Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 65
Like Tree25Likes

tema: Kupovina Seiko Black Moster-a

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat kvladan kaže: Pregled poruke
    Znači moguća je popravka?
    Ne znam da li si Petre pročitao šta mu se dešava?
    Jeftin za održavanje, ima delova, svaki časovničar zna da ga opravi...nadam se da nije nešto krupno, javi

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  2. #22
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat dusan51 kaže: Pregled poruke
    Na sve navedeno ipak cestitke na novom satu!Ne bi trebalo da bude nesto ozbiljno sto se ne da resiti.Normalno je da ce da zaostaje ako sekundara na dva tri kruga zastane-tu se gubi vreme.Zar ne?Obrati paznju da li zastane na istom mestu, jer i to moze biti bitan pokazatelj za eventualnu neispravnost,mozda zakacinje negde.proveri to pa javi.
    Prvo sam pomislio da zakačinje veliku kazaljku ali ne. Taj kratkotrajni zastoj se uvek dešava na levoj polovini (između 6 i 12 sati).
    Hvala na čestitkama za kupovinu sata, a da li ću ga zadržati videću za koji dan...samo da pronađem renomiranijeg časovničara u Nišu i da vidim da li mi se isplati popravka..😊😂

  3. #23
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat kvladan kaže: Pregled poruke
    Prvo sam pomislio da zakačinje veliku kazaljku ali ne. Taj kratkotrajni zastoj se uvek dešava na levoj polovini (između 6 i 12 sati).
    Hvala na čestitkama za kupovinu sata, a da li ću ga zadržati videću za koji dan...samo da pronađem renomiranijeg časovničara u Nišu i da vidim da li mi se isplati popravka..😊😂
    A da..ne rekoh da ne zastane uvek sekundara, nema pravila, po neki pun krug odradi super.

  4. #24
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Da li si sat nosio tj.koliko je navijen? Ako si ga samo malo prodrmao opruga je slabo navijena, moguce je i da zbog toga kasni. Sutra navij sat (minut ga lagano "muckaj") podesi vreme i stavi sat na ruku (po mogucnosti budi aktivan u toku dana da bi se opruga navila do kraja ) i nosi sat 2-3 dana i prati odstupanja. Odstupanja,ako ih ima, casovnicar lako koriguje.
    Ako primetis da kazaljka zastaje onda nesto nije u redu. Sta tacno nije u redu reci ce casovnicar. Problem je sto prodavac mozda ne prihvati sat nazad ukoliko sazna da je sat otvaran.

  5. #25
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Da li si sat nosio tj.koliko je navijen? Ako si ga samo malo prodrmao opruga je slabo navijena, moguce je i da zbog toga kasni. Sutra navij sat (minut ga lagano "muckaj") podesi vreme i stavi sat na ruku (po mogucnosti budi aktivan u toku dana da bi se opruga navila do kraja ) i nosi sat 2-3 dana i prati odstupanja. Odstupanja,ako ih ima, casovnicar lako koriguje.
    Ako primetis da kazaljka zastaje onda nesto nije u redu. Sta tacno nije u redu reci ce casovnicar. Problem je sto prodavac mozda ne prihvati sat nazad ukoliko sazna da je sat otvaran.
    Hvala na odgovoru, probaću i to.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    924
    Lajkovi
    7667
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Po meni najbolje ga ti lepo vrati, to je definitivno problem koji je prodavac prećutao, osim da je u pitanju malo verovatno da je do navijenosti, što kaže skydrummer. Biće Monstera još..

  7. #27
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat chuck kaže: Pregled poruke
    Po meni najbolje ga ti lepo vrati, to je definitivno problem koji je prodavac prećutao, osim da je u pitanju malo verovatno da je do navijenosti, što kaže skydrummer. Biće Monstera još..
    Ma kakvo navijanje...jutros ga navijao 3min i podesio tačno vreme u 05:00h. Evo sada je 08:45, a on kasni već 8 sec, a ne skidam ga sa ruke.
    Čudi me samo da mi prodavac rekao da ga je nosio zadnji put pre mesec dana i da je radio +- 5 sec........prosto neverovatno, a ne izgleda mi kao tip koji je prevarant.
    A šta mislite da li će biti u kupovini verzija Monstera sa 7s26 mehanizmom, mada se on odavno ne proizvode..

  8. #28
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Vrati ga.Ne moguće je da prodavac nije znao da toliko odstupa.Ima da se kupi nov

    Seiko SKX779K BLACK MONSTER
    Omega rules !!!

  9. #29
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Mozda se desilo nesto i u transportu. Namagnetisan mozda? Najbolje je da ga pogleda casovnicar.

    K'o sto rekose kolege to je mehanizam koji je jeftin za odrzavanje ako se ukaze potreba .

    Moj Orient je posle servisa radio ok, u granicama od 4-5s dnevno, i onda, iz cista mira, posle 4 meseca rada, -1 minut dnevno. Da li sam ga udario negde jace, moguce, nisam bas pazljiv, ali casovnicar je samo malo dostelovao i evo, opet radi kako treba.

    Uostalom, kad je radjen servis na tom satu? To bi trebalo bar na 5 godina.



    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  10. #30
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Kupovina Seiko Black Moster-a

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Mozda se desilo nesto i u transportu. Namagnetisan mozda? Najbolje je da ga pogleda casovnicar.

    K'o sto rekose kolege to je mehanizam koji je jeftin za odrzavanje ako se ukaze potreba .

    Moj Orient je posle servisa radio ok, u granicama od 4-5s dnevno, i onda, iz cista mira, posle 4 meseca rada, -1 minut dnevno. Da li sam ga udario negde jace, moguce, nisam bas pazljiv, ali casovnicar je samo malo dostelovao i evo, opet radi kako treba.

    Uostalom, kad je radjen servis na tom satu? To bi trebalo bar na 5 godina.



    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Poštovani, prodavac kaže da je sat star oko 3.5 god. i da nikada nije otvaran...kaže da je kupljen u Vitanov-u.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •