Strana 36 od 134 PrvaPrva ... 263233343536373839404686 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 351 do 360 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #351
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega

    Kao sto je nwolfe potvrdio - Bojanov sat je sa 1438 (ETA 255.461).

    Evo i linka ka pdf fajlu
    No time to lose

  2. #352
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Omega

    Moguce da sam prevideo, malo me je zbunilo i to sto se na slici mehanizma ne vidi ona omega oznaka, ali to je mozda zbog ugla fotografisanja.

  3. #353
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    E ovako da se predstavim,diplomirani ekonomista,blizu 40 godina i uopste se ne razumem u satove
    Sat sam dobio na poklon od rodbine u Nemackoj kad sam diplomirao,kutija,racun,sertifikati nekakva knjizica i jos ponesto od tih papira,kao i svaki amater stavio na ruku i posle par godina se ozenio,preselio i pogubio papire,dete mi je kutiju razvalilo to znam jer mu je bila omiljena igracka,sad je na putu drugo dete a posto smo i ja i supruga bez posla prinudjen sam je prodati,postavio sam je na limundo...od bar 50 pitanja bila su dvojica koji mi tvrde da je replika,mehanizam je Eta 255461,oni kazu da mora imati logo omege na mehanizmu,jako veliki broj njih tvrdi da ne mora imati logo jer su se neki mehanizmi pre mond seriji pravili bez logoa,to sam se i uverio na internetu,ista takva je prodata na ebay za 1200 dolara polovna identican mehanizam,jedan mi se javio i rekao da ne postoji replika te serije omege i da kopije ili nemaju swis made ili je krug na sekundari tako odradjen da ide preko krugova za sate a ne ispod njih kao sto je kod mene slucaj,ne bih da se ispostavi da je nekakva kopija jer ne zelim da se iko oseti prevarenim,citav zivot ziveo posteno.Da slika jeste od casovnicara,bio kod 4 razlicita koji su mi rekli original je ali da bih bio 100% siguran idu 4 testa,na pritisak,gumeni cekic,atomski sat i pojma nema sta jos rekose,ja sam licno podesio u sekundu na atomski sat i za 20 dana je bilo svega par sekundi kasnjenja,ne vise od 10s...imam link takodje vintageovog mehanizma na zvanicnoj stranici koji isto nema taj logo za sat iz 89 a original

  4. #354
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Omega

    Bojane, dobrodošao na forum!

    Želim ti puno sreće u prodaji. Ipak, mislim da je trebalo da pokušaš sat da prodaješ na ebay-u, pošto mislim da možeš da postigneš višu cenu napolju. Ili, preko neke rodbine ili prijatelja u inostranstvu.

    Svakako, mislim da bi pomoglo ako bi dodao još par fotografija, napravljenih na dobrom svetlu (dnevno ili ispod lampe), bez blica, fotoaparatom u makro režimu, gde bi detalji sata bili skroz uvećani i gde ne bi bilo razloga za sumnju u autentičnost.

  5. #355
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    Hvala i na ljubaznosti kao i na brzini odgovora,sa nekim pitanjima na limundu sam se zbunio skroz,znam da je sat kupljen u Minhenu a posto su mi neki rekli da mora imati oznaku omege na mehanizmu skroz sam se zbunio,drugi su mi poslali da je sve ok i da samo hoce da obezvrede i uzmu za sto manje para...samo ne zelim da me neko proziva zato sam i postavio,znam za e bay ali kako kad je odavde nemoguce trgovati a njih u Nemackoj da pitam bilo bi vise nego neukusno.Jedan mi je poslao predlog ako mi se ne svidi cena dobij negativnu i to je to...da je drugacija situacija zadrzao bih je...videcu...samo me zanimalo Vase misljenje jer sam i ja nasao podatak da je bilo vise mehanizama i da ne mora imati zig....imam i link jedne vintage omege bez ziga pa evo da postavim,nije ko moja mislim da je bond
    Omega Seamaster James Bond For Sale | Vintage Watches

  6. #356
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Omega

    Bojane, pridruzujem se dobrodoslici i sasvim se slazem sa onim sto ti je napisao nwolfe!

    Mislim da se radi o originalnom satu i jedini "tracak sumnje" moze biti bas zbog tog mehanizma - da je zbog potrebe servisa, Omega 1438 zamenjena ETA mehanizmom (sto je u stvari jedno te isto, da se ne brines, jer Omega koristi te ETA mehanizme i samo dodaje svoj zig), ali moze malo uticati na cenu sata.

    U zelji da ga sto bolje prodas,
    Vlada
    P.S. Za utehu - ako sat ne poseduje papire i kutiju, tesko bi dobio veliki iznos, cak i na zapadu
    VLADAN P likes this.
    No time to lose

  7. #357
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    Hvala Vladas,ne mogu verovati koliko su mi onda ta kutija i ti papiri bili ne bitni a pogledaj sada...videcu sta cu raditi da je dam u bescenje ne mogu,zao mi...

  8. #358
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    Citat Bojan Kilibarda kaže: Pregled poruke
    Hvala Vladas,ne mogu verovati koliko su mi onda ta kutija i ti papiri bili ne bitni a pogledaj sada...videcu sta cu raditi da je dam u bescenje ne mogu,zao mi...
    Mislim da si samo pogresio u redosledu stvari.Trebao si prvo ovde da se obratis za misljenje,pa tek onda sat da das na oglas. Kada bi ti se ovde uradila procena,znao bi bar okvirno koliko sat vredi. Sta ces da radis ako ne dobijes normalnu cenu? Jos cete tamo saleteti gomila preprodavaca i lopova koja ce ti govoriti da je kopija,ne bi li oni posle uzeli lovu. Ako odustanes od prodaje zbog male cene,dobices negativnu bez veze.

  9. #359
    Novi član
    Član od
    8.10.2012.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    Znam Djordje,mada nisam ni znao za ovaj forum a bas sam se iznenadio brzinom odgovora,srdacnoscu i ljubaznoscu,eto na dosta foruma sam prijavljen ali ovo je ubedljivo najprijatniji,sto po komunikaciji izmedju vas clanova(sada nas) sto po postovanju i pomoci jednih drugima...zaista za svaku pohvalu...po pitanjima u vezi sata mislim da ce preci 350e lako,duplo manje nego preko e-baya ali mozda je to i ok za Srbiju.Bas sam u dilemi sta da radim

  10. #360
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega

    Citat Bojan Kilibarda kaže: Pregled poruke
    Znam Djordje,mada nisam ni znao za ovaj forum a bas sam se iznenadio brzinom odgovora,srdacnoscu i ljubaznoscu,eto na dosta foruma sam prijavljen ali ovo je ubedljivo najprijatniji,sto po komunikaciji izmedju vas clanova(sada nas) sto po postovanju i pomoci jednih drugima...zaista za svaku pohvalu...po pitanjima u vezi sata mislim da ce preci 350e lako,duplo manje nego preko e-baya ali mozda je to i ok za Srbiju.Bas sam u dilemi sta da radim
    Takvi smo ti mi,brzi i efikasni.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •