Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 34
Like Tree30Likes

tema: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Porede se različiti satovi (različite kategorije) pa je odgovor poprilično subjektivan, reč je prvo o kvarcnom, brendiranom i mehaničkom mikro brendu....Ovo kupac sam mora da izabere, ja ne bih ni jedan ni drugi za te novce, tako da nisam merodavan.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    ne bih ni ja nijedan od ova dva, a od ova dva, teško porediti jako, ni ista cena, ni mehanizmi, ni brendovi, zaista ne znam šta da kažem

    eto nisam ni ja pomogao, a CW nisam ni video, ni imao da bih išta rekao o njemu, niti ću ga ikada videti
    vlajo likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Nemoj da si pesimista Miki

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Srdjangym, kao što je kolega Piksi napisao u postu, i ja bih u ovom slučaju izabrao Tag ali isto u automatik varijanti.

    Problem je jedino što prevazilazi budžet koji si planirao, razlika u ceni između kvarcnog Aquaracer-a i automatika je od 200 do 600 eura, zavisno od modela. Cene koje sam uzeo kao reper su sa "Jomashop"-a.

    Nisi napisao u postu da li se izričito dvoumiš između ova dva sata ili bi ti možda u obzir došao još neki drugi.

    Ova dva su baš nezgodna za međusobno poređenje, najviše zbog velike razlike u ceni a potom što se radi o kvarcnom i automatik modelu.

    Iz tvojih postova vidim da preferiraš diver satove. Za budžet koji planiraš možeš uzeti baš moćan ronilački model i moj ti je savet da ne žuriš, nego da razmotriš više opcija pre nego što doneseš konačnu odluku.

    Navešću nekoliko modela i njihove okvirne cene a koji su po mom mišljenju veoma dobar izbor.

    1. Certina Ds Action Diver, cena mu je oko 650 eura u Beogradu kod ovlaštenog distributera.

    Prilog 128137

    2. Steinhart Ocean Vintage Military, cena 380 eura na sajtu proizvođača. Inače imaš mogućnost da biraš još tri modela koji su u ponudi kod ovog proizvođača, i to za isti novac .
    Po meni je ovaj sat best buy u ovom cenovnom rangu, i bolja kupovina nego CW koji si naveo u postu.

    Prilog 128138

    3. Longines Hydroconquest, cena oko 1000 eura. Veoma dobro drži cenu i jedan je od najtraženijih u ovom rangu.

    Prilog 128139

    Kod Certine i Longinesa su u opciji i plave varijante ovih modela.

    Nadam se da će ti ovi predlozi biti od koristi.

    Pozdrav i srećno pri kupovini.
    vlajo, piksi and srdjangym like this.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Tag,nisam imao prilike da vidim CW.


  6. #16
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    srdjanr
    Ocekivao sam takav odgovor od vas, iskreno, sve je vrlo na mestu receno i veoma realno! Sa svim satovima koje ste mi predlozili u komentaru sam veoma dobro upoznat, i svaki sam dobro proucio na raznoraznim sajtovima, youtube-u, i svaki je lep na neki svoj nacin. Ono sto mene po malo brine je, to sto se ne razumem u mehanizam koji se stavlja u Tag Heuer Aquaracer Quartz satove, voleo bih da mi neko malo vise napise o tome, koliko su oni pouzdani, tj. kakav je vek takvog jednog sata uz normalno koriscenje. Sada vama ovo sve zvuci jako cudno, ali ja o satovima "ucim" gotvoro nekoliko nedelja. Za ETA znam da su dosta pozudani mehanizmi, provereni, i to je prednost CW-a. Takodje, ja se bavim trenerskim poslom, i koristim G-Shock sat za posao, a drugi sat koji nameravam da kupim je za neke posebne prilike, da ne nabrajam sad... Certina DS Diver mi se dopala, ali sve me to podseca dosta na Rolex. Ako mozete da primetite, od mnogobrojnih diver modela, jedino CW vuce malo na elegantniju varijantu. Bela boja cifera kod ovog modela mi se nesto posebno i ne dopada, ali samo taj model imam u ponudi, jer mi je taj sat ponudjen od jednog poznanika i znam da nema da se kupi i naruci kod nas. (nadam se da ne gresim). Tag Heuer je ipak brend, i dizajn mi se najvise dopada od svakog koji je bio izlozen u prodavnici, da budem iskren, jer je toliko jednostavan i elegantan i njegovi detalji neverovatno lepo sijaju na ruci, sat izgleda kao neka skupocena narukvica.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    https://www.youtube.com/watch?v=7qZFX3u5BE0
    Ovako nesto bi mozda bilo bolje pazariti i sacekati, tj. skupiti jos malo novca.

  8. #18
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Što se kvarcnog mehanizma tiče ovo bi trebalo pomoći:Hands-on Review: TAG Heuer Aquaracer 300m | The Home of TAG Heuer Collectors


    Citat sa linka: The 3-hand quartz range uses the Ronda 6003 movement, which has been used in the Aquaracer for several years.

    Rondin sajt: RONDA AG – RONDA normtech 700 & 6000

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Da...mehanizam masovne proizvodnje, cena je verovatno ispod 30 eura. Naravno, ovo ne znači da nije pouzdan. Pa moj Roamer ima duplo skuplji mehanizam a košta kudikamo jeftinije. Ali ovo naravno ne treba da bude jedini kriterijum. Tag je meni recimo lepši sat, znači što se lepote tiče (a ona je u očima posmatrača), on je pobednik.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #20
    Član
    Član od
    22.8.2011.
    Poruke
    143
    Lajkovi
    1300
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.

    Od ta dva ja podrzavam predlog za Hydroconquest
    A ubacujem jos jedan sat kao predlog
    Tag Heuer Aquaracer Quartz 40.5mm vs Christopher Ward Trident Pro Automatic 2gen.-alpina.jpg

    http://www.jomashop.com/alpina-watch-525lbn4v6.html
    http://www.jomashop.com/alpina-watch-525lbg4v6.html

    Mislim da ispadne nesto malo preko 1000e da se poruci al verujem da vredi.... i svakako nije sat koji se vidja svaki dan.
    Naravno podrzavam i Steinhart, daleko je od te klase ali za svoju cenu pruza mnogo.
    Sto se Tag-a tice, zaobisao bih taj model za metalnim bezelom. Samo pogledaj slike takvih Tag-ova posle god dana, bezel izgubi sjaj i bas ostavlja neki bledunjav utisak.
    srdjanr likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •