Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 38
Like Tree51Likes

tema: Panerai hommage preporuka modela

  1. #11
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    ja sam prodao tanis sa unitasom, radio je tačno odlično stanje mehanizma, bez inkabloka za 1700dinara

    prodavao sam ga pola godine, bukvalno niko nije pitao

    uzeti novi unitas ili dati za isti više od 30evra je bacanje para kad ga ima u džepnjacima povremeno za male novce

    inače po meni je potpuno besmisleno dati za omaž više od 150-200evra, a kamoli 500evra
    DrAgod likes this.

  2. #12
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    Milane, mislim da je to stvar subjektivnog odnosa prema omaž satovima. Po meni vredi dati onoliko para koliko si u mogućnosti, ali i u granici kojoj će te taj konkretan sat činiti zadovoljnim.

    Iskreno, tvoja konstatacija mi je identična kao da si rekao da ne vredi dati 7000e za Rolex-a, jer će Citizen pokazivati isto tako vreme ali za 300e.

    Dakle, ja mislim da vredi dati i 1000e za omaž Luminora, ako će to toj osobi predstavljati zadovoljstvo.

  3. #13
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    klizav je to teren za diskusiju, nekad moraš uništiti stari džepni sat za mehanizam, ja to ne podržavam, a nekad kupiš repliku unitasa, opet ne podržavam replike.....

    nije sve do novca ali uhvatih se njega, misleći u pozadini i na ovaj kolateral gore ali ako čovek želi da sastavi omaž, onda i neka rastavi džepnjaka samo da ne baci pare na novu etu, preskupa je

  4. #14
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    Iskreno po meni je bolje uzeti mehanizam iz dzepnog sata koji je los ili koji nikada ne bi nosio i staviti ga u sat koji ce da se nosi.

    Just my two cents...
    DrAgod likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #15
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    @Milan Ponavljam, to je tvoj subjektivni dojam. Ja bih lično dao pare za nov 6497.

    Da budem još precizniji, lično ću uskoro i poručiti nov 6497!
    Markoni BG likes this.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    Upravo, svaki prethodni post je na mjestu, na nacin na koji autor tumaci pristup ovoj vrsti "kupovine" tj sastavljanju sata.
    Mene je licno originalni model oborio sa nogu zahvaljujuci svom dizajnu, pregledu, i velicini...a i personalizacija sa razlicitim kaisevima je siroka...

    Kupiti takav originalan sat, nisam u mogucnosti, a nesto kao getat sa boljim mehanizmom je sve ono sto ce zadovoljiti moje potrebe, a mogao bi i potrajati, iako planiram da ga nosim svaki dan.

    Ostaje samo da vidim kako stvari stoje sa dostavom, koliko se naplacuje, kao i poreske carinske obaveze

  7. #17
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    aha u tom grmu čuči zec Srđane

    elem meni pade na pamet jedan forumaš koji je izvadio mehanizam iz perfektno očuvanog fortisa i ubacio ga u kinesko kućište, ne sa našeg foruma naravno ili jedan drugi forumaš, koji je imao nameru da izvadi mehanizam iz perfektne stowe, mislim da se predomislio na sreću.....

  8. #18
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    opet kazem, ako postoji neki sat koji podsjeca na ovaj originalni model to bi bio pun pogodak, u protivnom odluku vidim jedino u GETAT satu trenutno

  9. #19
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    @GIGA01 Mislim da može da se nađe još par satova koji podsećaju oblikom. Ali to će možda neko drugi bolje znati da ti kaže.

    Inače, kao što si mogao da vidiš, Parnis i Getat kućišta su skoro identičnog dizajna kao kod originala. Getat kućišta mi deluju kvalitetnija. Čak na Getat sajtu ima poređenje sa Parnis kućište (old vs. new case).

    Moram te odmah upozoriti da isporuka sata preko Getat može da traje jako dugo. Možeš pročitati i iskustva ljudi na WUS-u. Evo npr. ja sam naručio novi sat pre 15-ak dana, izvršio uplatu, i sat mi još nije poslat. Dodatni problem je što mi niko ne ogovara na moje mail-ove. Jedina dobra stvar je što sam platio preko Paypal-a, pa mogu pokrenuti "dispute", i na taj način povratiti pare nazad. Kako je 175$ u pitanju, odlučio sam da mu im dam još malo fore... Tako da ću uskoro moći da ti prenesem svoje iskustvo.

    Srećom, dok pišem ovo, ruku mi krasi drugi luminor style sat!

    @Milan Znaš da ja nikada ne bih savetovao nekoga da uradi nešto što ni sam ne bih uradio. Naravno, nije da savetujem ljude da daju 200, 300 ili 500 evra za nov 6497, već samo kažem da je to subjektivna stvar - da li se to isplati ili ne. A što se tiče "presađivanja" i da li je to greh ili ne, možemo u nekoj drugoj temi.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai hommage preporuka modela

    Citat Srđan kaže: Pregled poruke
    @GIGA01 Mislim da može da se nađe još par satova koji podsećaju oblikom. Ali to će možda neko drugi bolje znati da ti kaže.

    Inače, kao što si mogao da vidiš, Parnis i Getat kućišta su skoro identičnog dizajna kao kod originala. Getat kućišta mi deluju kvalitetnija. Čak na Getat sajtu ima poređenje sa Parnis kućište (old vs. new case).

    Moram te odmah upozoriti da isporuka sata preko Getat može da traje jako dugo. Možeš pročitati i iskustva ljudi na WUS-u. Evo npr. ja sam naručio novi sat pre 15-ak dana, izvršio uplatu, i sat mi još nije poslat. Dodatni problem je što mi niko ne ogovara na moje mail-ove. Jedina dobra stvar je što sam platio preko Paypal-a, pa mogu pokrenuti "dispute", i na taj način povratiti pare nazad. Kako je 175$ u pitanju, odlučio sam da mu im dam još malo fore... Tako da ću uskoro moći da ti prenesem svoje iskustvo.

    Srećom, dok pišem ovo, ruku mi krasi drugi luminor style sat!

    @Milan Znaš da ja nikada ne bih savetovao nekoga da uradi nešto što ni sam ne bih uradio. Naravno, nije da savetujem ljude da daju 200, 300 ili 500 evra za nov 6497, već samo kažem da je to subjektivna stvar - da li se to isplati ili ne. A što se tiče "presađivanja" i da li je to greh ili ne, možemo u nekoj drugoj temi.



    Evo ovo sam nasao, da li je to Parnis o kojem pisemo?

    44mm Marina Militare Black Sandwich Dial Swan Neck 6497 Men's Watch China NOOB | eBay

    Usput, koji je to luminor style sat koji je na ruci kod tebe :-)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •