Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree25Likes

tema: CW ili Longines

  1. #11
    Novi član
    Član od
    23.1.2022.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CW ili Longines

    Citat BucaJr. kaže: Pregled poruke
    i meni se CW više sviđa, tj. dopao mi se na prvi pogled više od HC na koji sam navikao pa valjda zato... HC je deff. legendarno prepoznatljiv.

    Ali posle ovoga što su kolege napisale, posle info koji sat ima koji mehanizam i "priču" koja ga prati, između ova dva nema, niti treba da bude, ikakve dileme - neuporedivi su.

    Pošto već imaš pobrojane satove u vlasništvu/kolekciji nema dileme da treba kupiti Longi koji je za tri koplja ispred CW i koji će ti biti kruna kolekcije za sada, umesto da 'gomilaš' lepe satove iste ili slične klase.
    Upravo to
    Valjda se menja čovek, pa sam ranije skupljao te "legende" koji su dosta povoljniji, npr. Nighthawk, Promaster Navy NY0040-09EE, Tissot ima kao dress, G shock ima neku sentimentalnu vrednost
    Ostalo sam polako počeo da prodajem iz razloga što sam sada stava da mi treba everyday watch kojim bih zaokružio sve i koji bi definitivno bio kruna "kolekcije". Ne bih da budem pogrešno shvaćen, naravno da bih voleo Omegu, Zenith ili tako nešto, ali sam ipak mišljenja da ne bih davao više od 1500-2000evra za sat (ne želim da ovim stavom otvorim nepotrebnu temu, to je samo moje mišljenje).
    Tako da, hvala svima, za sada ode sve na stranu HC. Pišite slodbodno dalje, može i neki drugi predlog.
    Vidim da je HC sada na Jomashop-u oko 1200 dolara. Uzimao sam preko njih (drugar donosio iz Klivlenda) par komada, sve je bilo OK.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: CW ili Longines

    Citat Vinz kaže: Pregled poruke
    ... ali sam ipak mišljenja da ne bih davao više od 1500-2000evra za sat...

    Samo malo da te ispravim... kaže se "ZA SADA ne bih davao..."
    Zorg, bancika and Libero like this.

  3. #13
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: CW ili Longines

    haha, secam se kad meni bio limit 300 monetarnih jedinica, sve preko toga mi bese rasipanje novca.

    4 godine kasnije, inflacija ukusa od skoro 2000%

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	PXL_20230119_133817637.jpg
Viđeno:	231
Veličina:	308,7 KB
ID:	157135

    Sto se tice izbora divera, ako imas pristup jomashopu da kupis bez carina, onda je Longines odlican izbor jer je tamo jeftiniji primetno nego bilo gde po evropi. Kupio sam i ja od njih 3 sata i nije bilo problema nikad, doduse to je bilo dok sam se ogranicavao na 300 baka

    Za slucaj da ti je promakao, meni je ovaj HC boutique edition zanimljiv i jedinstven - keramicki dial sa diskretnim linijcama i mnogo lepa nijansa zelene https://www.jomashop.com/longines-hy...5-4-06-6.html#

    eee, BucaJr., Zagor and 4 others like this.

  4. #14
    Novi član Avatar korisnika dexim
    Član od
    21.11.2020.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: CW ili Longines

    Kolega ja da sam na tvom mestu ne bih previše razmišljao i pazario bih upravo Longines. Ja se takođe premišljam da li da uzmem Longines s obzirom da posedujem već jedan diver Seiko srpb51k1 koji je 44mm i za moj ukus je glomazan. Za te pare mislim da je teško naći bolji sat.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: CW ili Longines

    Longines sam imao u 41mm varijanti, stariji model sa aluminijumskim bezel insertom. Zamerao sam mu taj aluminijumski bezel insert i narukvicu koja po meni (ali i po mnogima drugima) nije na nivou ostatka sata. Posebno kopča je po meni diskutabilna. Svejedno, Hydroconquest je jedan od 3 sata za koje žalim što sam ih prodao. Od pre neki dan imam jedan ponovo. Gumena narukvica ima daleko bolju kopču od čelične narukvice, i tu varijantu bih i preporučio. Čak je i moguće, ako neko baš želi, kupiti varijantu na čeliku i plus gumenu narukvicu, pa samo zameniti kopču. Insert je već neko vreme keramički i jako dobro izgleda. Izbor boja i kombinacija je popriličan, pa sam siguran da ima za svakoga opcija. Jedino je i cena otišla dosta na gore u odnosu na prethodni model, a i praksa sa popustima je zamrla (barem ovde u mom sokaku).

    CW sam imao priliku da vidim par komada, ništa više od toga. Lepa izvedba, ali Longi ima više prednosti po meni.

    Novi modeli kupljeni od autorizovanog dilera imaju po 5 godina garancije, ako to bilo kome nešto znači.

    Sve u svemu, još jedan glas za HC.
    eee and milek like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •