Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree10Likes

tema: Pomoc Helvetia

  1. #11
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Evo i odgovora od prodavca. Citiracu

    Pozdrav i Hvala na javljanju i Interesovanju, Predlozena Cena je Prva i Poslednja i za Ovakav Sat je Veoma Simbolicna(Kojekakve "Casio" Plastikanere prodaju od 65 do 250Eura) ovo je Ipak Klasa od sata.Tackice su Najverovatnije Prasina a ne Korozija.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    tja, prakticno nista nismo saznali, osim da prodavac voli shift taster, i da je ubedjen da prodaje jedinstven sat po smesnoj ceni.
    ne zna, dakle, kakve su to tackice, ali meni to nikako ne lici na prasinu.
    naravno, ne mogu nista da tvrdim na osnovu mutnih fotki, ali cak i ako je korozija, verovatno je majstor moze skinuti. jedino se treba nadati da unutrasnjost mehanizma nije popila nekakvu vlagu.
    vladas and backarelli like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Meni je malo čudno da je sat iz oglasa deo lične kolekcije, a da ne zna u čemu je stvar.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Pored korekcije cene, prodavac bi trebalo da pristane i na jedan obilazak sajdžije pre kupovine, da bi interesovanje postojalo. Možda bi bilo zajsta razočaravajuće, da se saznaju neke negativne pojedinosti od sajdžije . Na kraju krajeva, ne toliko zbog para, već zbog same želje za satom...

  5. #15
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Hvala na pomoci, danas mi je stigao sat, od drugog prodavca sam uzeo, preporucio mi je sima hrabri, sat je lepo ocuvan (i mnogo jeftiniji od onog 3x bukvalno) treba nov kais i na nekim mestima se skinula pozlata (oko krunice valjda od navijanja), i odnecu ga ovih dana da majstor pogleda da li treba mozda ciscenje, lepo radi ali kada ga "promuckam" kao da se drma unutra, tako da to ocu da vidim sta je da bude tip-top

    Evo par slika, mehanizam ne mogu da slikam jer nemam kljuc da ga otvorim, tako da cu staviti sliku koju je prodavac stavio.

    Pomoc Helvetia-dsc_0119%5B1%5D.jpgPomoc Helvetia-dsc_0121%5B1%5D.jpgPomoc Helvetia-dsc_0122%5B1%5D.jpgPomoc Helvetia-originalslika-9435395.jpg
    RUS, sima hrabri and VLADAN P like this.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    e, bas sam se pitao jesi li dobio sat i da li si zadovoljan. drago mi je ako jesi, a ciscenje bih svakako preporucio. cini mi se da fali jedan sraf na mehanizmu, pored plasticnog prstena koji fiksira mehanizam u kucistu. da ne nagadjam sada, moguce da zato mehanizam malo "radi" u kucistu, ali to ce vec majstor lako srediti.
    uglavnom, verujem da ce posle tretmana biti kao nov.

    (da vidim da li iskusniji forumasi na osnovu stolnjaka sa poslednje slike mogu da pogode ko je prodavac sata? )
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Zadovoljan sam, lepo je on ocuvan, i opet sto je mehanizam potpisan je dobro. A to sto "radi" mislim da nije problem srediti, bice kao nov cim sredim kacim slike. Uh sve se bojim da mi nece biti ovo poslednji vintage jako ih volim a i ova bolest me napala kazu na vestima izvor zaraze je portal "svet satova"
    sima hrabri likes this.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    odmah da ti kazem da za tu boles' leka nema, a sto se vise opires, vise boli. prepusti se i uzivaj.
    vladas likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #19
    Član Avatar korisnika Sholym
    Član od
    4.9.2012.
    Poruke
    220
    Lajkovi
    1116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc Helvetia

    Vidim :/ gotov sam, nista sad cu morati da odvajam za kolekciju uvek po malo Okacicu slike cim ga sredim, bice odlican

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. HELVETIA satovi
    By aleksandar kg in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.10.2016., 2:08
  2. Pilotska Helvetia 30-ih
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.5.2012., 9:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •