Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree5Likes
  • 2 Post By bezbi
  • 1 Post By Haifisch23
  • 2 Post By rage-man

tema: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.10.2020.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Pozdrav ljudi, upravo sam napravio profil jer mi treba pomoc malo strucnijih ljudi kada su satovi u pitanju. Naime zelim da kupim sat koji pokazuje dan u nedelji, mesec u godini i datum, to mi je nekako zanimljivo i voleo bih da imam takav sat. Iskreno ne razumem se bas u satove i ne znam ni kako se krecu cene ovakvih satova ni koliko ih ima u ponudi, video sam Tissot TRADITION PERPETUAL CALENDAR i zanima me sta mislite o njemu, da li je on dobar primerak sata kakav trazim i voleo bih da cujem vase predloge ovakvih satova. Mehanizam mi nije prrsudan ali koliko sam upoznat lepse je imati automatik nego kvarcni mehanaizam (mada mozda i tu gresim) Sto se tice cene sata, nemam odredjeno ali nije da bih bas pukao 100 hiljada na to. Hvala na pomoci, pozdrav 😀

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Pozdrav i dobrodosao na forum. Kako se satovi sa perpetual kalendarom u nizem cenovnom rangu vise vezuju za kvarcne satove, neces dobiti jako puno predloga, iz razloga sto na samom forumu ima vise mehanickih automatskh satova, o njima se malo vise prica pa se i zna malo vise o njima. Ako pricamo o kvarcnim satovima, Tissot vazi za pouzdan brend, ali ja bih ipak malu prednost dao Citizenu, oni imaju nekoliko perpetual calendar mehanizama, meni na pamet prvo pada njihov eco-drive 8700, i satovi u koje se oni ugradjuju. E sad evo ti primer Citizen BL8000-54L ali mozda ti je lakse da napises na guglu ime mehnizma, i kliknes na "slike" i izbacice ti slike satova, ima vise modela u vise boja, nije samo ovaj sa linka. Ovi satovi sa druge strane ne drze cenu, na Kp sajtu cena ovakvih polovnih je oko 100e

    I Seiko ima nekoliko mehanizama, ista prica, mozda je lakse saznati koji su, pa onda juriti u koje su satove isli, npr https://www.google.com/search?q=Cali...jKPCmowBSFyLZM

    Sto se tice mehanickih, ovakvi satovi se obicno vezuju za luksuzne satove, i ja ne znam da li Eta ima neki Mehanicki Perpetual kalibar, ali znam da Kineski proizvodjac mehanizama Seagull ima, npr Seagull 1655. U sustini, to je jako jeftin mehanizam koji radi, samo je pitanje kontrole kvaliteta, taj mehanizam moze sa radi godinama, a moze i mnogo manje, nikad se ne zna. Evo ga primer takvog sata, u poslednje vreme jako popularni tzv. mikrosi,

    US $55.62 46%OFF | Top Brand 42mm Corgeut mechanical wristwatches moon Phase White Dial Silver Year Day Month Week 316L SS Case Automatic watch men
    https://a.aliexpress.com/_mN5smQT

    Ista prica, mehanizam je taj, mozda seagull ima jos neki, ali taj mehanizam ide u dost Kineza, tako da je izbor veliki.

    US $57.68 50%OFF | GUANQIN Men Mechanical Sapphire Watches Leather Luxury Top Brand Waterproof Automatic Wristwatch Calendar Moon Relogio Masculino
    https://a.aliexpress.com/_mMVKicf


    E sad, ovi Kinezi imaju dve price, prva je da su nepouzdani, najvise zbog kontrole kvaliteta, druga prica je da ljudi odusevljeni sta dobiju za smesnih 50e
    Poslednja ispravka: bezbi (13.10.2020. u 9:43)
    VLADAN P and Haifisch23 like this.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    "Sto se tice mehanickih, ovakvi satovi se obicno vezuju za luksuzne satove, i ja ne znam da li Eta ima neki Mehanicki Perpetual kalibar"

    ETA Valjoux 7751

    https://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/l2-673-4-78-3











    bezbi likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    7.10.2020.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Upravo takav i meni trebao, dan, mesec, datum, 12/24h i danas mi stigao, nije neka luksuzerija ali zadovoljava moje potrebe.
    Festina 16242, ako sam dobro procitao podatak u njemu je Miyota 6P98 mehanizam.
    Sve u svemu fin satić.



    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    bezbi and VLADAN P like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    "Sto se tice mehanickih, ovakvi satovi se obicno vezuju za luksuzne satove, i ja ne znam da li Eta ima neki Mehanicki Perpetual kalibar"

    ETA Valjoux 7751

    https://www.longines.com/watches/the-longines-master-collection/l2-673-4-78-3











    Uh kakav sat...

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #6
    Novi član
    Član od
    12.10.2020.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Hvala na odgovorima, ovaj logines je svakako najlepsi ali deluje mi da je ipak preskup. Msm vidim da ga ima u bomaru ali nema cene... Sto se tice ovih ostalih citezen deluje zanimljivo, vidim da ima i sa kais varijantom a ja bas to i zelim, medjutim nekako sam vise za nekog svajcarca jer vec imam seiko 5 pa sam zeleo da dodam na to i jedan sat i svajcarske. Ove kineske iskreno ne planiram, vidim da su na foru pateka i lepi su ali ipak ne.. ako mogu da probam da priustim sebi ovaj logines bice super, a mozda se pojavi jos neko sa nekim predlogom 😀

  7. #7
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1426
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Longines se polovan da naci za oko 1000e
    Cini mi se da se 1 trenutno prodaje za 1250e na KP

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Trazim sat koji pokazuje dan, mesec i datum

    Longines je blizu 400.000 dinara. Mozda neko jos nesto predlozi, napamet se nicega vise ne mogu setiti.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •