Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rolex Airking vs. ??

    Pozdrav svim ljubiteljima satova. Javljam se iz HR. Trebam mali savjet
    Kupio bih Rolex air king. 3 pitanja:
    1.Kako drži cijenu tj vrijednost?
    2.Povrat poreza ako ga kupim u Lubljani ili Beogradu?
    3. U tom cjenovnom rangu, što bi još dolazilo u obzir ako se gleda kvaliteta i čuvanje cijene.Omega vjerojatno i što još.?
    Sad aktivno nosim Louis Erard (7750), Cerina quartz i seiko 5 čekaju bolje dane (tj.servis).😇
    Pozdrav svim satoljupcima u regiji.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    Pozdrav kolega yation i dobro došao na Forum!

    Kao i svaki muški čelični Rolex, i Air King drži cenu, tako da, i kad se neko vreme nosi i nakon toga prodaje, zadržaće makar nabavnu cenu.

    Ukoliko bi ga kupio u Srbiji, dobio bi 16,67% povrćaja od plaćenog iznosa.

    Nisam siguran da bilo koja druga marka, pa ni Omega može da garantuje povraćaj uloženog novca, tako da ako ti je održanje cene najvažnije, onda je Rolex bez premca.

    U svakom slučaju, savet je da kupiš sat koji ti se najviše sviđa i koji ti dobro stoji.
    Pozdrav i srećno sa kupovinom.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    Kao što ti je kolega Piksi rekao. Rolex trenutno najbolje drži cenu.
    Omega rules !!!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    Ne znam koliko je pametno to sa povratom poreza, sada su carinici u dosluhu, javljaju kad je tražen povraćaj. Ja sam za 2 sata uzeo povraćaj, a sad se vjerovatno nebih rizikovao radi 15%.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4366
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    I jedna sitnica... Kupiš li u Srbiji verujem da možeš dobiti povrat poreza. Ali ako kupiš u Sloveniji msm da ne možeš, vi ste sada opet "zajednica"

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    Kolega Baron je u pravu, po novom su carine povezane u sistemu, cim zatrazis povrat PDV-a na jednoj strani granice, odmah stize obavestenje na drugu (nije sad da licno kao javljaju, pa biraju koga ce prijaviti, koga nece, nego su svi prijavljeni. I koliko sam shvatio, ne javljaju koja je suma u pitanju, nego samo koji proizvod - sat, nakit, TV, sporet...). Tako da ako nemas vezu neku na carinarnici na ulasku u HR, ne znam koliko bi se isplatio poduhvat. Pogotovu sto je rec o vrednosti od vise hiljada evra.
    I BucaJr je u pravu, koliko znam, iz Slo u HR nema povrata, jer su obe drzave clanice EU.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    24.1.2021.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex Airking vs. ??

    Ok. Hvala, u pravu ste po pitanju poreza u Eu a po pitanju carine vjerujem vam, osim ako ne budem u prilici kupiti ga na nekom aerodromu ( Minhen recimo.). Naravno, prije toga ću ipak pitati mejlom Malalana u Ljubljani. Mislim da naši stavaraju listu čekanja prema izgledu mušterije na vratima a to mi se ne dopada. Ne da mi se oblačiti odjelo s kravatom da bih išao u Mamića ili Kronu ( ZGB) . Generalno znači što se pitanja držanja cijene tiče onda rolex, Inače ne bih ga prodavao, ostavio bih ga u nasljeđe.
    Ali ako izuzmemo to i postavimo pitanje kvalitete u istom cjenovnom razredu, ostaje li samo omega ili ima još poneko? ( Znači oko 6000€.)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •