Horoloski pozdrav svim ljubiteljima satova!
Molim vas da mi pomognete u izboru prvog sata koji kupujem u zivotu (iako nisam mlad i iako sam svasta preko glave preturio u zivotu )
Naime, potreban mi je sat za svakodnevnu upotrebu: posao kancelarijskog tipa, retke svecane prilike i cesce opustene varijante u kojima bih ga "pokazivao". Naime, pre 3, 4 godine, dok sam jos ziveo i radio u Srbiji, za oko mi je zapao BJ7010-59E NIGHTHAWK. Tada sam shvatio da mi se svidjaju pilotski satovi , koji mi izgledaju kao stvoreni za ljude sa "inzenjerskim" pogledima na svet, ma sta to znacilo. Naravno, tada su problem bile finansije i resio sam da sacekam neko bolje vreme. Sada, 4 godine kasnije, zivim u Nemackoj i mislim da je vreme za novi sat konacno doslo. (ustvari vise nemam strpljenja da cekam). Da ne duzim, trazim sat u cenovnom opsegu od 300 do 400 evra, koji ce biti slican gore navedenom. Marka mi nije preterano bitna ali mi se najvise svidjaju Japanci. Problem je sada sto je sat koji mi se onomad svideo izgleda otisao u istoriju i sto ga nigde u prodavnicama ne mogu naci. Novi Citizenovi modeli su prilicno skuplji npr.: AS4050-51E tako da sam danas isprobao i sledeci Casio model i moram reci da mi se svideo: EQB-510D-1AER . Jedino jos Seiko satove nisam gledao, mozda i tamo postoji slican model. Sta biste mi preporucili, ima li ko iskustvo sa ovim Casio Edifice modelom (iako je prilicno nov) i koji je uopste model kvalitetniji? Hvala unapred na odgovorima ili savetima.