Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree7Likes

tema: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.12.2019.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Pozdrav svima na forumu, ovo mi je prva poruka.

    Imam dilemu oko kupovine sata pa bih hteo da čujem vaše mišljenje i da li sam u nekoj zabludi. Prvo ću da napišem nešto o meni da bi vam bilo jasnije šta mi treba.

    Budžet je u opsegu od 500 do 1500e u zavisnosti od toga šta dobijam za pare. Sat kupujem jer hoću da me podseća na neke životne događaje. Automatik je prilično

    Ja sam advokat koji je trebao studirati mašinstvo mnogo mi se sviša na nekim satovima kako su neke stvari izvedene i urađene. Sa druge strane sam i praktičan, tako da mi je kvarcna tehnologija logičan napredak. Malo mi ovi automatici deluju kao neka zastarela tehnologija kojoj se ima razloga diviti. Automatici su mnogo osetljivi neprecizniji od kvarcnih satova, ALI majku mu kako im lepo ide ona kazaljka .

    Sat koji bi kupio bi bio za svaki dan.

    U "kolekciji" imam već tri jefitna sata, casio edifice (draga uspomena, platio popravku više nego što vredi), Jaque L. (imao super braon narukvicu ide mi sa cipelama ), Casio digitronac onaj obični metalni (4000rsd, kupio kad sam ostavio sat na servisu, volim da ga nosim).

    Posle surfovanja internetom jer nemam baš vremena da obilazim radnje izbor je pao na sledeće:

    1. SEIKO Prospex Great Hole Special Edition Set SPB083J1. Sviđa mi se jer, ljudi moji kakve boje ima taj sat mnogo je lep, lepo ide kazaljka. Ne sviđa mi se jer, prvo, iako je u katalogu 44mm u realnosti izgleda kao 41mm i dial mu je jako mali i izgleda kao igračka (meni je ruka neki XL-L), drugo, na skali svečanosti od 1-10 ocena je nekih 5, a ja gađam nekih 6-7.

    2. Longines conquest L3.778.4.96.6. Sviđa mi se jer, prvo, to je nivo elegancije koji hoću, drugo. lepo mi stoji. Ne sviđa mi se, prvo, mislim da Seiko vredi mnogo više za te pare i mislim da je mnogo više rada uloženo u njega, drugo, dial mu je lepe boje ali običan (mnogo je bolji uživo nego na slikama), treće, ove u radnji mi odvalile neku cifru za servis koja nije normalna tipa 40-50000RSD, četvrto, automatic, mislim treba i da stignem na suđenje.

    3. Longines conquest, kao ovaj gore samo kvarc. Pomirio bih sve gore probleme, kupio sat i zaboravio na njega. Taj deo zaboravio na njega mi se ne sviđa.

    Ja se izblebetah .

    sugestije?

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Ako hoćeš preciznost kvarca sa sekundarom kao kod mehaničkog pogledaj bulova precisionist modele. Ima i jednostavnih - samo sat i datum.

    Što se tiče zastarelosti i nepreciznosti mehaničkih - omašio si forum . Zastareli sigurno nisu. Ne znam gde si čitao za osetljivost. Veće dnevno odstupanje - to je tačno, tolerancija je -15/+25 sekundi dnevno (ili obrnuto) u praksi bude 2-3 (+/-). Kreni 10 sekundi ranije na suđenje

    Doduše ako želiš najnovije/najtačnije uvek imaš opciju smart sata.

    I ne razumem za Longines kvarcni, isti je kao menahički ali bi njega kupio i zaboravio. Zašto zaboravio, zato što je kvarcni?

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  3. #3
    Novi član
    Član od
    10.12.2019.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    HVala na odgovoru. Naveo me da promenim mišljenje. Definitivno ću uzeti automatik. Hvala još jednom. Shvatio sam da za mene taj automatic ima i određenu simboliku. Inače, kad sam rekao da zaboravim na kvarcni, to je značilo da ne moram da se bavim njime (servis i ostalo).

    Seiko deep blue hole je otpao, mali.

    Sad imam drugi favorit od seika, SPB053J1.

    Diashield, zakrivljeni safir, 6r15, plav je, a ne crn. E sad ono što mi sreću kvari je narukvica koja je silikonska , za razliku od SPB051J1 kod koga je metalna i to baš lepa, ali je on crn a to mi nije baš nešto.

    Ostao je u igri i Longines conquest L3.778.4.96.6. ali se meni čini da je deuplo manje rada uloženo u njegovo kućište, kao i pozadinu.

    Primam sugestije i otklanjanje zabluda .

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.398
    Lajkovi
    63876
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Kada je u pitanju dress sat izbor bi bio Longines automatik, koji u ovom slucaju ima prednost i zbog mehanizma L888 koji daje 64 sata rezerve snage i vecu preciznost nego Seiko. https://www.longines.com/watches/conquest/l3-778-4-96-6, cena je 1.100 svajcarskih franaka

    Za varijantu svakodnevnog sata i markantnog sata tu je Seiko neprevazidjen i u drugi plan pada mehanizam 6R15 kao i rezerva snage do 56 sati naspram Longines Conquest sata. Cena Seika je oko 1.200$.

    Znaci stvar je izbora tj. namene sata

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Što se tiče narukvice - nju zameniš vrlo lako i za pristojnu cenu .

    Jedino ako nisi hteo metalnu, to je druga priča ali, u principu, ako ideš na eleganciju onda koža.

    Oba su dobra, kao što kolega reče, na tebi je - šta se tebi više sviđa . Moj izbor bi išao na Longines.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  6. #6
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Iako cenim Seiko kao odlican odnos cene i kvaliteta, a s druge strane Longines verovatno malo i podcenjujem (sto ce se moguce vec ovih dana promeniti jer bas ovih dana cekam da mi stigne jedan Longi)- s obzirom na sve sta si napisao, ja bi ovde na tvom mestu izmedju ova tvoja 2-3 izbora definitivno isao na Conquest automatik.

    Meni licno je Conquest jedan od lepsih satova kad su "jednostavni" satovi u pitanju, a moram da priznam da se vec duze vremena neckam oko kupovine Conquesta, ali u GMT verziji (s obzirom da mi je GMT neka vrsta fetisa)
    https://www.jomashop.com/longines-watch-l36874996.html


    Takodjer jedan od favorita za namenu koju ti trazis bi mi bila i Alpina Alpiner 4 ako ju negde mozes naci. Sat je fantasticno odradjen, imao sam ga priliku probati i kad naletim negde na oglasniku na lep ocuvan primerak za pristojne pare, verovatno cu ga kupiti https://alpinawatches.com/watches/al...al-525ns5aq6b/

    Srecno u izboru i za sta god se na kraju odlucio nek de sluzi dugo i da uzivas u njemu jer to je najbitnije!

  7. #7
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Alpine drži zlatara Andrejević.
    I moj glas ide Alpineru 4

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Longines !!!
    sdbiba likes this.
    Omega rules !!!

  9. #9
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Longines definitivno, kakav Seiko ....
    don Alberto likes this.

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.398
    Lajkovi
    63876
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Longines Conquest ili Seiko Prospex Great Hole Special Edition

    Longines Conquest GMT, ekstra izbor



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Neša, don Alberto and mizzy like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •