Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree37Likes

tema: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

  1. #11
    Novi član
    Član od
    21.2.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Certina je pobednik ovde!

    Nisam neki ljubitelj Casio satova a iz meni nepoznatog razloga ni Citizena, ne bih znao baš najbolje da objasnim zašto je to tako, al..aj ovako probaću.... Mislim da su oduvek pravili satove za skoro svačiji džep, hoću da kažem da mi nisu baš nešto 'konkretni' iako ih poštujem kao proizvodjača.
    Čitajući forum, otvaraju mi se neki drugačiji pogledi na svet satova, pa ko zna možda i promenim mišljenje o tim brendovima...
    (Ne želim nikoga da uvredim ovom izjavom 'za svačiji džep' , jednostavno smatram ih nekako za široke mase satovima)

  2. #12
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    ^ Kupi onda Rolex, Omegu ili recimo IWC. To definitivno nisu satovi "za svaciji dzep".
    eee, dusan51, mezzano and 2 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Aleksandre NS, nećeš ti uvrediti nikoga izjavom da su Citizen i Casio satovi za svačiji džep. Prvo zato što i sam kažeš da tek treba da naučiš mnogo o satovima ( bolje je to reći nego glumiti poznavaoca) a drugo, ako samo dobro razumeo, ti imaš Swatch sat koji je po definiciji sat za svačiji džep, pritom bez nekog zavidnog kvaliteta. Isto bi se moglo reći i za Sector satove.
    Takođe, kriterijumi na osnovu kojih biraš sat su ti krajnje estetski jer kako si naveo ti bi neki sat koji je "gold-bakar" boje. To je otprilike kao kada bi želeo da kupiš automobil a kriterijum je crvena boja.
    Trebao bi da odlučiš koju vrstu mehanizma hoćeš. Pretpostavljam da je kvarc u pitanju jer svi satovi koje imaš su kvarcni. Zatim šta ti treba od f-ja na satu, dimenzije i sl. Za proizvođače kao što su Sector, Espirit, Police i sl. niko sa foruma neće ti dati glas dokle god kao opcija postoji Casio, Seiko, Citizen, Candino, Orient, Roamer i sl. To ne znači da ti Sector, koji ćeš verovatno preplatiti, neće trajati 10 ili 20 godina, ali veća je verovatnoća da se njemu nešto desi nego Citizenu a o nekom horološkom doprinosu (koji je nekome bitan a neko ne) da ne pričam.
    Dobio si dobre predloge a ti izaberi. U svakom slučaju ne treba da kupiš nešto što ti se ne sviđa ali po mom mišljenju, ne treba ni da kupiš nešto samo zato što ti se sviđa, zanemarujući kvalitet.
    Poslednja ispravka: skydrummer (22.2.2016. u 23:21)
    eee, Neša, GizmoID and 4 others like this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Ovde su dva Citizena koji nikako nisu za svačiji džep. Modele sam odabrao zbog "gold-bakar" boje, ali ima i drugih. Otvori stranice i upoznaj se sa tzv. Eco Drive tehnologijom solarnih ćelija koju je razvio Citizen u kombinaciji sa sistemom Radio kontrolisanog vremena, što već mnogi brendovi koriste da bi postigli izuzetno tačno merenje vremena. Po meni, modeli su jako atraktivni i moderni. Siguran sam da ćeš se zainteresovati. Srećno, i obraduj sebe kvalitetnim satom koji ti se sviđa.

    Elegant
    http://www.bomar.rs/citizen-elegant-at8113-12h
    Poslednja ispravka: umbra (23.2.2016. u 0:37)
    eee and mire like this.
    ...požuri polako...

  5. #15
    Novi član
    Član od
    21.2.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Kao što rekoh, sve svoje satove nisam kupio ja lično nego sam ih dobio...
    (Isti taj Swatch ne pamtim dal sam i jednom stavio na ruku.) Kako god,... sada sat biram da uzmem iz 'svog džepa' i želim da dobro razmotrim.
    Iz svega priloženog se vidi da jesam amater u ovom svetu, kao takav,... pojam lepote je inicijalno ono što je bilo presudno kod mene, do sada. No, definitivno ne bih više kvarc, automatik je nešto što me trenutno zanima, ali evo i ovaj Umbrin predlog o solarnim ćelijama i Eco Drive tehnologijom je nešto novo za mene i interesantno.. nisam ni o tome ništa znao dok nisam pročitao MMariov post na temi za Početnike.
    Takodje sam rekao da mi se otvaraju novi vidici čitajući forum, pa ću verovatno promeniti mišljenje o mnogo čemu. . S toga Vas sve molim da mi ne zamerite kada lupim ovako nešto, jer tu sam da naučim nešto od Vas i da se informišem.
    eee, vladas, VLADAN P and 1 others like this.

  6. #16
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Samo lagano biraj i ne zuri nigde . Ako te uhvati satitis promenices misljenje u narednih 15 dana 30 puta

    Evo, na mom primeru, krenuo sam od ovoga
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...Sportura_1.JPG

    pa mi se svideo (i dalje mi se svidja, ali za moj ukus mali sat)
    strela.jpg Photo by Mewmender | Photobucket

    onda naletim na
    http://mymarket.com.pk/image/cache/d...02-900x900.JPG

    i na
    http://www.righttime.com/pre-owned/m...221-12182m.jpg

    Na kraju kao prvi sat kupim (i dalje je kod mene)
    http://lghttp.23740.nexcesscdn.net/8...t.still014.jpg

    Za dalje da ti ne pricam .

    Uglavnom, prelistaj forum, ima lepih predloga za cifru oko koje se vrtis (mislim da je 500e). Pogledaj i berzu polovnih satova, i tamo moze svasta lepo da se nadje.

    Sto vise budes gledao i istrazivao ukus ce ti se menjati.(Evo i sam kazes da sad naginjes ka automatiku ili ka Eco drive).


    Inace, drugar je hteo da uzme ovaj
    http://www.bpmsatovi.com/proizvodi/1...50-r3251575004

    onda sam mu pokazao ovaj
    http://bomar.rs/citizen-sports-aw1420-04e

    i promenio je misljenje
    Poslednja ispravka: eee (23.2.2016. u 14:04)
    vladas, mire and Aleksandar NS like this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Uh sad kad bi se ja ubacio sa komentarom koliko NOS Sovjetskih za 500e da se kupi, a moze.
    Salu na stranu, da imam para trenutno uzeo bih za te pare vrlo verovatno nekog finog Japanca.
    eee likes this.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    21.2.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    @eee
    Mnogo lepih predloga kolega, zagledao sam već taj Seiko i jedan je od favorita... Ali opet sam na kvarcu tuu Mislim da bih ipak onaj 'sa dušom' automatik da nadjem. Kako neko pametan, večeras reče... (MMario) ''to bi bio logičan korak dalje,...'' Hvala na opcijama... Pregledaću ih detaljnije... Hvala puno!
    eee likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Covek mora da zna sta hoce ili,bar,sta nece!
    Poslednja ispravka: VLADAN P (24.2.2016. u 2:27)
    eee and Aleksandar NS like this.

  10. #20
    Član Avatar korisnika 2 Busy
    Član od
    28.11.2015.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    425
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Novi clan trazi pomoc pri odabiru sata - Sector ili nesto drugo?

    Odeš kod Berića,BPM i u BOMAR i pitaš:"Molim vas da mi preporučite ručni sat sa automatik mehanizmom."
    Onda odlučiš koji ti se sviđa.Tako prosto.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •