Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree39Likes

tema: Longines Conquest automatic ili...

  1. #1
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Question Longines Conquest automatic ili...

    Dilema je dakle sledeća:
    Longines Conquest automatic ili nešto u tom cenovnom rangu a jednako zvučno i horološki vredno.

    Da budem iskren, već neko vreme tražim i pretražujem ali nisam našao pa reko' da priupitam iskusnije


    Siguran sam da za te pare ima satova sa boljim odnosom cena/kvalitet, mikro brendova itd ali to nije pitanje ovde.

    Hvala unapred

  2. #2
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    331
    Lajkovi
    1165
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Jedino sto meni pada na pamet a da je u tom cenovnom rangu je Sinn 556.Mozda i Tissot Gentleman ili Hamilton khaki field ali su oni jeftiniji a verujem da bi ih mnogi preporucili.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Vjerujem da ne možeš pogriješiti sa Conqestom, potvrdiće ti kolega sa foruma Haifish, koji od čitave impozatne kolekcije zadržava Pateka, Dejtonu i Conquesta !?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Libero likes this.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27284
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Conquest pruża mnogo za tu cenu,pogotovo što ima veliku horološku vrednost kao Longines. Nijanse su u pitanju . Meni lično je iz te linije najlepši GMT sa crnim ciferom.

    Uvek je bolje uzeti sat na metalu,jer kożu moźeš naknadno da kupiš,a obrnuto bi bilo skupo.






















    Haifisch23 and Libero like this.
    Omega rules !!!

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Longines Roland Garros ne ide nigde, jer je uspomena na Novakov prvi Grand Slam na pesku, koji je čitavu deceniju neuspešno jurio i sa njime kompletirao sva 4 najveća turnira u karijeri.

    Koliko ja razumem kolegu uzimajući u obzir što je napisao: zvučno i horološki vredno...na pravom je tragu. U tom cenovnom razredu ne postoji ništa bolje. Longines je istorijski jedan od stubova horologije i iako mu je današnji status najslabašniji od početka postojanja (ako izuzmemo vrhunac kvarčne krize), postavljen je na idealno mesto na kojem predstavlja most prelaska u viši kvalitetni razred. A kao što sam više puta pisao, uveren sem da će već do kraja ove decenije znatno podići renome i zvanično preći u luskuzni razred satova.
    Naravno, idealno bi bilo, da se već ionako odličnom kalibru za cenovni razred sata (L888) pridruži silicijum spirala i hronometar status, čime dobijamo L888.4 ali to je već cenovni razred, koji dodiruje 2000 €.
    Ono što je najgadnije u horologiji je to, što niži cenovni razred brendova u svojem vrhu uvek nudi nešto bolje od brendova iz višeg razreda u svojem početnom cenovnom razredu. Tako ćemo kod Tissota dobiti silicijum spiralu, zvanični hronometar status i 80 sati rezerve snage čak i po nižoj ceni od Longinesovog Conquesta. Ali Tissot je samo kao šapat u odnosu na snagu zvuka kad se izgovori ime Longines......

    Moj savet je uvek, da se u cenovnom razredu do 3000 € uvek treba najduže zadržati na ponudi Swatch grupacije (Certina, Tissot, Hamilton, Mido, Rado, Longines). Zašto? Jer Swatch Group poseduje Etu i poseduje Nivarox a za odličan sat nije potrebno ništa više.







    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Vjerujem da ne možeš pogriješiti sa Conqestom, potvrdiće ti kolega sa foruma Haifish, koji od čitave impozatne kolekcije zadržava Pateka, Dejtonu i Conquesta !?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (31.1.2023. u 20:38)
    Baron, marko14, dule bg and 7 others like this.

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Ako ti cene odgovaraju, kod Rumuna ima par conquest-a na popustu. Imaju 2 radnje u Temišvaru, brojevi telefona imaju whatsapp. Treba nekad malo vremena da odgovore, ali se jave uvek. Ja sam kontaktirao onaj Shopping City. Radi su da dostave sat u radnju ako ga trenutno nema. Na neke modele koji nisu na popustu može da se dobije 7%. Primaju kartice

    https://www.kultho.ro/ceasuri/filtre...promo.promo.1/

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    BobanMax and Libero like this.

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Slazem se da je Longines super brend za to sto zelis da postignes. Licno nisam za conquest ali je to subjektivno. U teoriji zvuce super - GADA sat od renomiranog proizvodjaca sa super mehanizmom za korektnu cenu...i to jeste tako. Samo mi uzivo ne ostavljaju nikakav poseban utisak - sat ko sat. Nekako su mi sterilni.

    Kod crnog mi jako smeta sto su napravili lazne indexe od sive farbe, na slici se mozda i ne vidi ali uzivo je jako lose i nekako je ceo brojcanik ravan. I 12 i 6 oznake su farbane.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	orologio-longines-conquest-classic-41-mm-l37594586-3.jpg
Viđeno:	396
Veličina:	91,9 KB
ID:	157234

    Kod plavog su indexi su stvarno metalni, ali su zaboravili na luminaciju kazaljki - valjda racunaju da neces da ides u osvajanje nocu

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	maxresdefault.jpg
Viđeno:	410
Veličina:	261,5 KB
ID:	157235

    U conquest seriji su mi dva modela (donekle) zanimljiva - Conquest Classic sa vertikalnim linijama kao starija Aqua Terra. Malo je vise dressy od obicnog modela, ali mi je lep. Mnogo lepo stoji, tanak je, ali nije idealno sto stavili samo 50m WR.



    Drugi je vec pomenuti conquest GMT koji nije sterilan kao 3-hander ali je zato vrlo debeo i oblik kucista to ne prikriva ni malo. Na ruci je prava svinja

    Ono sto bih ja odabrao u Longines katalogu je Spirit serija. Da nije dugackih lugova, verovatno bi se vec nasao u mojoj kolekciji, ali nikako ne stoji na mojoj ruci. Chronometar sertifikacija - bolja obrada na kucistu, daleko bolja narukvica, mnogo vise detalja na brojcaniku, anti-refleks na obe strane stakla...po svemu bolj sat. Doduse i skuplji Plavi je izveden jako lepo - tamna je boja i cesto izgleda crno uzivo.

    marko14, Zagor, Zorg and 2 others like this.

  8. #8
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    486
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Meni smetaju zvezdice na ciferu Spirit serije, ostalo mi je savršeno.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  9. #9
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    A meni zvezdice vrhunski izgledaju, pogotovo na spirit zulu

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    bancika likes this.

  10. #10
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Longines Conquest automatic ili...

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    ...Ali Tissot je samo kao šapat u odnosu na snagu zvuka kad se izgovori ime Longines......
    E svaka ti je na mestu!
    eee and Zagor like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •