Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree23Likes

tema: Vostok Europe Anchar

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Vostok Europe Anchar

    Pozdrav svima, nisam dugo pisao ovde. Ali sam odlucio da se ponovim jednim novim satom i pre par dana za oko mi je zapao jedan Vostok Europe Anchar.
    Konkretno radi se o ovom modelu: https://www.satoviberic.rs/proizvod/...uski-rucni-sat

    Pa ako ima neko iskustva i savet oko kupovine, kakav je kvalitet, isplati li se, sve sugestije su dobro dosle. Hvala unapred.
    Milos G. likes this.

  2. #2
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.582
    Lajkovi
    23347
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Znam samo da ih moj časovničar redovno hvali.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Sasvim korektan sat je u pitanju. Jedino ih zamerio prodavcu što u opisu stoji da je u pitanju ruski brend, što je netačno. Vostok Europe je litvanska firma, premda sarađuju sa ruskim, što i sami o sebi kažu: https://www.vostok-europe.com/about-us/
    Zagor likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    486
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Moje mišljenje je da je to previše novca za kvarcni sat ali izbor je svakako tvoj, tu nema dileme.

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
    Diling likes this.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Da slazem se i znam da je firma Litvanska, ali mi se dopada sto su modeli inspirisani ruskom vojno-tehnickom istorijom i dostignucima.
    eee likes this.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Milek kakav ti automatik predlazes u ovako kvalitetnoj i robusnoj izvedbi a i u ovim dimenzijama za 500€ cca ?

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Citat doberman kaže: Pregled poruke
    Da slazem se i znam da je firma Litvanska, ali mi se dopada sto su modeli inspirisani ruskom vojno-tehnickom istorijom i dostignucima.
    I nije, jer nije zapravo ni sve rusko, već sovjetsko, a Litvanija je bila njegov deo. Isto kao što su npr. J-22 Orao ili Galeb G-2 bili jugoslovenski avioni, koji su se sklapali u mostarskoj fabrici SOKO i ne mogu se nazvati srpskim, hrvatskim ili bosanskim, isto važi za mnoge sovjetske proizvode. Litvanski nuačnici su učestvovali u mnogim razvojnim programima SSSR-a, a zbog tajnosti mnogih projekata, imena saradnika će po svoj prilici dugo ostati nepoznata. Sama Litvanija je dosta doprinela ovim projektima i sa finansijske strane. Evo šta nudi Wikipedia, premda nju ne smatram baš najboljim izvorom:

    Lithuania accounted for 0.3 percent of the Soviet Union's territory and 1.3 percent of its population, but it generated a significant amount of the Soviet Union's industrial and agricultural output: 22 percent of its electric welding apparatus, 11.1 percent of its metal-cutting lathes, 2.3 percent of its mineral fertilizers, 4.8 percent of its alternating current electric motors, 2.0 percent of its paper, 2.4 percent of its furniture, 5.2 percent of its socks, 3.5 percent of underwear and knitwear, 1.4 percent of leather footwear, 5.3 percent of household refrigerators, 6.5 percent of television sets, 3.7 percent of meat, 4.7 percent of butter, 1.8 percent of canned products, and 1.9 percent of sugar.

    Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Lithua...public#Economy


    Koliko sam našao, Litvanija je čak i imala bolji BDP od mnogih drugih delova SSSR-a, što je podrazumevalo više novca u budžetu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    486
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Ne bih se usudio da predlažem bilo šta, rekao sam, izbor je tvoj.

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    I nije, jer nije zapravo ni sve rusko, već sovjetsko, a Litvanija je bila njegov deo. Isto kao što su npr. J-22 Orao ili Galeb G-2 bili jugoslovenski avioni, koji su se sklapali u mostarskoj fabrici SOKO i ne mogu se nazvati srpskim, hrvatskim ili bosanskim, isto važi za mnoge sovjetske proizvode. Litvanski nuačnici su učestvovali u mnogim razvojnim programima SSSR-a, a zbog tajnosti mnogih projekata, imena saradnika će po svoj prilici dugo ostati nepoznata. Sama Litvanija je dosta doprinela ovim projektima i sa finansijske strane. Evo šta nudi Wikipedia, premda nju ne smatram baš najboljim izvorom:

    Lithuania accounted for 0.3 percent of the Soviet Union's territory and 1.3 percent of its population, but it generated a significant amount of the Soviet Union's industrial and agricultural output: 22 percent of its electric welding apparatus, 11.1 percent of its metal-cutting lathes, 2.3 percent of its mineral fertilizers, 4.8 percent of its alternating current electric motors, 2.0 percent of its paper, 2.4 percent of its furniture, 5.2 percent of its socks, 3.5 percent of underwear and knitwear, 1.4 percent of leather footwear, 5.3 percent of household refrigerators, 6.5 percent of television sets, 3.7 percent of meat, 4.7 percent of butter, 1.8 percent of canned products, and 1.9 percent of sugar.

    Izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Lithua...public#Economy


    Koliko sam našao, Litvanija je čak i imala bolji BDP od mnogih drugih delova SSSR-a, što je podrazumevalo više novca u budžetu.



    Kada sam rekao ruskim vojno-tehnickim dostignucima i mislio sam na vremena sovjetskog saveza. Tako da sam se pogresno izrazio.

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2010.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Vostok Europe Anchar

    Citat milek kaže: Pregled poruke
    Ne bih se usudio da predlažem bilo šta, rekao sam, izbor je tvoj.

    Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

    Pa posto nisam bas dobro potkovan materijom i smatram se amaterom u polju satova. Svaki predlog i sugestija je dobro dosla.

    Cemu prigovor ako ne postoji bar sugestija na isti?
    Milos G. likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •