Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 65
Like Tree25Likes

tema: Kupovina Seiko Black Moster-a

  1. #41
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Evo upravo pročitah da se na ovom forumu pominje mladi časovničar Todorović iz Niša.
    Otići ću sutra do njegove radnje i popričati sa njim...ako mora neka i otvori sat...sada me toliko zanima u čemu je problem da ću i prežaliti ovih
    17.000,00 RSD koliko platih ovaj, za mene, prelep sat...😂....u slučaju da se popravka ne isplati.
    Prodavac mi reče da mogu i vratiti sat, a znajući sebe, ukoliko to uradim više me neće ni interesovati Black Monster.
    eee likes this.

  2. #42
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Malo sam zbrzio u prethodnom postu

    - ako je popravka malo para, dobio si sat koji ti se svidja
    - mozda mozes i da se dogovoris sa podavcem ako popravka bude vise
    - mozda redovan servis (na popravka sata) sredi sve? Opet, analogija i sa kolima, kad uzmes polovan auto valjda prvo uradis servis.
    - Ako je verovati prodavcu da ga je malo nosio i da je star 3.5 godine, moguce da stvarno jos nije razradjen/nastelovan kako treba pa se desavaju ovakve stvari.
    - Mozda je kombinacija toga i transporta uticala da on toliko odstupa.

    Znam kako to odstupanje moze da deluje strasno. Prvi put kad se jedan od mojih satova namagnetisao (mojom krivicom) zurio je 5 minuta na sat vremena. Prvo sto mi palo na pamet - "ode blok motora" . Na srecu bezrazlozno sam strahovao, casovnicar je to sredio za malo para.


    Moj ti je savet da popricas sa casovnicarem prvo.


    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Hvala druže, slažem se...sutra idem kod časovničara...😊
    eee likes this.

  3. #43
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat kvladan kaže: Pregled poruke
    Tako je poštovani, nije problem u navijanju veću kratkotrajnom zastoju sekundare...nije mi samo jasno da ne zastane svaki krug...a zastoj je uvek između 6 i 12 sati.
    Laički gledano, sa moje strane, o navijanju nema govora...možda grešim.
    Serijski broj sata je : 094168...taj broj piše na poklopcu, a meni laiku ništa ne govori o godini proizvodnje.
    Sat je proizveden 2010.godine u 9.mesecu. Dakle, proizveden je pre 7,5 godina sto znaci da je vec vreme i za servis. Bez obzira na to sekundara ne sme da zapinje ali ako casovnicar vec bude otvarao sat razmisli i o servisu. Servis je oko 3000 din za taj mehanizam. Nakon servisa bio bi miran oko 5 god.

  4. #44
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Sat je proizveden 2010.godine u 9.mesecu. Dakle, proizveden je pre 7,5 godina sto znaci da je vec vreme i za servis. Bez obzira na to sekundara ne sme da zapinje ali ako casovnicar vec bude otvarao sat razmisli i o servisu. Servis je oko 3000 din za taj mehanizam. Nakon servisa bio bi miran oko 5 god.
    Hvala, obavezno ću uraditi i servis...nadam se samo da nije preveliki kvar...videće već časovničar.

  5. #45
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Poštovani i cenjeni... evo mene opet sa iznenađujućim današnjim iskustvom...
    Odneo sam danas kupljeni Black Monster kod mladog časovničara u Nišu, g-dina Todorovića.
    Uzeo je sat i postavio ga na neki aparatić sa monitorom....laik sam i možda ispadam smešan, ne zamerite...
    Sat se vrlo kratko kretao i na osnovu, verovatno nekih dijagrama reče da mu se nešto ne sviđa....Bez otvaranja sata je rekao da je u pitanju neki kvar ali ne može reći koji dok ga ne otvori...Servis sata bi mogao uraditi ali mu taj aparatić za dijagnostiku ukazuje da navedeno kašnjenje nije pitanje redovnog servisa, već kvara.
    Popravka, bez servisa bi mogla da košta između 30 i 50 € ali to ne može tačno znati dok se ne otvorin sat i popiše sve što ne valja...
    Prvi put videh ovo i interesuje me kakav je ono aparat...da li je moguće da na osnovu nekih vibracija i dijagrama govorimo o kvaru?
    Drugo što me iznenadilo je to da je sat otvaran, a ja to stvarno ne vidim, čak sam i jače naočare stavio i ne vidim nikakve otiske ključa...
    Kontaktirao sam prodavca, verujem mu da je sat kupljen u Vitanovu, da ga je samo on nosio i da nije nikada nošen kod časovničara jer za to nije bilo razloga....
    Rekao je da slobodno mogu vratiti sat i da ga on odnese kod časovničara...i on se čudi da je sve ovo moguće...
    Iskreno....više i ja nisam pametan..
    Poslednja ispravka: kvladan (22.3.2018. u 20:43)

  6. #46
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Časovničar je stavio sat na vibrograf.


    Moj savet je da vratiš sat prodavcu. Biće Monstera.
    Što se prodavca tiče, možda on nije prvi vlasnik, možda i ne zna da je sat otvaran.
    Petar012 likes this.

  7. #47
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Časovničar je stavio sat na vibrograf.


    Moj savet je da vratiš sat prodavcu. Biće Monstera.
    Što se prodavca tiče, možda on nije prvi vlasnik, možda i ne zna da je sat otvaran.

    Hvala Skydrummer....uzgred da kažem da je mladi časovničar Todorović izuzetan ljubitelj Seiko satova...to se da videti...još jednom hvala i baš mi je drago što postoji ovaj sajt sa svima vama koji baš volite satove, a pored toga ste izuzetni poznavaoci svega kada je u pitanju časovničarstvo..😊😊😊

  8. #48
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Najbolje vrati. Bzvz :/

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  9. #49
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Najbolje vrati. Bzvz :/

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Hvala na savetu...😊

  10. #50
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Kolega kvladan, ocigledno ste vratili sat prodavcu jer sam na KP video da ga ponovo prodaja uz propratni tekst o satu istom kao kada ste ga Vi kupovali.Znaci ni traga u napomomeni da sat ima problem.Ja sam se doticnom liku obratio preko KP da u opisu sata stavi da sat ima problem ili cu to ja uciniti.Posto ste Vi bili zrtva,ocigledno,prevare zamolio bih Vas da i Vi ucinite isto u interesu svih nas.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •