Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Seiko Chronograph Moonphase satovi

    Pozdrav svima,
    nasao sam ovaj sat jeftino na limundu pa me zanima da li je moguce popraviti ga i gde....i naravno za koliko para

    SEIKO Chronograph 7A48-7009 Moon Phase sat - Limundo.com

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Seiko Chronograph Moonphase satovi

    Meni sat deluje poprilično oštećen, o originalnosti neka ti kažu iskusniji forumaši, ali ono što je sigurno ako budeš hteo da ga dovedeš u perfektno stanje, ima da te košta.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom re: Seiko Chronograph Moonphase satovi

    Jedan od retkih kvarcnih satova koje bih trpeo na ruci. Ako je original, a meni se čini da jeste, trebalo bi da izgleda kao na ovoj dole sličici. Krunica, poliranje stakla i čišćenje drikera nisu preveliki izdatak, tako da, za te pare, ako ti se dopada, pazari. Evo i nešto hvalospeva o tom mehanizmu:

    High-end quartz-controlled chronographs hold a historical significance in horology. In 1983, SEIKO introduced Cal. 7Ax8--the world's first analogue display quartz chronograph, pre-dating both Jaeger-LeCoultre/IWC Cal. 631 and Piguet Cal 1270/1 Rattrapante.
    The 7Ax8 mechanism is fully-jewelled (15), with all-metal gears (no plastic parts) and a calibration pot that allows for simple regulation by the user. Four independent step motor is provided for each indicating function. Despite all the traditional mechanical look and feel, timekeeping is quartz-accurate. Indeed, the 7Ax8 series is among the finest quartz chronograph ever produced by SEIKO or any other manufacture.
    The Quartz Chronograph 7A48-7009 on auction was also called "The Tide Watch" and features a very accurate moon phase sub-dial that also accommodates a Date hand indicator. Being one of SEIKO's most expensive models in the late 80s, this moon phase chronograph would have retailed for around $825 at the time. This, understandably, makes it rarer than most other 7Ax8s. This very same calibre was also used in the Cartier Ferrari watch of the same period, though the 7A48-based Cartier now sells on the used market for around $2,000.
    MOVEMENT: Quartz Chronograph Cal. 7A48, 15 Jewels, 4 Independent step motors, Elapse time to 0.05 sec accuracy, Split-Second, Date (hand-indicating), Moon phase


  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Seiko Chronograph Moonphase satovi

    Da, ali ja sam razumeo da postoji i kvar, a što se tiče kvarc satova, pretpostavljam da se i njima radi servis, narukvica mora ili da se ispolira ili kupi dobra kožna (što bih ja uradio, mislim i jedno i drugo), dihtung nov,poliranje, peskarenje....itd. ja cenim troškove od oko 70 do 90 eura npr. kod Simovića, znači da se uradi da izgleda vrhunski. Inače na slici se ne vidi dobro ali čini mi se i da je cifer malo oštećen, to već može biti problem. Da se razumemo, to i nije mnogo ako se sat dovede u super stanje, nego je dosta više od cene....ne znam kakve troškove očekuješ, obično kupci sa Li.... očekuju mnogo za male pare.
    Poslednja ispravka: vlajo (6.11.2011. u 11:07)

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Seiko Chronograph Moonphase satovi

    momci, jel ima neko ovaj sat?
    zanima me da li pomera faze meseca kad okreces kazaljke na kljuc?

Slične teme

  1. Seiko premier moon phase
    By KLCKLC2710 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.10.2011., 16:00
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.9.2010., 15:45
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 19:49
  4. Patek Philippe Sky Moon Tourbillion replika
    By vladan_ns in forum Patek Philippe
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.5.2009., 23:22

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •