Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree4Likes
  • 2 Post By bancika
  • 2 Post By Waldi

tema: Seiko prospex SPB143J1

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.8.2021.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko prospex SPB143J1

    Postovani, u procesu sam kupovine novog sata i trazeci potrebne informacije sam naisao na Vas forum..Imajuci u vidu veliki broj sjajnih poznavalaca satova, zeleo bih da cujem Vase misljenje o Seiko Prospex SPB143J1, kao i to da li preporucujete neki drugi sat slicnog izgleda i cenovnog ranga? Hvala unapred..Pozdrav..

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.359
    Lajkovi
    27510
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko prospex SPB143J1

    Nov ili polovan???
    Omega rules !!!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    21.8.2021.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko prospex SPB143J1

    Svakako nov..

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko prospex SPB143J1

    Probao sam ga skoro. Pozitivan utisak mi je bio to sto je smanjen u odnosu na prethodnu generaciju pa je bolji za manje zglobove, ali to je individualna stvar. Veca rezerva snage je super.
    Osim toga, mislim da je malo precenjen za to sto jeste. Poredim ga sa mojim SBDC055 koji kosta dosta manje, i ne vidim previse razloga za upgrade. Finish je manje-vise isti, s tim sto je dizajn kucista malo prostiji kod SPB143J1, oblik je vise kockast i u skladu sa vintage modelima. Lugs su mnogo vise ravni, manje prate zglob. Meni se vise svidja kako je to uradjeno na mom, ali je i to individualno. Generalno, kad se stave jedan uz drugog, meni ovaj moj izgleda bolje i skuplje

    Slicnog izgleda i proporcija je donekle i Zelos Mako koji je skoro izasao, ali kosta mnooogo manje. Ako ti ne smetaju microbrands. Mozes videti i ovu stariju 62MAS seriju kojoj pripada i moj. Tu ima jos i crni, obican plavi i dva zelena modela, ako se dobro secam. Na C24 mogu da se nadju za 500-600e iz Japana (plus carina).

    Slicnog cenovnog ranga (i mooozda bolja kupovina) su i longines hydroconquest. Mogu da izadju i jeftinije nego seiko, kad uracunas 20% popusta kod nasih prodavaca. Slika ispod.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_5725.jpg
Viđeno:	500
Veličina:	193,0 KB
ID:	153309

    bokanegra and Waldi like this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko prospex SPB143J1

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Probao sam ga skoro. Pozitivan utisak mi je bio to sto je smanjen u odnosu na prethodnu generaciju pa je bolji za manje zglobove, ali to je individualna stvar. Veca rezerva snage je super.
    Osim toga, mislim da je malo precenjen za to sto jeste. Poredim ga sa mojim SBDC055 koji kosta dosta manje, i ne vidim previse razloga za upgrade. Finish je manje-vise isti, s tim sto je dizajn kucista malo prostiji kod SPB143J1, oblik je vise kockast i u skladu sa vintage modelima. Lugs su mnogo vise ravni, manje prate zglob. Meni se vise svidja kako je to uradjeno na mom, ali je i to individualno. Generalno, kad se stave jedan uz drugog, meni ovaj moj izgleda bolje i skuplje

    Slicnog izgleda i proporcija je donekle i Zelos Mako koji je skoro izasao, ali kosta mnooogo manje. Ako ti ne smetaju microbrands. Mozes videti i ovu stariju 62MAS seriju kojoj pripada i moj. Tu ima jos i crni, obican plavi i dva zelena modela, ako se dobro secam. Na C24 mogu da se nadju za 500-600e iz Japana (plus carina).

    Slicnog cenovnog ranga (i mooozda bolja kupovina) su i longines hydroconquest. Mogu da izadju i jeftinije nego seiko, kad uracunas 20% popusta kod nasih prodavaca. Slika ispod.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	SAM_5725.jpg
Viđeno:	500
Veličina:	193,0 KB
ID:	153309

    Definitivno, Longines bi ti dao vise za taj novac. Medjutim, i da uzmes tog Seika, neces kao prosecan korisnik imati zalbi. Masa ljudi voli taj dizajn koji Seiko ima i mora im se odati priznanje da umeju da dizajniraju satove fino. Kontrola kvaliteta i preciznost mogu biti problem, ali to ti je kako naletis. Ja nisam jos u svom zivotu cuo, a kamoli upoznao nekog ko ima probleme sa Seikom koje je covek iznad koji sebe iz nekog razloga naziva ljubiteljem satova, napomenuo. Doduse, nisam casovnicar vec mogu po iskustvu samo suditi. Nijedan od moja 3 Seika nema odstupanja veca od + - 6 sekundi. Ali u poredjenju sa Longines-om koji si pokazao, definitivno dobijas sofisticiraniji mehanizam kao i bolju izradu. Moze se desiti da ti smeta krunica. Mene je kada sam probao ovaj model to odvratilo od njega. Bode kao da je srafciger kada savijam ruku. Ali opet, tl je kod mene tako bilo, kod tebe ne mora da znaci da ce biti. Mozes jos pogledati i modele koje MIDO ili Hamilton nude. Takodje, imas i mnostvo drugih nezavisnih brendova poput Orisa, Ollech and Wajs, Formex-a, itd. Tu se moze naci i Chronometar za taj neki novac. Jos malo da dodas i ulazis kod Tag-a. (Ako gledamo kupovinu na oglasima).

    Uglavnom, sta god da kupis, radice ti sa velikom verovatnocom dobro i bices zadovoljan. Biraj srcem, kupuj razumom
    eee and bnovica like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •