Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 27
Like Tree32Likes

tema: Seiko SNK807K2 ili...

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Ljudi, hvala vam na komentarima !

    Milanče, ja svakako ne očekujem neku aždaju za taj keš, već (pošto sam tanak sa lovom) pokušavam da saznam, šta je najpametniji izbor za pomenuti keš. Što se izgleda tiče, nebih se složio da je neugledan, šta više, meni se svidja njegov izgled. U principu volim taj "vojni" izgled. Sve je to stvar ukusa, te ne vredi raspravljati...

    Vladane P, čini mi se da imamo skoro pa indentičan ukus ! Pročitao sam skoro sve tvoje postove ,te tako zaključih. Medjutim, uspeo sam da nadjem sat koji sam dobio iz Švajcarske, od firme "KronoSwiss" ,koji je prečnika 37mm bez krunice. Kada ga stavim na ruku, izgleda mi kao košarkaš od 2.05m sa obućom broj 39 ! Zaključio sam da mi je prečnik sata od 37mm mnogo mali, te sam odustao od 807mice. Mora se šteknuti za snzg15.
    Evo slika švajcarca "baterijaša" pod imenom "The Fine Swiss Watch by LDM"...

    Seiko SNK807K2 ili...-imag0057.jpgSeiko SNK807K2 ili...-imag0059.jpgSeiko SNK807K2 ili...-imag0061.jpgSeiko SNK807K2 ili...-imag0058.jpg

    banja, zahvaljujem se na fotkama. Nisam ljubitelj metalnih narukvica, ali sat mi se i te kako svidja. Čitajući forum, ipak je taj model za sada prvi na listi moje kupovine. Naravno, tvoje fotke (kao i ostale,koje videh) su i te kako doprinele mojoj odluci. Možda bi samo umesto metalne narukvice, legla neka crna koža, ili tako nešto...

    Sve u svemu, hvala svima na preporukama !

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Tako je druže.Za tvoju ruku nije snk807.
    Sa snzg15. ćeš biti zadovoljan.
    Nije tako lep kao gore pomenuti ali je dovoljno lep.
    iwc, 23jewels and backarelli like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Nije tako lep kao gore pomenuti ali je dovoljno lep.
    Cek, cek....,sta time hoces da kazes Vladane...da je moj sat ruzan...
    Heheheheh...


    backarelli kozna narukvica bi mu jako lepo legla i bio bi jos lepsi, definitivno! I ja cu za svoj kupiti, samo nikako da stignem a i sada ga redje nosum, vise nosim skx007...Svakako da neces pogresiti sa satom, ja sam prezadovoljan!

    Pozz
    VLADAN P likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    -banjo, šta reći, kad će da sevnu čekovi , nebi li se dokopao tako ružnog modela snzg15...
    banja likes this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    -banjo, šta reći, kad će da sevnu čekovi , nebi li se dokopao tako ružnog modela snzg15...
    Heheheheh... Kad pazaris obavezno postavi slike....
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Eeehhh... saznao sam da ću pred kraj meseca možda moći da se istegnem i do 200€ ...

    Naravno, odmah i apetit za satom raste !

    E sad, ubih se od čitanja foruma i googlanja po netu. Trudim se ,da vas što manje gušim... sada i pored moje sigurnosti, da će to biti Seiko, naleteo sam na još jedan model, koji bi želeo da imam.
    Reč je o Citizen AT0970-16E modelu. Jeste da je kvarc, ali bi baš da probam taj "eko-drive" . Što se izgleda sata tiče, ispunjava moje želje. Reč je samo, vredi li razmišljati o njemu...

    Seiko SNK807K2 ili...-art_1320852331.jpg ...iz te eko serije mi se takodje svidja i AT0761-08E model. Oba su po mom ukusu... Seiko SNK807K2 ili...-art_1318842156.jpg...šta vi mislite , da li ostati pri prvoj nameri (Seiko snzg15) ili pak se ponoviti nekim od ova dva Citizen-a.
    Izvinjavam se u napred, ako "davim"...

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Eeehhh... saznao sam da ću pred kraj meseca možda moći da se istegnem i do 200€ ...

    Naravno, odmah i apetit za satom raste !
    Hehehehe, vidim ja da je tebe virus satomanije polako ali sigurno zarazio...

    Ovako...ta dva pomenuta modela Citizena su odlicni satovi i svakako da neces pogresiti s njima, ali ja i dalje glasam za snzg...

    Citizen je odlican proizvodjac satova i tu nema nikakve sumnje ali Seiko je Seiko... Eko-Drive mehanizam je odlican i pouzdan ali razmisljajmo dugorocno...Svaka baterija ima rok trajanja pa tako i kod ovih satova..Problem se moze pojaviti kada recimo, posle 10-15 godina postenog rada eko-drive satova moras da mu promenis bateriju ili ako doje do ne daj Boze drugog kvara, da li ce biti tada jos uvek rezervnih delova za ovaj mehanizam, posto je on ipak kvarcni a ne mehanicki... Moze i da bude, ali verujem da ce njihova cena biti mnogo paprena...

    Sa druge strane, Seiko snzg15 je mehanicki sat sa pouzdanim 7s36 mehanizmom koji je veoma siroko rasprostranjen i samim tim ne bi trebalo da prestavlja problem naci rezervni deo za njega i u slucaju kvara, popravak je daleko jeftiniji... Mehanicki sat uz redovno odrzavanje moze da traje desetinama godina...Pogledaj samo stare Seiko petice, rade i po 30 godina i to bez ikakvog servisa, a uz redovno odrzavanje "rok trajanja im je neogranicen"... Znaci mehanika i eko-drive mehanizam su sasvim razlicite stvari...Mehanika je uz odrzavanje vecna dok kvarcni moze da radi isto decenijama ali kada stane, to je najcesce kraj...

    Satovi koje si naveo su odlicni i sigurno da neces pogresiti sa njima i ukoliko ti se svidjaju slobodno kupi neki od njih, medjutim,ako hoces da imas dugovecan sat onda je to snzg15 ili bilo koji drugi mehanicki...

    Pozz
    VLADAN P and backarelli like this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Citat banja kaže: Pregled poruke
    posle 10-15 godina postenog rada eko-drive satova moras da mu promenis bateriju ili ako doje do ne daj Boze drugog kvara, da li ce biti tada jos uvek rezervnih delova za ovaj mehanizam,
    druze,ovako sam se i ja vodio kada sam kupovao prvih nekoliko satova,a onda se setio da ne razmisljam ni o svojoj glavi za 15 god,a kamo li o satu . Nek on radi posteno 15 god i ja zadovoljan... tada cu imati...pa skoro 45,nece mi ni biti vise isti ukus I,na kraju...ni jedan sat se nije zadrzao duze od 2god kod mene

    svakako,prednost mehanici,ali ni eco drive nije za bacanje...
    backarelli likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Nek on radi posteno 15 god i ja zadovoljan...
    A sta ako ode za 2 godine,aaaa... Heheheh, ma salim se, mozda sam otisao u krajnost, medjutim, poenta je bila da coveku predocim sta bi moglo da bude i da je mehanika ipak bolja a da je Seiko ipak Seiko,hehehe...

    Vidis, ja kad se vezem za neku stvar onda cu je imati valjda dok god budem mogao....mozda je to moj problem, vezem se ko blesav za obicnu stvar...
    backarelli likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko SNK807K2 ili...

    Malo šta bi se moglo dodati na ovo što je Banja napiso.
    Kvarc ili mehanika.
    Oba imaju i prednosti i mane koje su ti,verujem,poznate.Lično volim i jedne i druge.
    Možda bih se na tvom mestu ipak opredelio za mehanički sat iz prostog razloga što je praksa pokazala da svako ko se zainteresuje za satove,pre ili kasnije,mora da kupi mehanički sat.
    Možda je dobro da to obaviš odmah na početku,a na tu temu je pomenuti Seiko sasvim dobar izbor.
    Kasnije,kroz vreme,bićeš u prilici da kupuješ i druge satove i onda jedan Eco-Drive može da bude odličan izbor,bilo nov ili polovan.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (1.12.2011. u 15:36)
    pantelija and backarelli like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Seiko SNK807K2
    By Kranjcar in forum Seiko
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.3.2011., 18:30

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •