Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree19Likes

tema: Pomoc pri odabiru sata

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.9.2019.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri odabiru sata

    Pozdrav svima,
    Zeleo bih da kupim sat do 200e i dvoumim se izmedju sledecih modela:
    1.Citizen by0100-51h
    2. GA-1100-1A3
    3. GSG-100-1A8
    4. Ga-1000-1
    5. CASIO Eqs-500c-1
    6. GAW-100B-1A
    Zanima me koji od ovih modela je najkvalitetniji, da li je mozda bolje uzeti model sa solarnim napajenjem i ako neko zna koji je proveren prodavac sa KP u smislu originalnosti.
    Hvala

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Zorane dobro došao na forum.

    Što se tvoje dileme tiče... zavisi šta ti treba tj. za koju namenu ti treba sat (posao, sport i sl). G Shock-ovi koje si postavio su svi preko 50 mm u prečniku. Takva dimenzija često nije za svaki zglob (estetski gledano) a možda ni za svaku priliku. Od predloženih ja bi gledao ili prvi ili peti model sa liste. Ne kažem da su ostali loši nego meni se ova dva dopadaju.
    Od pouzdanih prodavaca sa KP mogu preporučiti Vladimira iz Zrenjanina i Carlla iz Pančeva. Prodaju orginale koje nabavljaju u Mađarskoj.

    Razmisli i o kockici GW-M5610, solarno punjenje, radio kontrolisano vreme, "lepe" dimezije. Pritom ćeš još i uštedeti 80-tak evra.
    Poslednja ispravka: skydrummer (10.9.2019. u 21:03)
    stanis likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    10.9.2019.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Pa da upravo radi toga se i dvoumim za g shock zbog veličine kucista, a ovako mi se svidjaju neki modeli. E sad ja nzm bas sve modele G shock mozda postoji i neki sa manjim kućištem, ova kockice mi se ne svidjaju. Svidjaju mi se i iz protrek serije, ali su i svi uglavnom preko 200e.sat mi treba za svakodnevni nosenje, znaci posao, malo plivanje, voznja bajsa... Svidjaju mi se funkcije termometar i alti mada tesko je naci model da ima sve to, a opet da mi se svidja izgled i da je oko 200e.
    Hvala na odgovoru

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Pošto sam ja od skora vlasnik gg1000, kojo je nešto preko tvog budžeta (235€ sam ga pronašao kod ovlaštenog prodavca, Zlatare Majdanpek), da te upozorim da je na tržištu more kopija, ito potpuno funkcionalnih, koje je vrlo teško prepoznati. Ja nisam smio da rizikujem da zbog par eura razlike kupim kopiju sata.
    Inače Gshok su idealni za vožnju bicikla i plivanje, zbog toga sam ga i kupio.
    Iznenadio sam se da velike dimenzije uopšte ne smetaju a zbog njih dobro izgleda. On dobro leži na ruci zbog umetaka na narukvici, čak i 55mm kao ovaj moj.
    Što se tiče prilika za nošenje, ja Mudmastera nosim i na poslovne sastanke, i tamo me pitaju za sat


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    eee, BucaJr., teodorica and 1 others like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Pitaju te zato što je neprimereno, ali od kako su počele da se nose patike na odelo - sve je prihvatljivo

    Šala mala ali ja sam klasičar, nmg baš da prihvatim mešanje baba i žaba iako je to postalo normalno...
    popovac 76, eee, Zagor and 1 others like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Pimpi
    Član od
    5.9.2017.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    1127
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Ja bi isao na neki diver. Ako ti treba za sve, posao, sport, finjak i sl. Po meni divera klasicnog mozes na sve. Trenirka, kosulja, kratke hlace pa cak i odijelo. Iako je za odijelo na meni uvijek neki vintage dress. Ako zelis bas funkcije koristiti, stoperice, senzore razne, dual time i sl. onda pucaj na g shocka naravno.
    Al recimo klasicni diver tipa Orient Kano neces pogrijesiti za svakodnevnu upotrebu na bilo sto



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    boing, Zagor, teodorica and 1 others like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Citat Pimpi kaže: Pregled poruke
    Ja bi isao na neki diver. Ako ti treba za sve, posao, sport, finjak i sl. Po meni divera klasicnog mozes na sve. Trenirka, kosulja, kratke hlace pa cak i odijelo. Iako je za odijelo na meni uvijek neki vintage dress. Ako zelis bas funkcije koristiti, stoperice, senzore razne, dual time i sl. onda pucaj na g shocka naravno.
    Al recimo klasicni diver tipa Orient Kano neces pogrijesiti za svakodnevnu upotrebu na bilo sto



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moram da kažem nisi u pravu, za biciklo ne može diver. Vibracije su tolike da mi je na Hydroconquestu otpao aluminijski prsten u koroni. Lako sam ga napravio ponovo, al sajdzija rekao- nikako biciklo i njega.
    Što se tiče poslovnih sastanaka mislim da Mudmaster može itekako, samo da nije kravata i salon cipele.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Engine likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Pimpi
    Član od
    5.9.2017.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    1127
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Moram da kažem nisi u pravu, za biciklo ne može diver. Vibracije su tolike da mi je na Hydroconquestu otpao aluminijski prsten u koroni. Lako sam ga napravio ponovo, al sajdzija rekao- nikako biciklo i njega.
    Što se tiče poslovnih sastanaka mislim da Mudmaster može itekako, samo da nije kravata i salon cipele.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Nisam ni mislio na aktualno bavljenje sportom, nego na izgled sata sto se tice oblacenja. Zato sam rekao ako hoce koristit za sport onda G shock. Ne moze diver, odnosno automatic ni za borilacke vjestine, nebi ga nosio ni na gadjanje/streljastvo, ni na skijanje zbog padova.
    Razumijes sto ti hocu reci jel?
    Ako hoce nesto za sport G je majka, ili ovi Sunto, Garmin za pracenje statistika raznih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Citat Pimpi kaže: Pregled poruke
    Nisam ni mislio na aktualno bavljenje sportom, nego na izgled sata sto se tice oblacenja. Zato sam rekao ako hoce koristit za sport onda G shock. Ne moze diver, odnosno automatic ni za borilacke vjestine, nebi ga nosio ni na gadjanje/streljastvo, ni na skijanje zbog padova.
    Razumijes sto ti hocu reci jel? Ako hoce nesto za sport G je majka, ili ovi Sunto, Garmin za pracenje statistika raznih.
    Inače tvoj Rangeman je strašan izbor, malo je čak i manji od Mudmastera a fotogeničan . Izbaci još koju sliku.
    A od divera, ovaj Kano mi se ozbiljno sviđa. Onaj crvenko čak i više na slikama, al moguće da je uživo plavi ljepši, obično je tako.

    Što se tiče sata za sastanke, tu je mao specifično koji efekat želiš postići. Za nekog operativca na terenu, spasioca, geologa, sportisu rangeman je odličan, za profesora, intelektualca, starijeg gospodina- dress naravno, a za menagera, vlasnika firme, nekog ko treba da pokaže finansijsku ozbilnjost- skup diver je odličan izbor, recimo Seamaster ili Superocean.
    Rolex je samo za ljubitelje, na sastanku sa nepoznatim može pogrešno da ukazuje na prevarante, kriminalce, skorojeviće...
    Poslednja ispravka: Engine (12.9.2019. u 20:19)

  10. #10
    Novi član
    Član od
    10.9.2019.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru sata

    Ne treba mi za nikakve sastanke sat, ja sam vatrogasac 😄
    Vazno mi je da ima alarm, termometar i mozda bi bilo pozeljno alti. Ali nema modela koji je solar, a ima sve te funkcije tj ja ga bar nisam nasao do 200e. Razmisljam se između gsg 100-1a8 ili ecb 900db-1aer. Da li neko zna iz koje godine su ova 2 modela. Sto se tice ovog 900db ima i bluetooth koji mi u sustini ne treba, tako da razmisljam i o eqs 500db mada nzm ni on kada je izasao.
    Hvala

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •