Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree9Likes

tema: Steinhart ili Certina?

  1. #11
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Kad bude došlo do porucivanja videću da pitam da li moze da se bira. Ali nije kao da će se znati šta je unutra dok se ne otvori
    Hvala ti puno na pomoći i savetima

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Christopher Ward C60 je mnogo lep uzivo. Drug ga uzeo i izgleda skuplje nego sto kosta, meni je lepsi od Steinhart. Osim sto je originalni dizajn, kuciste je prelepo uradjeno. Jako lepe linije na kucistu, savrseno oblikovani lugs, kombinacija poliranih i brusenih povrsina izgleda dosta skupo i odlicno se igra sa svetlom u svim uslovima. Kazaljke su mu isto vrh i lepo hvataju svetlost. Steinhart mi sa brusenim povrsinama i klasicnim (donekle dotrajalim) dizajnom kucista u poredjenju deluje malo dosadno.

    Ne mislim da ti kvarim srecu sa Steinhart, i ja razmisljam o njihovom novom pepsiju 39mm sa keramikom Samo CW nije za bacanje, ozbiljan sat, a ne kopija ozbiljnog sata.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Christopher Ward C60 je mnogo lep uzivo. Drug ga uzeo i izgleda skuplje nego sto kosta, meni je lepsi od Steinhart. Osim sto je originalni dizajn, kuciste je prelepo uradjeno. Jako lepe linije na kucistu, savrseno oblikovani lugs, kombinacija poliranih i brusenih povrsina izgleda dosta skupo i odlicno se igra sa svetlom u svim uslovima. Kazaljke su mu isto vrh i lepo hvataju svetlost. Steinhart mi sa brusenim povrsinama i klasicnim (donekle dotrajalim) dizajnom kucista u poredjenju deluje malo dosadno.

    Ne mislim da ti kvarim srecu sa Steinhart, i ja razmisljam o njihovom novom pepsiju 39mm sa keramikom Samo CW nije za bacanje, ozbiljan sat, a ne kopija ozbiljnog sata.
    To si upravu sto se tiče originalnosti dizajna. Imao sam priliku jedan njihov model na stavim na tuku i odličan je zaista. Možda sam seljak ili šta već ali ako mogu da dodjem na “korak” (izgledom) do Rolexa bilo bi lepo ...

  4. #14
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Razumem, i mene cesto hvata ista ideja

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Citat Smrtko kaže: Pregled poruke
    To si upravu sto se tiče originalnosti dizajna. Imao sam priliku jedan njihov model na stavim na tuku i odličan je zaista. Možda sam seljak ili šta već ali ako mogu da dodjem na “korak” (izgledom) do Rolexa bilo bi lepo ...
    Teško za 360€ da se dođe na korak od Rolexa, al mora se priznati da je bagatela za automatik sa takvim mehanizmom, plus safir i keramika.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #16
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    U tom, da kazem, najgorem slucaju biras izmedju povermatica80 ili Selitte, sto mu dodje opet na isto. Sta ces, to ti je kao i sve drugo, novije vreme-losiji kvalitet
    Kvarim coveku temu, ali mi je ova konstatacija zapala za oko. Da li se moze reci da Powermatic sa plasticnim ankerom dodje isto sto i Sellita? Kada bismo znali precizno razlike u kvalitetu materijala Selitta-Eta mozda bi se moglo ispostaviti i da je losiji od Powermatica, ali koliko ja znam to su poprilicno nagadjanja po cemu je Selitta inferiornija, a plasticni anker je ipak plasticni anker. Ja bih zakljucio da je Powermatic sa plasticnim ankerom u neku ruku najnizeg kvaliteta (i najvece komplikacije kada je servis u pitanju) od ova tri (Powermatic-Selitta-Eta)?

  7. #17
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Uzmi onaj koji ti se više dopada. Koliko razumem Steinhart te oduševio . Imao sam ih do sada 3 i bio prezadovoljan.

    Za servis nema šta da brineš, ETA/Sellita, preporuka je na 5 godina odraditi da bi osigurao da ti sat radi decenijama i to svaki pravi časovničar zna da uradi.


    Ako te ne mrzi pročitaj ovo
    https://www.christopherward.eu/etasellitastory.html

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (28.5.2020. u 6:40)

  8. #18
    Novi član
    Član od
    27.5.2020.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Procitao, odličan text. Kupio me je izgled, a kvalitet me je ubedio. E sad ostaje da ja ubedim buduću ženu

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Dobar zaključak Davore.
    Sellita je nešto inferiornija od ETA zbog kvaliteta materijala, koji se upotrebljavaju za izradu mehanizma. To su tajne jproizvođča a taj utisak ne dolazi iz zvaničnih izvora, nego iz svedočenja mnoštva časovničara, koji su se prilikom rada susretali sa jednim i drugim.
    Po nekim izvorima, baš je taj jedan rubin više na Selliti SW 200 dodan iz razloga sprečavanja nešto većeg habanja materijala (SW 200: 26 rubina vs. ETA 2824-2: 25 rubina).

    Sat sa plastičnim ankerom je svakako najslabija opcija u ovom trouglu. Kriterijum da li možda ne kupti neki sat, zbog toga, što se u njemu nalazi Sellita umesto ETA, nikako ne treba, da bude presudan faktor.

    Steinhart prelazi na Sellitu jer ETA nije više dužna dobavljati kupcima izvan SWATCH grupacije. Zato su u njihovoj ponudi navedena oba mehanizma. Dok imaju stare zalihe, može se naći još koji sa ETA kalibrom.

    Novom članu bi preporučio, da je pogrešno razmišljanje, da se kupovinom navedenog modela može doći samo na korak do Roleks Submarinera. Osim, ako je taj korak izražen u svetlosnim godinama.
    Radi se o dobro sastavljenom satu, koji po povoljnoj ceni nudi puno dobrih faktora. Ali možda baš ono što na početku privlači, može posle određenog vremena zasmetati. Na kraju dana ipak shvatiš, da nosiš samo neku vrste jeftine kopije legendarnog modela.



    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Kvarim coveku temu, ali mi je ova konstatacija zapala za oko. Da li se moze reci da Powermatic sa plasticnim ankerom dodje isto sto i Sellita? Kada bismo znali precizno razlike u kvalitetu materijala Selitta-Eta mozda bi se moglo ispostaviti i da je losiji od Powermatica, ali koliko ja znam to su poprilicno nagadjanja po cemu je Selitta inferiornija, a plasticni anker je ipak plasticni anker. Ja bih zakljucio da je Powermatic sa plasticnim ankerom u neku ruku najnizeg kvaliteta (i najvece komplikacije kada je servis u pitanju) od ova tri (Powermatic-Selitta-Eta)?
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (28.5.2020. u 8:51)

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Steinhart ili Certina?

    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Kvarim coveku temu, ali mi je ova konstatacija zapala za oko. Da li se moze reci da Powermatic sa plasticnim ankerom dodje isto sto i Sellita? Kada bismo znali precizno razlike u kvalitetu materijala Selitta-Eta mozda bi se moglo ispostaviti i da je losiji od Powermatica, ali koliko ja znam to su poprilicno nagadjanja po cemu je Selitta inferiornija, a plasticni anker je ipak plasticni anker. Ja bih zakljucio da je Powermatic sa plasticnim ankerom u neku ruku najnizeg kvaliteta (i najvece komplikacije kada je servis u pitanju) od ova tri (Powermatic-Selitta-Eta)?
    Druze, citiras pogresnog coveka, nisam ja kopetentan da pricam o tim stvarima, samo pisem ono sto po negde procitam, ali to je nizi nivo amaterizma al zato znam nekoga ko zna , samo je pitanje da li ce on da ti odgovori na ovo Sad moze samo da se nagadja da li je dobar ili los, trebale bi proci godine za tako nesto(pricam o powermaticu80), jedine informacije se mogu videti kada neko prijavi problem na nekom forumu, al opet su to usamljeni slucajevi. Tesko je naci uopste sliku tog dela mehanizma, a kamoli podatke o kvalitetu. Sta je razlog tome ne znam, znaci ne samo da nema nekih zvanicnih informacija o mehanizmu, nego nema ni nezvanicnih(da neko rasturi mehanizam i da prica o njemu). Al ono sto znam je da se meni to ne svidja, cak ni ta verzija sa 25rubina koja ima metalne delove. Sto je jos gore, pitanje je i politike Swoca, sta oni uposte zele sa ovim mehanizmom, da li zele potpuno da iskljuce neoficijalne servise( koji su vec u velikoj meri izbaceni iz posla kada se radi o luksuznijim brendovima), posto se ne moze podesavati tacnost sata, vec se podesava u maticnoj fabrici biga pitaj na koju foru. Ono stonje cinjenica je da su satovi sa tim powermaticom jeftiniji nego sto bi bili sa 2824.
    Poslednja ispravka: bezbi (28.5.2020. u 9:22)
    Haifisch23 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •