Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 50
Like Tree54Likes

tema: Citizen ili Roamer

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Au , brate mili... pa meni upravo zbog izrečenog, Roamer ne bi igrao ulogu. Treba da kupim sat, koji me ne odoljivo podseća na neki drugi sat.... ne, ne sinak, to ne treba da bude sedisfakcija. Sat koji kupim treba da odiše karakterom sopstvenim, a ne da mu nabacujem lažni karakter zarad drugog skupljeg modela, koji sebi ne mogu priuštiti. Ja sam imao par postavljenih komentara, vezano za sličnost Citizena (koji sam kupio) i Glashutte koji mi se puno svideo. Sličnost u izgledu postoji, ali nije to razlog moje kupovine. Naprotiv, to mi je bio negativn poen za kuovinu, sve dok nisam uživo video sat i uverio se da isti taj Citizen opseduje sopstveni karakter, a ne samo sličnost nekog meni omiljenog sata iz više klase. Tad je kupovina bila kompletirana. Ja da gledam u sat, a vidim neki drugi u njemu, nema nikakvih šansi, jer ne želim lagati i ložiti samog sebe. To je po meni ogavno. Živim svoj život u reali, koliki mi je jorgan, toliko pružam noge, u suprotnom bih voleo i kopije satova !!! Šta je poenta priče... pusti ti sličnosti i kopiranja, jer je to magnet izričite kompleksije. Pogledaš , recimo taj Roamer, ali ga gledaš kao Roamer a ne kao Zenit i sl. Ne tražiš u njemu neki svoj lek ili utehu za onim što trenutno ne možeš da kupiš, već ga gledaš realno , ono što on predstavlja i ono što on jeste, a ne kao kopiju nekog skupljeg modela, koji trenutno ne možeš imati. Ja da sam samo u jednoj sekundi pri probi sata video u njemu neki drugi sat, nikada ali nikada ga ne bih kupio, jer za mene nema sopstveni karakter. Takav sat mi ne treba, jednostavno nema svoju "ličnost" . Kada vidiš uživo taj Roamer i on ti se dopadne onakav kakav jeste, da ti u tom trenutku ne padne na pamet nikakav Zenith ili bilo koji brend na pamet, onda je model spreman za "zapakovati" . Svaka asocijacija na neki drugi brend, spada u "hranu" tamne strane svoje ličnosti, veruj mi...
    Još jedna bitna stvar ... odakle vam ideja da se potpisom "swiss made" stiče sigurnost u kvalitetu !?! Pa to je najveća zabluda svih ne upućenih ljudi u "svet satova" !!! Da li verujete u sve proizvode (bilo kakve vrste) , koji na sebi imaju gravuru "made in Germany" ? Ne, većina ne veruje, jer ta vrsta prevare je odaaaavno izbledela...
    Moralna lekcija,Boga mi. -.-
    Ja sam samo u ovoj uporedbi dao decku savet sta bih uradio ja kada bih se dvoumio izmedju ova 2 modela ...Da,zato sto podseca na Zenith El Primero uzeo bh ovog Roamera.Jbg,samo sam iskren.
    A ovaj Roamer me mozda nikad i ne bi ni privukao kada bih ga video u nekoj radnji upravo i bas zato sto podseca na Zenith.Dakle,ja sam samo decku rekao sta bih ja uradio kada bih se dvoumio izmedju ova 2 modela.
    Ja naravno da zivim u realnosti.Cak smatram da sam i surovo realan u zivotu.Mozda i ne treba tako jer covek zivot ne treba prvise ozbiljno da shvata jer ce manje patiti,ali dobro mi je.
    A i najiskrenije,i kada bih imao mogucnosti uvek bih za te pare uzeo Audi A6,nego kupio Zenith El Primero.
    Mozda nekad i budem imao mogucnosti.Sada ne.Ni za A6 a vala ni za Zenith.
    A sto se tice Swiss made oznake,naravno da ona treba da na neki nacin oznacava garanciju.To je bilo i ostace.
    Sat,bernardinac,cokolada i Roger Federer su simboli Svajcarske.
    Ja obozavam ne samo Japanske satove,vec i Japan kao drzavu.Divim se toj drzavi iz mnogo,mnogo razloga.
    Ali ako je Swiss made samo obicno slovo na papiru,onda ja mislim da vise i ne teba da se proizvode satovi.Naravno da Swiss made treba da oznacava nesto.Ono nesto sto daje sigurnost kupcu da nije bez veze bacio svoj mukotrpno zaradjeni novac.
    E da...Ako su u pitanju,recimo,automobili naravno da verujem u Made in Germany kvalitet.Mada,licno volim Francuze-Citroen i Peugeot.

  2. #42
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Zenith poslom sam upucen na automobile i mogu ti reci da je tu ista stvar kao i kod satova i mnogih drugih stvari odnos cene i kvaliteta automobila je daleko na strani japanaca...
    VLADAN P and Zenith like this.

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58509
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Sindjelu naravno da bih ga cuvao i mazio i pazio.Ali ipak ne bi bio taj osecaj kao da je stvarno moj.Cuvaj ga,pa mozda ga nekad i ja nabavim pa da podelimo iskustva uz nesto hladno ko zmija.

  4. #44
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Iskreno se nadam da ces ga naci,ali pre nego sto sam poceo da ga trazim mislio sam da je dovoljno samo imati pare i to je to nacicu ga brzo i kupiti ali nije tako stvarno ga je pretesko naci a narocito da je u dobrom stanju...

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Citat sindjel5 kaže: Pregled poruke
    Zenith poslom sam upucen na automobile i mogu ti reci da je tu ista stvar kao i kod satova i mnogih drugih stvari odnos cene i kvaliteta automobila je daleko na strani japanaca...
    Ma ja sam uvek bio ljubitelj Japanskih satova,nego samo kazem da Swiss made nikad ne bi trebalo da bude samo mrtvo slovo na papiru.
    Ma i automobili su im zaista sjajni.Moj otac vozi Toyotu Yaris.
    Nista ja lose nisam rekao,niti cu da kazem za bilo sta ima veze sa Japanom,da me neko ne shvati pogresno.
    Nego sam se osetio napadnutim pa sam samo reagovao i dao svoje misljenje.

  6. #46
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Svi su satovi dobri i svajcarski i japanski i nemacki ja nikad nisam imao nekih kvarova na satovima,samo je pitanje ko sta voli
    Zenith likes this.

  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Naravno.

  8. #48
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    ma sve su to mitovi kao sto je mit da su svedjanke hladne.
    vladas, anbeast and Zenith like this.

  9. #49
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58509
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer


  10. #50
    Novi član
    Član od
    29.5.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen ili Roamer

    Pozdrav svima,

    hteo bi da kazem nesto na temu " SWISS MADE " , dakle bavim se poslom koji me je sticajem okolnosti doveo do informacije vezane za ovaj termin (ne znam kako da ga nazovem), a to je da je Svajcarska propisala zakon po kome neki artikal moze da nosi Swiss Made oznaku ukoliko je odredjeni procenat tog artikla zaista proizveden u Svajcarskoj. To sad verovatno zavisi od toga koji je proizvod u pitanju ,ali recimo znam da je za neke proizvode dovoljno da bude samo 10% proizvedeno u Svajcarskoj pa da steknu pravo na oznaku Swiss Made.

    Dakle nikad ne mozes biti siguran sta kupujes bez obzira na cenu i poreklo.

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Slične teme

  1. Roamer stingray
    By igor bg in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.4.2014., 23:52
  2. Roamer Stingray: 200 na sat
    By igor bg in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 30.4.2014., 23:22
  3. Roamer Stingray sat
    By igor bg in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.6.2011., 14:56
  4. Roamer
    By raketa-paketa in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.12.2010., 23:11
  5. Roamer
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.3.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •