likes this.

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Longi stavlja Eta Normflatline i Flatline serije, a Tag Rondu.
    Mehanizme bih od Eta ali bih uvijek uzeo Tag prije Longia.
    Nije sve u mehanizmu.
    Nije plastika problem- imaš je i u automaticima i to legendarnim.
    Seiko 7c46 ima plastičnu osnovnu ploču ali su zupčanici od metala, podržani rubinima, veliki motor i miran si.
    Seiko je od skora počeo ukrašavati 9F liniju i stvarno super izgledaju, mada nemaš nikakve koristi od toga jer se ne vide dok ne otvoriš poklopac.
    Onda, 9F nema odvojenu satnu od minutne kazaljke pa ,kada se mijenja vrijeme, vrtiš minutnu za čitav sat, što nije slučaj kod Seiko 8J(njih ćeš naći samo kao polovne).
    Ovo pišem jer su to termokompezovani mehanizmi pa bi nabrao minut odstupanja za 5-6 godina i ne bi dirao minutaru osim kada mijenjaš bateriju.
    Omega SMP je imao odličan Eta Flatline ali su ukinuli taj model(2221.8).
    Nove Tune, bah, ne sviđaju mi se kazaljke. Ne bih mijenjao za svoju SBBN017.

  10. #30
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Drustvo, pozdrav od mene!
    Ostali su mi jos neki detalji, koji me koče oko kupovine, pa bih voleo da mi neko od vas pomogne.
    Ja sam poslusao savet od srdjanr vaseg cenjenog clana, sakupio sam jos malo para i odlucio sam se za Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 Automatic. Postoje modeli od 40.5mm i 43mm, svaki od njih su mi lepi na svoj nacin, i nece mi biti problem da se odlucim sto se tice dizajna, vec me je u razmisljanje bacilo to sto je prodavacica rekla da meni odgovara 40.5mm, a jedan prijatelj mi je rekao da ne kupijem 40.5mm, da je to malo za moju šaku, vec da gledam 43mm, a moja šaka jeste veća ali nije zglob, on je poprilicno tanak. Da li postoji neki šablon oko veličine sata/zgloba/šake, ili je sve to individualno u smislu kako estestski izgleda na ruci?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •