Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
Like Tree9Likes

tema: Steinhart ili Certina?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Steinhart ili Certina?

    Pozdrav svima!
    Nov sam na forumu i u svetu satova. Vlasnik sam 2 G-shock-a i prelepog Seiko 5 SNZH55. Trenutno sam se zainteresovao za Steinhart Ocean One 39 ceramic. Medjutim prijatelj je vlasnik Certina DS action. Pronašao sam taj model polovan za nekih 400€ (3 meseca star).
    Prosto sam se zaljubio u Steinhart ali znam da je Certina odličan sat. Zanima me vaše mišljenje i ako može pomoć oko odluke. Sto se tiče kvaliteta, mehanizma, imena,.... pričamo o kupovini na duže staze.

    P.s.: ne znam kako sliku da dodam sa telefona

  2. #2
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Steinhart ili Certina?-74065d4e-e53c-4da8-8036-7d2810e3eaab.jpgPronašao sam način

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Pozdrav druze, ne ni bilo lose da si i slike uspeo dodati, da vidimo koji su satovi, ima Certina i ds action i ds action diver, ima vise nekih verzija, mogao si okaciti i linkove ka slikama, ne mora direktno slika.

    U sustini to su i slicni satovi, i jedan i drugi imaju dobar odnos cene i kvaliteta, ali na prvu bi rekao da je u Certini onaj povermatic 80, pa je potrebno utvrditi koja je tacno oznaka mehanizma, konkretno da li ima plasticni anker. Da je unutra eta 2824-2 to bi bilo top, ali Certina u nove modele ugradjuje te povermatic80 dobijes vece vreme rada bez nosenja i to 80h bez nosenja, sto je odlicno, ali treba uvideti da li je verzija sa plasticnim ankerom, vise o tome mozes da procitas u temi Certina DS PH200M - plava

    Sa druge strane, ni Steinhart nije bezgresan, treba utvrditi istu stvar, da li ima isto gore pomenuti i vise zeljeni 2824 , ili sto je veca verovatnoca, Stellin klon istog mehanizma.

    U tom, da kazem, najgorem slucaju biras izmedju povermatica80 ili Selitte, sto mu dodje opet na isto. Sta ces, to ti je kao i sve drugo, novije vreme-losiji kvalitet

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Citat Smrtko kaže: Pregled poruke
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	74065D4E-E53C-4DA8-8036-7D2810E3EAAB.jpg
Viđeno:	284
Veličina:	126,4 KB
ID:	148256Pronašao sam način
    To je ta Certina? Pa u njoj je mehanizam na baterije, znaci biras izmedju nje i automatika. Taj sat ce sa nekim popustom koji bi trebalo da daju, nov u Bomaru da izadje 400e. https://bomar.rs/certina-ds-action-c0324101105100
    eee likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Moja greska. Bilo je više komada po sličnoj ceni tek sad vidim da sam izabrao na baterije .... ima i automatik 2017 model ali postarina je preskupa pa se ne isplati. Inače dok sam sve ovo mozgao stigao mi je odgovor iz Madjarske sto se tiče Steinhart-a. Mogu kod njih da porucim i kad odbijem taksu (ode neko po njega) izadje me 360€ sto je rekao bih top cena za takav sat. Mislim da sam odlucio ... inače biram sat za svadbu , uz crno odelo naravno
    Misfit likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Mislim da si dobro odlucio! Moras samo da pazis sta pises ovde, kruze glasine da na sajt dolaze verenice, pa ako procene da su im buduci muzevi previse zainteresovani za satove, odustaju od svadbe, verovatno se plase da muzevi ne raskuce kucu zbog satova zato koristimo anonimna imena

    Kada stigne, obavezno predstavi sat ovde! Steinhart je jedan od omiljenijih u grupi!
    Poslednja ispravka: bezbi (27.5.2020. u 17:41)
    eee likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Čitam forum već nedeljama, YT isto. Svi hvale kvalitet i završnu obradu. Naravno nije kao rolex sto se tiče narukvice itd, ali mislim da je top za te pare. Gledao sam Rolex i stvarno izgleda moćno na ruci ali to mi je finansijski jako daleko ... tako da ovo je neki kompromis.
    gledao sam i Christopher ward c60 ali ne samo sto je skuplji, veći nego mi se i manje svidja.
    e sad još samo da iskomuniciram sa Madjarima i sačekam

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Pa najveca "mana" sata je sto je to legalna kopija Roleksa, ali to je licna stvar, nekome to jako smeta i smatra da taj mikrobrend ne zasluzije nikakav rispekt, drugi su odisevljeni cinjenicom da za 25puta manje para dobiju sat sa dizajnom Roleksa koji je bas kvalitetan. I jedni i drugi su u pravu. Ja nemam nista protiv brenda, ali vise bih voleo da je unutra Eta, kao nekada sto je bila. Naravno, jasno ti je da je Svoc pokusao da zastiti sve svoje Swiss brendove tako sto ne isporucuje vise Etine mehanizme brendovima koji nisu u okviru Swatch grupacije, sto je dovelo do toga da ti brendovi pocnu ugradjivati druge mehanizme, u Stenhartovom slucaju to je Stellita, zvanicno je istog kvaliteta kao Eta, ali nezvanicno je losijeg.
    Poslednja ispravka: bezbi (27.5.2020. u 18:27)

  9. #9
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Steinhart ili Certina?-0d4da1e7-8ec0-436f-8b43-e3a0447cb1fd.pngOvako pose na sajtu. Kapiram da si na ovo mislio. Šta ću kad ne mogu da biram. Svakako je švajcarac ...
    pogledaću sad na yt poredjenje ta 2 mehanizma ali šta je tu je

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Da, ali treba ih kontaktirati i pitati, neki clanovi imaju taj sat i kazu da je eta unutra. Mozda moze i da se bira...Pa neces naci na yt nista lose o Selliti. Kazem ti zvanicno je to isti mehanizam, napravljen samo u drugoj fabrici. Trebale bi da ga izradjuju slicne masine, i da materijali budu istog kvaliteta. Al negde po negde se nadje neki amaterski tekst na netu koji govori da se neki delovi malo brze trose na Selliti. Al kazem ti, sve je to nezvanicno, ne mora da znaci. Eta je temelj na kojoj trenutno lezi Svajcarska industrija satova, lepo je i zbog toga znati da imas bas taj mehanizam. Mada, ima ozbiljnih proizvodjaca koji ubacuju Sellitu
    Poslednja ispravka: bezbi (27.5.2020. u 19:17)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •