Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 38
Like Tree43Likes

tema: Savet oko kupovine ruskog sata

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Kao ljubitelj ruskih ( sovjetskih ) satova osećam potrebu da kažem koju mudru .
    Čovek po imenu Juri Levenberg je pre svega trgovac ruskim satovima a napisao je i knjigu posvećenu SSSR satovima. Između ostalog ima i brend po imenu "PILOT" , koji po nazivu a pomalo i logu podseća na POLET ( tj. Poljot ) satove. U tim satovima često nisu ruski mehanizmi, šuška se da se satovi prave u Kini ( ovo poslednje ne mogu da potvrdim ). Takođe isti čovek ima sajt posvećen Strela satovima iako to nisu njegovi satovi i sa istorijom slavnih Strela nema doslovno ništa. Te Strele proizvodi Maktime kompanija ( a ne Juri Levenberg ) koja je kupila Poljotovu fabriku , tu posebno mislim na mašine za izradu mehanizama. Volmax kompanija je kupila brend Šturmanski. Maktajmove Strele prodaje između ostalog Juri Levenberg ( na svom sajtu http://www.strela-watch.de/ ) , zatim prodaje ih i Julian Kampmann na svom sajtu ( Search results for: 'strela' | Poljot 24 ) , verovatno ih još neko prodaje.
    Koliko sam čitao Julian Kampmann ima bolju reputaciju kao prodavac od Juria Levenberga.
    Juri Levenberg takođe ima svoj blog Pilot | Russische Sammleruhren | Juri Levenberg . Iako nema nikakve veze sa Molnijom njegov blog se upravo tako zove. Kada bi neko Juria Levenberga nazvao uzurpatorom sovjetske horologije i čovekom koji živi od tuđe slave ja ne bih znao da dam ni jedan argument u njegovu odbranu.
    Iz nekih principa ne bih kupovao "Pilot" satove pri čemu ne tvrdim ni da su loši ni da su dobri. Jednostavno priča koja stoji iza njih mi se ne sviđa.
    Kada već spomenuh Strela satove pored tih Maktajmovih Strela postoje i Volmax Šturmanski Strele za koje mehanizme proizvodi Maktajm. S obzirom da već potoje Strele ( Maktajmove ) i obzirom da je Volmax svoje Strele hteo da izdvoji, da ne kažem brendira, onda je pridodao naziv Šturmanski. To je pomalo apsurdno jer su Strele i Šturmanski satovi bili brendovi ili linije satova u okviru nekadašnjeg Poljota ali pošto je Volmax kupio pravo na ime Šturmanski odlučili su da na taj način zaštite svoje Strele . Dakle kada vidite novu Strelu to je Maktime Strela a kada vidite Šturmanski Strelu to je Volmax Strela. Inače Maktime Strele su jeftinije i manjeg prečnika ( dakle po pitanju veličine bliže su orginalnim SSSR Strelama ) od Volmax-ovih koje imaju i nešto dekorisaniji mehanizam.

    Inače poslednji hronograf na kojem piše Komandirski , inspirisan je hronografima koji su 1980-tih pravljeni za tržište Italije. Nisam siguran šta je tu bilo Vostokovo osim loga i na zapadu prepoznatljivog imena i logoa Komandirski.Unutra je bio Poljotov 3133 meh, poljotove kazaljke itd.
    Savet oko kupovine ruskog sata-vostok-style-komandirskie-chronographs-vostokchrono02.jpg

    Colaja ako se slučajno pitaš ko je u ovom metežu "čist" ruski proizvođač satova. Odgovor je Vostok. Proizvođač koji potiče još iz SSSR vremena, još uvek na dosta svojih satova gaji SSSR dizajn, proizvođač koji u potpunosti ima zaokružen ciklus proizvodnje ( od rubina, opruga, mehanizama pa do kućišta ) i kako to dolikuje sovjetskim proizvođačima usko povezan sa armijom ( Vostok satove nosili SSSR vojnici mada nosili su ih i civili a takođe proizvodi razne tajmere itd za granate i slično, nije presudan ali interesantan podatak).
    Ukoliko sat ne mora biti hrongraf ja ti preporučujem Amfibiju 1967. Takođe rekao bih da su mi veoma lepe Maktajmove Strele.
    Poslednja ispravka: skydrummer (27.6.2013. u 17:11)

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Ja sam se malko pogubio u svim ovim podatcima ko proizvodi Strela Chronograph Nr. 1254 | Poljot 24

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Na brojčaniku piše samo Strela, dakle proizvođač je Maktajm (Maktime ). Da je pisalo Šturmanski Strela onda bi proizvođač bio Volmax.
    Napisao sam tekst o Strela satovima , koga interesuje ta tematika savetujem mu da pročita tekst.

    PS- potpuno je normalno da se čovek izgubi u post sovjetskoj horologiji . Tu treba volje da se rasčivijaju neke stvari a čak i tada ima raznih nedoumica. Tako je to sa Rusima.
    Poslednja ispravka: skydrummer (27.6.2013. u 17:27)
    vladas and VLADAN P like this.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    jedna pored druge



    RUS, vladas, jagos and 8 others like this.

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom

    23 ti si kriv ako nekome skoči pritisak zbog ovih fotografija .


    Na brzinu sam bacio pogled, nema neke veze sa prethodno napisanim ali interesantno je pogledati ove rezultate ankete ( nalazi se na kraju stranice ):
    Russian-watches.info at DigSitesValue. RUSSIAN-WATCHES.INFO - ALL RUSSIAN WATCHES - POLJOT, RAKETA, VOSTOK, MOLNIJA, RUSSIAN DIVER WATCHES.
    Poslednja ispravka: RUS (27.6.2013. u 18:26) Razlog: Spojene poruke

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    ču' pritisak...ma sidu leče, bre, viđu kakve su

  7. #17
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Po meni je Strela(narocito Maktajm) nesto najpribliznije onom originalnom modelu koji svi mi volimo, tako da ne bih imao nikakvu dilemu da li da je uzmem.
    Protiv Jurija takodje nemam nista, cak mi je i to dovoljno blizu nekom origunalu, da ne bih imao problema sa njima.

    Kad vec idem off, ista ova prica se desava kod Kineza sa 1963 modelom.
    Poslednja ispravka: RUS (27.6.2013. u 17:58)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    A da li je ovo taj stari originalni model
    Savet oko kupovine ruskog sata-poljot-018.jpg

  9. #19
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Jeste, samo sto to kao sto vidis nije Strela vec Poljot.
    Taj model je radjen za izvoz i u njemu je 3017 mehanizam.
    To je prakticno isto, ali opet i nije.

    Sve to stvarno pise u onom Skydrummerovom tekstu.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #20
    Novi član
    Član od
    22.6.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Savet oko kupovine ruskog sata

    Sad sam malo ili malo više pogubljen Ako dobro shvatam PILOT treba izbegavati i birati između npr. Strele (bez Šturmanski natpisa) i Vostoka?

    A što se ovih modela tiče: Chronograph Aviator II Saphir, Chronograph "Sturmanskie 42mm"?

    Ukoliko sat ne mora biti hrongraf ja ti preporučujem Amfibiju 1967.
    Gde pronaći ovu Amfibiju 1967?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •