Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 73
Like Tree115Likes

tema: Kvarcni sat do 400e?

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Da se naslonim na preporuku za ove Certine, mada je model koji ja imam hronograf varijanta. Naime, ono što me je oduševilo je utisak koji sveukupno satić daje za te pare. U životu nisam pobrao toliko pohvala za sat kao za Certinu. A narukvica je posebna priča! Udobna, svi linkovi su posebni (nema lažnih trodelnih linkova, sve je prsvo) a tako su mali da narukvica kao da se ne savija, nego teče. Ne znam kako neki drugi brendovi iz iste grupacije za više para ne mogu da urade slično, a kamoli bolje. Jedino što se linkovi drže preko "split pins", ali hajde....ne može baš sve da bude dobro

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    eee and Dejan125 like this.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Iako razlika u kvarčnim mehanizmima nije tako velika kao u slučaju mehanike, nijedan od ovih satova se ne može porediti sa ETA 955.412, poznatiji kao Longines 263, koji pokreće Hamilton Khaki Pilot.
    Dolazi iz Normflatline, popravljiv, metalni kalibar sa 7 ili 9 godina trajanjem baterije.
    Trendline je jednako, kao Fashionline. Plastika, jedino što neki sadržavaju EOL (End of Life) dodatak. Trendline ne sadržava hronografske kalibre za razliku od Fashionline. Kada se pokvare, menaju se novim.
    Pravo kvarc časovničarstvo započinje sa Normflatline i kulminira sa Flatline linijom.
    bokanegra, Misa NS and Waldi like this.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    https://bomar.rs/hamilton-khaki-avia...ilot-h76722531 Ili recimo ovaj Khaki hronograf sa ETA 251.274, takodje iz Normflatline. Plus sto mu je cena u odnosu na ostale Hamiltone prihvatljivija. Jedino sto ja ne znam uz sta bih ovakav sat mogao da nosim

  4. #14
    Novi član
    Član od
    26.3.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Lepe su Certine, ali slazem se da su im mehanizmi malo slabiji. Ovaj zadnje predlozeni Hamilton je malo iznad mojih plateznih mogucnosti A i nema metalnu narukvicu.

    Gledao sam nesto i https://bomar.rs/roamer-superior-508833-41-55-50 ronda 715 mislim da je ok mehanizam, jedino sto nema dan funkciju, ali i cena mu je povoljna. Mozda https://bomar.rs/roamer-rockshell-ma...20837-41-55-20 i ronda 5030d, ova dva sata su mi bila prvi pik bas zbog cene i ok mi izgledaju. Kakvi su ovi mehanizmi?

    Ako bi narucivao preko Jome https://www.jomashop.com/hamilton-kh...h64611135.html to bi me kostalo 375$ +30% za carinu negde oko 53.000,00 U Bomaru bi mogao da ga narucim za 60.000,00 sto mi je opet bolje, za tih 7k vise dobijam garanciju u zemlji, ali tek kad prodje ovo ludilo oko kovida. Imam i varijantu da ga narucim da stigne u Zagreb kod druga, ne znam da li bi onda platio carinu, i kako bi ostvario garanciju u slucaju kvara. To bi me onda izaslo samo 375$.

  5. #15
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Meni su Roamer super, pogotovo drugi.

    Za Hrvatsku, platio bi i tamo carinu i porez jer jomashop nije iz EU. A koliko, to ne znam, verujem da su procenti slični kao i ovde.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  6. #16
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Citat Zhile kaže: Pregled poruke
    Lepe su Certine, ali slazem se da su im mehanizmi malo slabiji. Ovaj zadnje predlozeni Hamilton je malo iznad mojih plateznih mogucnosti A i nema metalnu narukvicu.

    Gledao sam nesto i https://bomar.rs/roamer-superior-508833-41-55-50 ronda 715 mislim da je ok mehanizam, jedino sto nema dan funkciju, ali i cena mu je povoljna. Mozda https://bomar.rs/roamer-rockshell-ma...20837-41-55-20 i ronda 5030d, ova dva sata su mi bila prvi pik bas zbog cene i ok mi izgledaju. Kakvi su ovi mehanizmi?

    Ako bi narucivao preko Jome https://www.jomashop.com/hamilton-kh...h64611135.html to bi me kostalo 375$ +30% za carinu negde oko 53.000,00 U Bomaru bi mogao da ga narucim za 60.000,00 sto mi je opet bolje, za tih 7k vise dobijam garanciju u zemlji, ali tek kad prodje ovo ludilo oko kovida. Imam i varijantu da ga narucim da stigne u Zagreb kod druga, ne znam da li bi onda platio carinu, i kako bi ostvario garanciju u slucaju kvara. To bi me onda izaslo samo 375$.
    Da, ja sam nesto izgleda pobutao kada sam predlozio onaj gore od 74k dinara... Otvorio milion kartica na browseru, i onda me povuklo. Zaboravih da je tema do 400e.

    Ovi Roameri su sasvim ok za te novce rekao bih. Oni ugradjuju Ronde (swiss parts ovde najverovatnije), koje ja, posle nekog svog licnog istrazivanja, pocinjem vise da gotivim od ETA G i F serija, prvenstveno zbog odnosa cena. Mada, imam sat sa ETA Fashionline mehaniznom, koji bi trebao biti 'los' pa se do sada pokazalo da nije. Nema pravila.

    Carina je najveci problem kod kupovine iz Amerike ili EU... Cak i da uspes da nesto izmuvas preko nekog ko zivi tamo, uvek imas rizik da te carina pretrese i pronadje sat. (Jedino ako stavis na ruku, a kutije i racune pobacas, sto ja ne bih radio nikada) Probaj da pregovaras sa Bomarom ili ostalim kucama koje prodaju satove. Svi su oni voljni da naprave popust vrlo cesto. Posebn ako su za odredjene modele oficijalni uvoznici. Takodje, moje je iskustvo da odredjne zlatare ili prodavnice satova van Beograda ili Novog Sada/Nisa- daju i vece popuste na odredjene modele od samih uvoznika. Ja sam imao slucaj da Vitanov za Seiko nije hteo da da popust veci od 5% i to da se zove gazdarica i plati sve u kesu odmah, dok su u unutrasnjsti davali 10% u startu plus sve ostalo na cekove ili odlozeno. Ima i do prodavaca i do politike firme...
    Poslednja ispravka: Waldi (5.4.2020. u 10:53)

  7. #17
    Novi član
    Član od
    26.3.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    37
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Ja sam mislio da ovi Roameri imaju swiss made a ne swiss parts ronde, 5 umesto jednog i 13 umesto 6 jewela.

    Sto se tice Ovog Hamiltona, 60k je cena na snizenju, inace je mislim oko 70 i nesto hiljada. Valjda su mi dali popust za trenutnu akciju na svajcarske satove 20%.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Uvjek sam pogriješio ako kupim bilo šta što mi se uklapa u budžet. Treba ta pomisliš- ovaj sat mi se baš, baš, sviđa pa tek onda da razmišljaš o cijeni. Meni je za sat koji mi se onako sviđa žao da dam 300€ a za sat koji mi se baš sviđa 600€ je ništa, reći ću kući na kraju krajeva da sam ga platio 100.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  9. #19
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    Citat Zhile kaže: Pregled poruke
    Ja sam mislio da ovi Roameri imaju swiss made a ne swiss parts ronde, 5 umesto jednog i 13 umesto 6 jewela.

    Sto se tice Ovog Hamiltona, 60k je cena na snizenju, inace je mislim oko 70 i nesto hiljada. Valjda su mi dali popust za trenutnu akciju na svajcarske satove 20%.
    Romaeri u tom cenovnom rangu gotovo izvesno swiss parts. Ja barem nisam naisao ni na 1 swiss made koji je mene zanimao...

    Na koznoj narukvici je cena 49k i nesto cini mi se. Hamilton Khaki i to cak mislim da moze da ide jos dole ako im je interes da prodaju. Sve zavisi od prodavca.

  10. #20
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kvarcni sat do 400e?

    To je ovaj?

    https://bomar.rs/hamilton-khaki-avia...artz-h64611535


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •