Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
Like Tree14Likes

tema: Pomoć pri odabiru sata

  1. #21
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat Senecus kaže: Pregled poruke
    Kad sam video da trazis Pontosa, bio sam ubedjen da trazis klasiku i dres sat. I tu bi se onda slozio sa predlogom koji ti je neko dao za Jazmmastera jer Maurice Lacroix po kvalitetu i kategoriji nije nista bolji od Hamiltona, ocu da kazem da su tu negde, a Jazzmaster se nadje i za duplo manje pare.

    A onda odjednom poceli da iskacu Hydroconquest, Breitling, pa sad i Aquaracer. Treba prvo da se odlucis na koju vrstu sata hoces da pucas, a onda tek mozemo pucat.

    Ono gde bi se ja s tobom slozio je da Hydroconquest u odnosu na cenovni rang ne daje dovoljno bolje matrijale i kvalitet koji bi opravdali toliko vecu cenu od recimo Tissota, Certine i pogotovo Mido satova. Ima on kvalitet, ali kad ti stavis na ruku taj Longines posle nekog osrednjeg Tissota ili Certina cija je cena trostruko manja, ti nemas osecaj da imas na ruci nesto bolje. Osecaj narukvice je ko sa pazara, isti problem recimo ima Tissot Le Locle na metalu (to mi je sad prvo palo napamet), ali Le Locle kosta 2,5 puta manje.
    Jel imaš Longines hydroconquest kad ovako pričaš o njemu??? Čuj, narukvica kao sa pazara??? Kažeš da nije bolji od Tissot. Ovim konstatacijama si pokazao koliko je tvoje znanje o satovima,tako da sam ovim završio svaku raspravu sa tobom, jer nisi kompetentan.
    Omega rules !!!

  2. #22
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Jel imaš Longines hydroconquest kad ovako pričaš o njemu??? Čuj, narukvica kao sa pazara??? Kažeš da nije bolji od Tissot. Ovim konstatacijama si pokazao koliko je tvoje znanje o satovima,tako da sam ovim završio svaku raspravu sa tobom, jer nisi kompetentan.

    Ne, imam pojedine satove koji su malo ozbiljniji od Hydroconquesta. Hydroconquest je sat koji puno kosta, a malo daje, moj utisak. Isprobao sam ga, imao na ruci 2 verzije i utisak je isti. Nema kvalitetniju finalnu obradu od recimo Mido Ocean Stara, ili Tissot PRS-a, nema ni kvalitetniji mehanizam, a u poređenju s njima je više nego duplo skuplji. Najobičniji ulazni model koji košta puno previše para. Realna cena tog sata nije veća od 500-600 evra.

    Bilo koji Sinn naprimer u tom cenovnom rangu je leteći tanjir za Longines po pitanju kvaliteta, završne obrade, itd, ali nema potrebe da o tome diskutujemo. Ja sam svoje predloge i misljenje dao kao i svi drugi.

    Normalno, svako ima svoje favorite i ukuse.

  3. #23
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Senecus
    Kažeš -'' imam pojedine satove koji su malo ozbiljniji od Hydroconquesta.''

    Ne ulazim u merenje tvojih ili Don Albertovih kriterijuma pri proceni kvaliteta satova. Težinu tvojih tvrdnji narušava tvoj prvi post na ovom Forumu od pre godinu dana -
    Citat Senecus kaže: Pregled poruke

    Odlucio sam kupiti jedan "posteni sat" i trebam pomoc oko toga jer se bas ne razumijem previse. Do sada sam nosio ili nosim satove tipa Casio, Fossil i tomu slicno sto se moze kupiti na svakom cosku i kosta prosjecno 100-200€, ali sada zelim kupiti jedan sat za koji ce i "baba Manda" kad ga vidi na ruci znati da je to ono nesto vrhunsko, a ne samo jedan od satova.
    Opet,može se za godinu dana dosta toga naučiti ...
    Šta znam
    Poslednja ispravka: VLADAN P (18.6.2019. u 15:26)
    milan zmaj and don Alberto like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #24
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    Ha, ha, ha umreću od smeha. Sad kaže da nema ni kvalitetniji mehanizam od Tissot?!?!
    ETA 2892-A2 kao baza za Longines L 888 je njemu loš???

    Do pre mesec dana čuo je samo za Casio, a sad je već expert za Longines,Breitling,...
    Mislim da troluje.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (18.6.2019. u 15:35)
    Omega rules !!!

  5. #25
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke

    Opet,može se za godinu dana dosta toga naučiti ...
    Šta znam
    Da se mnogo naučiti,a i nabaviti. A uslikam večeras ili sutra i satove na ruci, po potrebi stavim i ime svoje na papir pored sata da ne bi ispalo da nisu moji Verujem da su Breitling Avenger II GMT i posebno IWC Aquatimer prilično ozbiljni primerci. Mada imam i mnogo jeftiniji Seiko

    Stvarno mi nije bila namera izazvati ovakve neugodnosti ovde, samo sam rekao svoje mišljenje koje se nekome nije svidelo.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Da budem iskren vidio sam Pantosa neki dan na aukciji, držao ga kratko i bas mi se svidio. Onda sam u kontaktu sa vama dobio par dobrih prijedloga. Živim u Stockholmu i imam mogućnost da probavam različite satove i za Longines hydroconquest mogu stvarno reci da sam se razočarao. Kad sam ga probao brat je bio samnom i imao Festinu na ruci. Narukvice su bile istog kvaliteta, u kvalitet mehanizam ne ulazim. Djelovao je jeftino, završna obrada na niskom nivou. Naručio sam i Seiko i Maurice sa tim da ću jedan vratiti. U svakom slučaju uzimam elegantan sat. U medju vremenu dok sam gledao šta sve ima nailazio sam na razne opcije a medju njima je i TAG Heuer Aquaracer 500M Caliber 16 Chronograph koji je na aukciji sa cijenom od 550e. Mislim da vrijedi ići do 1000e, jest da mi ne treba ali volio bih ga imati. Aukcija završava za tri dana, vidjet ćemo kako će završiti.
    PS. Počela me hvatati manija da kupujem satove, žena me već čudno gleda jer već imam par satova a ne zaustavljam se. Kako ste se vi uspjeli iskontrolisati ( povuci ručnu )

  7. #27
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat Senecus kaže: Pregled poruke
    A uslikam večeras ili sutra i satove na ruci, po potrebi stavim i ime svoje na papir pored sata da ne bi ispalo da nisu moji
    Uvek nam je svima drago da vidimo satove iz nečije kolekcije tako da je predlog ,u tom smislu, dobrodošao.

    Motiv je sporan.
    Nema potrebe nikome dokazivati vlasništvo nad imovinom niti ista pojačava ili umanjuje nečije argumente.
    don Alberto likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    PS. Počela me hvatati manija da kupujem satove, žena me već čudno gleda jer već imam par satova a ne zaustavljam se. Kako ste se vi uspjeli iskontrolisati ( povuci ručnu )
    Baš si našao koga ćeš da pitaš
    Samo ukucaj '' Satitis'' u pretraživač Foruma pa ćeš videti na koliko se mesta pominje.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Čovječe imate i šifru ( naziv bolesti). Uzdrmao me neki dan moj radni kolega, vidio da mijenjam satove i poveli smo priču o satovima. Na kraju me pitao , je li ti bolji kvalitet života sa svakim kupljenim satom i lagano se nasmiješio. Pogodio u sred srede, došlo mi da ga udarim,( ne mislim stvarno).
    Misa NS likes this.

  10. #30
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru sata

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Maurice Lacroix Pontos Day Date
    Svidja mi se ovaj sat, ali bi prije kupovine da se konstatujem sa vama i čujem da nemate možda kakvu bolju ideju. Zao mi je sto nisam postavio sliku, pišem sa tel. Cijena sata je 1500E, ako neko zna sličan sat u istom cijenovnom rangu a da je bolji i kvalitetniji bio bi zahvalan. Otvoren sam za sve sugestije. Hvala unaprijed i pozdrav svim članovima.

    Slucajno naleteo, 500€ nije mala razlika

    https://www.uhrzeit.org/uhren/Mauric...UPO55o8hWqPhto

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •