Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
Like Tree2Likes

tema: Pomoc pri izboru!

  1. #11
    Novi član
    Član od
    28.4.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Pa i nisam bas nesto zagrejan za kupovinu preko interneta, jedino naravno da probam sat ovde kod nas pa onda porucim. I kolko je sigurno, da li ima dodatnih troskova ?

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Ima dodatnih troskova otprilike 10% carina i 20% poreza, ali ne naplate uvijek sve ti je to lutrija, a sa pouzdanih sajtova kupovina je sigurna.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    28.4.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Od cega zavisi dal ce naplatiti ? Kolko sam video na sajtu moze karticom i pay-palom ? Ako je lutrija sta mozda mi kurir trazi pare za te dazbine a mozda ne, ili kako vec ?

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Po zakonu se carini sva roba preko 50 ili 70 nisam siguran za Srbiju i naravo placa se PDV kao i na sve sto kupis, ali nekada ne naplate ni za vrijednost od 300 e a nekom naplate za nesto u vrijednosti 50-60 e, zato kazem sve je lutrija. Ja sam iz CG i kod nas je ta granica 150e ali ja sam 2 sata od januara narucio oba preko 200e i nije mi nista dodatno naplaceno.

  5. #15
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Plaća se po Zakonu, tj. Uredbi, na sve preko 50€, a obračun se vrši tako što se na vrednosti robe dodaju i troškovi dostave ako su fakturisani, pa se na to računa carina, a onda na sve ukupno PDV. Kod robe koja košta do 50€ eventualno fakturisani troškovi dostave se ne uzimaju u obzir, tj sat od 50€ i 15€ poštarine se ne carini, niti se oporezuje. Ovo je "by the book", a imaju običaj da se Z ili da progledaju kroz prste i za skuplju robu
    "bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Mislim da se ne carini isopd 50 e ali da se oporezuje, ali nisam bas siguran neko od iskusnijih ce znati.

  7. #17
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Sa ovog sajta koji sam ti poslao link nemas cega da se "plasis" sto se tice kvaliteta i pouzdanosti.
    Mozes preko kartice i paypal-a da izvrsis kupovinu!
    Dosta forumasa je kupovola preko njih i nema niko primedbe, evo ja licno cekam ovih dana da mi stigne sat koji sam kupio preko njih!
    E sada carina sve zavisi kakve si srece, tj kakav je dan cariniku hoce li da ti lupi ili nece.
    Mislim da se u svakom slucaju isplati jer su daleko nize cene nego kod nas, jedino ako izaberes free shipping cekas na dostavu 10-20 dana to je mozda jedina mana!

  8. #18
    Novi član
    Član od
    28.4.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    A zanima me npr kolko su ozb firma sto se tice tih racuna i ostalih stvari, posto je npr moj drug narucivao delove za biciklu (nebitno) i cena je bila 90 eur, ali je on njima poslao mail i zamolio ih da napisu da je cena 15 eur kako ne bi platio carinu. E sad uradio bih i ja isto ali ono plasim se da nisu malo preozbiljni pa da me ne prijave za neku utaju poreza ili tako nesto

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Meni su sa creationwatches na pošiljci stavili vrednost od 40$, iako je sat bio plaćen 107$, a da to nisam ni tražio. Pitaj da stave manju vrednost, mislim da neće biti problema.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    28.4.2013.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri izboru!

    Seiko Solar Alarm Chronograph SSC075P1 SSC075P Sta mislite o ovom satu, vidim da je bez baterije tj radi na solarnu energiju, kolko je to pouzdano i za ne daj Boze kolko popravljivo kod nas ? Ovaj sat bih za ove pare uzeo bez razmisljanja, jedino sto me brinu te takse koje bi popele cenu na jedno 220 eur kolko sam ja izracunao sto mi je ipak previse

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •