Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Novi član
    Član od
    18.1.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu, ali to ne znaci da ne treba da mi pomognete.
    Naime u aprilu idem u Ameriku i iskoristio bih priliku da kupim sat, posto su cene znatno povoljnije nego kod nas. Odlucio sam se da kupim CITIZEN Skyhawk, ne znam koji je model noviji od ova dva, koliko vidim funkcije imaju identicne. Cene su im priblizne, Blue angels je nesto malo skuplji. Ja nekako malo vise naginjem ka Blue angels, bas zbog te plave boje, a i nekako mi malo modernije izgleda u odnosu na Black dial, ali ne bih imao nista protiv ni njega da kupim. Bio bih zahvalan za neki vas savet, iskustvo, pomoc?
    Priložene slike Priložene slike CITIZEN Skyhawk dilema oko modela-citizen-jy0040-59l-mens-eco-drive-blue-angles-skyhawk-watch.jpg   CITIZEN Skyhawk dilema oko modela-citizen-eco-drive-sport-skyhawk-ss-black-dial-jy0000-53e.jpg  

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Dobro dosao na forum.
    Ova dva modela su iz iste serije, i izasli su otprilike u isto vreme.
    Prakticno je isti sat, samo se razlikuje boja.
    Ja imam ovaj obican model, sa crnim brojcanikom, i preszadovoljan sam.
    Imas i verziju "Red arrows", koja je po meni mozda i najlepsa, ali se tesko nalazi.
    CITIZEN Skyhawk dilema oko modela-10090-citizen-skyhawk-red-arrows-5645.jpg
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Novi član
    Član od
    18.1.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Ima Red arrows da se kupi ali je bezmalo duplo skuplji od Black dial, skroz neisplativo. Za svotu koliko kosta Red Arrows moze da se kupi Black Dial od titaniuma sa safirnim ovalnim staklom koji je radjen samo za japansko trziste. Samo da ja prelomim u svojoj glavi da li plavi ili crni i da se ne kvari, jer ne verujem da bi ovde neko mogao da uradi kvalitetan servis.

  4. #4
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Ja imam skyhawk neke 3 godine i radio je savrseno do skoro, medjutim ove godine je poceo da zeza akumulator, malo malo, pa se isprazni. Eno mi i sad stoji na prozoru, nece da se napuni do kraja, a prazni se brzo, iskljucio sam sinhronizaciju i to ne pomaze. E sad ne znam da li je ovo samo degradacija performansi akumulatora, pa ce moci da radi i dalje sa malo vise punjenja ili ce uskoro dumre Obzirom da se polovni skyhawk kod nas mogu naci vec od 200e nije neka steta, jedino sto ovaj konkretno sat za mene ima sentimentalnu vrednost, pa cu verovatno traziti neki servis.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    18.1.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Da to je ono sto i mene malo muci... Na netu se zale ljudi da im posle 3-4 godine otkazuje akumulator baterija i da su morali da menjaju, tako da tvoj ne spada u neki poseban izuzetak. Ispada da mu to solarno punjenje nicemu i ne sluzi. Imam jedan stari Seiko crhronograph, na kome sam obicnu bateriju koja je bila fabricki u njemu zamenio tek posle skoro 9 godina.

  6. #6
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Hehe, pa taj eco-drive reklamiraju kao ne znam kakvu revolucionarnu tehnologiju, mada i sami znaju za jadac. Naime, solarno punjenje je nuzno zlo u satu koji koristi radio sinhronizaciju jer sinhronizacija trosi dosta energije pa bi standardnu bateriju ispraznio jako brzo, kad bi se sinhronizovao svake noci.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    28.12.2010.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Ajde i ja da se nadovežem,
    šta izabrati
    Citizen Skyhawk A-T Titanium Men's Watch JY0010-50E - Skyhawk - Citizen - Shop Watches by Brand - Jomashop - 429,99$ , zajebancije po Americi, maltretiranje naših tamo da donesu (poštarina), stariji mehanizam (U600 movement), običan titanijum , mineralno staklo
    ili
    Super Pilot 82.392,00 dinara - 680.00€ u Bomar šopu , domaća garancija, noviji mehanizam (u680), super titanium, safirno staklo.

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    Ako imas nekog da ti sat donese licno iz Amerike, onda prva varijanta. Postarina unutar USA je besplatna, a sat bi te izasao otprilike duplo jeftinije od ovog drugog.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    I imao bi 5 godina garancije, umesto 2 kod nas.

    S tim što mi je ovaj drugi lepši od prvog.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    28.12.2010.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CITIZEN Skyhawk dilema oko modela

    I kod nas je sad 5 godina garancija.
    CITIZEN satovi prodaja, internet prodaja satova

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •