Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 34
Like Tree28Likes

tema: Dilema oko izbora Citizen sata

  1. #11
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Lep je I taj automatik I dobar svakako, sad to za 60 marker I tako neke finese to je vec stvar ukusa ali ovaj eco drive mislim da je bolji :-)
    eee likes this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.876
    Lajkovi
    16523
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Eco Drive je ISO diver. Automatic sam ja imao i nije mi jasno kojom logikom su NY0040 išli zamijeniti sa 45 mm satom bez krunice na navoj. Ko da ideš mijenjati G-klasu sa ML-om....
    stomp likes this.

  3. #13
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    slažem se
    nisu se baš nešto s tim usrećili
    trenutka nebi dvojio ako je ny0040 u pitanju.
    Btw na njega već neko vrijeme bacam oko samo čekam da osvane negdje neki beat up pa da se igram sa dotjerivanjem

  4. #14
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Ako kupiš neki NY0040 koji ima dosta tragova korišćenja neće to biti baš tako povoljno iz nekoliko razloga. Gledajući cene u Srbiji u zavisnosti od stanja, cene se kreću otprilike oko 80-100 evra za primerke u baš lošem estetskom stanju (mislim da sam viđao i oglase gde je cena bila i malo veća). To su često satovi stari 5, 10 pa i više godina. To znači treba uraditi servis, promeniti dihtunge pa tek onda videti šta uraditi što se estetike tiče. Ako hoćeš polirati sat, zameniti izgrebano staklo, polirati narukvicu koja je usput rečeno od presavijenog lima ili ako hoćeš zameniti iznošeni gumeni kaiš sve to košta.
    Ukoliko hoćeš modifikovati sat to nije tako jeftino (ne znam da li ima toliko raspoloživih delova za modifikovanje Citizena kao što je to slučaj sa SKX-om ).
    Sve navedeno izađe mnogo skuplje nego da kupiš jedan lepo očuvan ili nov Citizen NY0040.
    Poslednja ispravka: skydrummer (15.12.2017. u 22:34)
    Misic M. and Haifisch23 like this.

  5. #15
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Slažem se i sve stoji ali ...stvar je točno u tome kako si opisao.
    Kupio bih da polako i strpljivo preuređujem sat.Malo po malo.Pa makar trajalo i 5 godina.
    Čisto ko neki hobi ,zanimacija.Nije mi bitno kolko bi bio u gubitku ili dobitku.
    Volim satove zbog satova ne radi neke potencijalne dobiti.Mislim da smo vecina ovdje takvi.
    Ako se sjecam bio je nedavno jedan na portalu satova za nekih 450 kn al jbg prekasno sam ga spazio.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Veoma povoljna cena za ovaj sat, moram da odem da ga pogledam.
    Eto ti povoda da razmišljaš i o automatiku.
    Mišić M.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    12.12.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Mislim da cu se, ipak, odluciti za sasvim drugi sat, ni jedan od gore navedenih. U pitanju je dobro poznati Nighthawk. Raspitao sam se u Sense da li imaju ovaj sat i Seiko skx779. Citizen imaju i dalje, sto me je prijatno iznenadilo, dok Seiko imaju,ali ne k3 model, tako da mislim da sam se definitivno odlucio za legendarni Nighthawk. Malo sam se dvoumio, jer je relativno stariji model u odnosu na gore navedene Citizene( mislim da mehanizam nije manje kvalitetan u odnosu na mladje konkurente, sem sto je kraca rezerva, a to mi nije bitno), ali mi se sat vizuelno svidja, a i procitao sam samo pozitivne komentare.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.876
    Lajkovi
    16523
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Citat stomp kaže: Pregled poruke
    Slažem se i sve stoji ali ...stvar je točno u tome kako si opisao.
    Kupio bih da polako i strpljivo preuređujem sat.Malo po malo.Pa makar trajalo i 5 godina.
    Čisto ko neki hobi ,zanimacija.Nije mi bitno kolko bi bio u gubitku ili dobitku.
    Volim satove zbog satova ne radi neke potencijalne dobiti.Mislim da smo vecina ovdje takvi.
    Ako se sjecam bio je nedavno jedan na portalu satova za nekih 450 kn al jbg prekasno sam ga spazio.
    Moj...

    Problem je što nemaš AM dijelova. A original su nemogući za nabaviti.
    Petar012 likes this.

  9. #19
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Sve znam i sve jasno al bi se ipak upustio u to...

  10. #20
    Novi član
    Član od
    12.12.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dilema oko izbora Citizen sata

    Evo da se pohvalim, danas sam kupio sat, konacno. Ipak sam se odlucio za CA4210-59E. Krenuo sam sa namerom da kupim Nighthawk, ali kada sam stavio na ruku, nije mi se dopao( na slikama mi je delovao mnogo veci). Ovaj put sam gledao estetsku stranu, posto mi se vise dopao Aviator sa pancir narukvicom. Nadam se da je sto se tice kvaliteta na nivou Nighthawka, vreme ce pokazati.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •