Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree3Likes
  • 2 Post By Petar012
  • 1 Post By eee

tema: Longines HydroConquest - Kupovina

  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.9.2019.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    52
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Longines HydroConquest - Kupovina

    Postovani forumasi prvo bih zeleo da se predstavim ovoj zajednici, ja sam Aleksandar, trenutno zivim i radim u Beogradu, gde sam relativno skoro dosao iz Uzica. Zatim bih da se svima zahvalim na ogromnoj kolicini korisnih informacija i novih znanja koje sam o satovima stekao citajuci teme na ovom forumu. Registrovao sam se prosle godine negde nakon/oko dobijanja mog prvog automatik sata koji sam na poklon dobio od taste. Radi se o modelu Zeppelin LZ 127, koji cu nekad kasnije slikati i ukoliko mi voljni momenat i vreme to dozvoli opisati. Kada mi je kupovan sat znao sam iz nekog mog veoma skromnog znanja o satovima i horologiji da zelim automatik i da su takvi satovi ipak nesto posebno u odnosu na kvarcne. Nakon toga citajuci vas kolege shvatio sam da imam prve simptome satitisa i da ce to ublaziti kupovina novog ljubimca kojim cu konacno malo odmoriti i vernog pratioca iz Nemacke. Kroz narednih nekoliko meseci sam imao vremena da odlucim sta zelim dok se stvori povoljan finansijski trenutak. Izbor je pao na, kako ime teme kaze Longines HydroConquest i tu mi treba vasa pomoc i vece iskustvo koje imate u odnosu na mene.

    Jedina stvar koju ne bih zeleo da cujem u predlozima odnosi se na stanje sata u smislu nov/polovan. Nemam apsolutno nista protiv toga da nekad u buducnosti kupim polovan sat, ali bih za sada voleo da moj prvi samostalno kupljen kvalitetan sat bude nov.

    Kroz potragu za ovim satom u Srbiji dobio sam dve cene, jednu over the top iz Bomara i jednu korektnu, ali i dalje delicmicno preko mog budzeta u "S&L JOKIĆ" zlatari u Delta City-u. Prvi su mi za sat trazili oko 160.000 bez mogucnosti ikakvog popusta jer oni nisu direktan uvoznik, po recima radnika, a drugi su mi trazili 126.000 uz mogucnost od 5% popusta za gotovinsko placanje. Ono sto me u konkretnom slucaju interesuje je da li je neko od vas imao iskustva sa Jokic zlatarom i da li je moguce izdejstvovati veci popust, i koliko bi to popust bio. Ukoliko je to zabranjeno javno pisati molio bih da mi, ako neko ima vremena odgovori na ovo u privatnoj poruci. Takodje sam naisao na informaciju da ste uspevali i da putem maila izdejstvujete bolje ponude, pa kako ja nikada nisam bio u prilici to da radim, a do sada iskreno nisam ni znao da je to moguce, cenio bih da dobijem formu maila koji ste slali prodavcima.

    Ukoliko nije moguca opcija kupovine u Srbiji za neki iznos koji bi mene zadovoljio ( a on se krece negde oko 105.000 ) okrenuo bih se inostranstvu gde imam nekoliko mogucnosti. Tu bih forumase pitao kakvo iskustvo imaju sa sajtom chrono24.com, mislim na njihove verified prodavce, posto sa privatnim licima za sada nemam hrabrosti da se upustam u trgovinu. Nasao sam nekoliko opcija koje deluju legitimno i pitao bih vas za misljenje o njima:

    https://www.chrono24.com/longines/hy...-id8404873.htm

    https://www.chrono24.com/longines/hy...-id8403507.htm

    Sto se samog modela tice uzeo bih najpre sat sa plavim ciferom, a ako ne pronadjem odgovarajuci takav skoro jednako mi se svidja i crni. Velicina kucista mi odgovara 39-41 mm posto imam manju ruku.

    Unapred hvala svima i nadam se da cemo se druziti u naredno vreme. Ja malo vise volim da lurkujem kad na temu nemam sta da kazem, ali cu se svakako truditi da doprinesem koliko moje skromno znanje to dozvoljava.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Pozdrav. Mislim da se daleko više isplati kupiti polovan hydroconquest, može se naći već za 500 - 600 evra. Kupujemprodajem i watchrecon.

    Sent from my F5321 using Tapatalk
    Senecus and Attila like this.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Ako kupuješ iz inostransva računaj na oko 30% više - carina i pdv. U tom slučaju si kod cene koju imaš kod Jokića.

    Ako misliš da ga zadržiš - uzmi nov

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  4. #4
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav. Mislim da se daleko više isplati kupiti polovan hydroconquest, može se naći već za 500 - 600 evra. Kupujemprodajem i watchrecon.

    Sent from my F5321 using Tapatalk
    S ovim moram da se slozim! Ja sam svog prodao pre 3 dana za 680 evra, a pazario ga sredinom decembra za smesnih 440. S tim da sam ja u startu znao da izmedju mene i tog sata verovatno nece biti nikakve ljubavi, ali dao sam mu sansu zbog cene, a i znao sam da cu da okrenem lepu paru na njemu koja ce posluziti za druge projekte. Na nemackom forumu Uhrforum.de ili na eBay Kleinanzeigen oglasima moze da se upeca mnogo toga dobroga za male pare ako je covek brz i ako mu nemacki ne predstavlja problem. Jedino ne znam kako bi to funkcionisalo sa slanjem u Srbiju jer nemam iskustva sa time

  5. #5
    Novi član
    Član od
    30.9.2019.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    52
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Ako kupuješ iz inostransva računaj na oko 30% više - carina i pdv. U tom slučaju si kod cene koju imaš kod Jokića.

    Ako misliš da ga zadržiš - uzmi nov

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Ne bih ga naručio da stigne u Srbiju već kod prijatelja u Nemačku ili Hrvatsku.

    Što se tiče ostalih predloga opet bih zamolio da mi se ne sugeriše polovan sat kao što sam i u uvodnom postu napisao.

    Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Iskreno, nikad nisam kupovao na chrono24.

    Vidim da je jedan prodavac iz Monaka drugi iz Nemačke. Obojica bi poslali za 6-10 dana sat.

    Čak i da ima neka poštarina, bio bi ti jeftiniji 10-15K nego kod Jokića sa popustom.

    Ne znam šta da ti kažem . Pogotovo što uzimaš svoj prvi sat (u smislu da ga sam kupuješ), da sam na tvom mestu ja bih uzeo kod Jokića. Da ga vidim/pipnem/proučim/... pre kupovine.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    mezzano likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Ja baš sad kupovao sa Chrono24 I posle kontakta se nekoliko prodavaca, najkorektniji koji je bio I koji je poslao plus slike o satu I dao korektnu cenu verifikovan prodavac kao, e na kraju kupio sam sat od tog prodavca. Isplatio sat I čekam da stigne. Imaš I zaštićenu kupovinu zato nije velika filozofija. Možda se čini komplikovano ali nije. Mada ima tu sigurno ko je koristio Chrono24 sa više iskustva od mene ali eto moja priča je jednostavna bila za kupovina sa tog sajta. Meni ova dva prodavca su ok koje si stavio I pitaj ih za cenu, meni su svi dali popust naprimer sa kojima sam pričao. Nije bila fix.

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: Attila (6.2.2020. u 14:11)

  8. #8
    Novi član
    Član od
    15.1.2021.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines HydroConquest - Kupovina

    Cao ljudi, aktiviram ponovo ovu temu jer zelim da kupim ovaj sat automatik i iskreno kupio bih polovan jer je cenovno mnogo pristupacniji. Pa ako neko ima neku dobru ponudu da je pronasao a nije zainteresovan a voljan je da podeli to sa mnom neka mi pise ili da sam prodaje kao sto je to uradio senecis i po tako dobroj ceni, tu sam. Hvala

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •