Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 44
Like Tree7Likes

tema: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Pozdrav BK41. S obzirom da je postojala nedoumica oko toga da li je replika ili ne imam samo jedno pitanje, iz čiste radoznalosti. Da li si nosio sat kod časovničara na proveru autentičnosti ?
    Bez ikakvog ličnog interesa i namere da bilo šta prejudiciram savetovao bih ti da pogledaš ovaj video i uporediš tachymeter skalu na tvom satu sa satom iz videa.

  2. #12
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Sky, koja je razlika na skali, pokusavam da provalim, ali mi se neda.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Izvini Rus na čekanju, nešto radim na kompu pa ne vidim da si pitao. Brojevi na pomenutoj skali ( bela farba ) su na videu perfektno precizno ispisani a pogledaj fotke ( uvećaj ) koje je član B4K1 postavio. Možda ima još nešto ali fotke nisu dovoljno kvalitetne pa neću ništa da komentarišem.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    I meni je ovaj sat malo čudan. Osim bele boje na bezelu, uporedite svetlo plave površine. Na fotkama koje je B4K1 postavio, te površine su neravne, imaju koncentrične krugove na sebi kao i okolne površine, a na ovom satu nije tako. Isto važi i za površinu na kojoj su oznake za sate i minute, na spoljnom delu cifera.

    http://bimg2.mlstatic.com/casio-edif...578_102012.jpg

    Takođe, razlikuje se i položaj natpisa "JAPAN MOV'T", veličina pojedinih fontova, a posebno mi upada u oči položaj markera na 7 sati, za koji mi se čini da stoji jako ukoso.

    Ja bih ovaj sat odneo na proveru u ovlašćeni casio servis.

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Nije snimano istim uredjajima zato postoji zabuna oko fonta,koncentricni krugovi se vide na (1:14) ali ipak je najbolje odneti u servis pa biti 100% siguran.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    10.12.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Cestitam na kupovini.
    Najvaznije je da se tebi svidja i da si zadovoljan.
    Hvala..
    Pa da, dvoumio sam se izmedju par edefice redbull satova, ali mi se ipak ovaj najvise svideo, i to sam ga nasao po puno jeftinijoj ceni nego sto je u radnjama )

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    Ipak je original ,cestitam
    Ipak jeste Hvala i tebi
    83stojan likes this.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    10.12.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Pozdrav BK41. S obzirom da je postojala nedoumica oko toga da li je replika ili ne imam samo jedno pitanje, iz čiste radoznalosti. Da li si nosio sat kod časovničara na proveru autentičnosti ?
    Bez ikakvog ličnog interesa i namere da bilo šta prejudiciram savetovao bih ti da pogledaš ovaj video i uporediš tachymeter skalu na tvom satu sa satom iz videa.
    Pozdrav i tebi. Nisam ga nosio kod satovnicara, zato sto sam proverio sve hronometre, svi rade, ima i rucno podesavanje hronometra, npr. da se donja zuta kazaljkica dok stoperica radi ne krece od 40 do 20 kao sto je fabricki podeseno, nego da se pomeri malo gore, i da uvek krece iz tog polozaja.
    Cak i kada se stoperica ukljuci, i sat meri vreme na stoperici, on i dalje broji i sekunde, i kada se iskljuci stoperica, ne vrati kazaljku za sekunde tamo gde je stala, nego ima unapred izmereno na koliko sekundi bi trebala da bude, i tu je vrati..
    Bas svi hronometri rade, a dobio sam i garanciju, tako da mislim da je 100% original.
    Kako drugacije bi ga proverili u casio servisu, ne verujem da bi ga otvarali, nego bi ga proverili na isti nacin kao i ja..

  8. #18
    Novi član
    Član od
    10.12.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Citat mire kaže: Pregled poruke
    I meni je ovaj sat malo čudan. Osim bele boje na bezelu, uporedite svetlo plave površine. Na fotkama koje je B4K1 postavio, te površine su neravne, imaju koncentrične krugove na sebi kao i okolne površine, a na ovom satu nije tako. Isto važi i za površinu na kojoj su oznake za sate i minute, na spoljnom delu cifera.

    http://bimg2.mlstatic.com/casio-edif...578_102012.jpg

    Takođe, razlikuje se i položaj natpisa "JAPAN MOV'T", veličina pojedinih fontova, a posebno mi upada u oči položaj markera na 7 sati, za koji mi se čini da stoji jako ukoso.

    Ja bih ovaj sat odneo na proveru u ovlašćeni casio servis.
    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Izvini Rus na čekanju, nešto radim na kompu pa ne vidim da si pitao. Brojevi na pomenutoj skali ( bela farba ) su na videu perfektno precizno ispisani a pogledaj fotke ( uvećaj ) koje je član B4K1 postavio. Možda ima još nešto ali fotke nisu dovoljno kvalitetne pa neću ništa da komentarišem.
    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    Nije snimano istim uredjajima zato postoji zabuna oko fonta,koncentricni krugovi se vide na (1:14) ali ipak je najbolje odneti u servis pa biti 100% siguran.
    Cini vam se, zato sto sam slikao telefonom, a bio je i mrak u sobi, zato su boje na satu malo tamnije, dok gledam svoj sat uzivo, i snimak koji je gore postavio clan skydrummer, moj sat, i sat sa snimka su potpuno isti, iste boje, ista preciznost brojeva, nema razlike nigde. A i sam vidim da je kod mene na slikama drugaciji skroz nego uzivo, ali jbg. takva mi je kamera na fonu, a i blic promeni boju malo u mraku kad se slika, a i kamera na telefonu ne moze svaki detalj lepo da uhvati, zato se i cini da su neke linijice mozda neravne ili tako nesto..

    Evo pogledajte slike koje sam sada slikao, i uporedite sa slikama od sinoc, pa cete videti razliku..

    M7KfV.jpg (2576 x 1936 pixels)
    LIbqC.jpg (2576 x 1936 pixels)
    XRrOh.jpg (2576 x 1936 pixels)
    feI58.jpg (2576 x 1936 pixels)
    ZdOeW.jpg (2576 x 1936 pixels)
    83stojan likes this.

  9. #19
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Slike su bile lose, pa je zato bilo sumnje
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #20
    Novi član
    Član od
    10.12.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio Edifice Red Bull Racing EF-550RBSP

    Citat mire kaže: Pregled poruke
    I meni je ovaj sat malo čudan. Osim bele boje na bezelu, uporedite svetlo plave površine. Na fotkama koje je B4K1 postavio, te površine su neravne, imaju koncentrične krugove na sebi kao i okolne površine, a na ovom satu nije tako. Isto važi i za površinu na kojoj su oznake za sate i minute, na spoljnom delu cifera.

    http://bimg2.mlstatic.com/casio-edif...578_102012.jpg

    Takođe, razlikuje se i položaj natpisa "JAPAN MOV'T", veličina pojedinih fontova, a posebno mi upada u oči položaj markera na 7 sati, za koji mi se čini da stoji jako ukoso.

    Ja bih ovaj sat odneo na proveru u ovlašćeni casio servis.

    Izvini ali mislim da ovaj sat koji si ti postavio kao primer originala, nije original sat, pogledaj video koji je postavio skydrummer, i zaustavi na 00:06 i videces da na satu sa vide-a hronometri imaju koncentricne krugove na sebi kao i okolne povrsine, a to nema taj sat koji si ti postavio kao primer originala. Moj sat ima krugevo po celom hronometru, kao i original sat sa vide-a..

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •