Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 52
Like Tree77Likes

tema: Pomoc oko izbora sata

  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.8.2016.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko izbora sata

    Pozdrav svima.
    Nov sam clan na forumu I nemam pojma o satovima. Dosao je trenutak kada sam odlucio da kupim dobar sat, a ovaj forum mi je dosta pomogao oko ucenja raznih stvari o satovima I sta izbegavati I slicno. Medjutim, listao sam ovaj forum I video sam da marku INVICTA prati veliki hate na forumu, a ja sam razmisljao bas tu marku da uzmem. Sto se tice satova, a generalno I ostalog, vrlo sam izbirljiv I velika vecina satova mi se uopste ne svidja medjutim video sam uzivo Invictu Subaqua Noma III 4574 u koji sam se prosto zaljubio koliko je lep sat.
    Pomoc oko izbora sata-invicta-subaqua-noma-iii-4574.jpg
    Invictu Subaqua Noma III 4574

    Cena mu je od 30.000 do 50.000 dinara (ukoliko se posmatra cena za Ebay-u I inostranstvu). Moje pitanje je zasto ova marka ima losu reputaciju na forumu? Sta nije u redu sa njihovim satovima? Vredi li ovaj sat toliko? Ukoliko ne vredi, da li mi mozete predloziti neki iz ovog cenovnog ranga, a da slicno izgleda? Iskreno, na satu mi se bas svidja ova metalna narukvica. Njihovi satovi su mi, vizuelno I estetski, fenomenalni.

    Takodje, da li mi mozete predloziti sat slicnog izgleda sa metalnom narukvicom, malo vecim brojcanikom (ova Invicta ima precnik 52mm, a 15mm visinu valjda) oko 45mm +/- gore dole iz cenovnog ranga do 20.000, kao I iz cenovnog ranga do 30.000?

    Pretrazivao sam I pronasao sam Casio EdificeEF-527D-1AVEF koji u Bomaru kosta 17.000.
    Edifice
    Mada mi se vise svidja unutrasnjost ovog Casio EdificeEF-527L-1AVEF Efidice, samo da ima metalnu narukvicu. Sta mislite o ovim satovima?

    Znam da sam zahtevan, postavio sam puno pitanja I izvinjavam se, samo necu da napravim gresku I kupim skup sat koji nista ne valja. Hvala Vam unapred na pomoci.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Kao vlasnik jedne Invicte, da ti najiskrenije kažem: marka ima lošu reputaciju zato što mnogo laže, krivi istinu, bavi se idiotskim praksama pri marketingu i prodaji...

    Generalno gledano, imaju oni ok satove. U Pro Diver i Grand Diver seriju im idu Seiko automatic mehanizmi, dizajn je kudikamo svedeniji iako su to i dalje veliki satovi, i uglavnom jako dobro rade.

    Kontrola kvaliteta im je loša, dešavaju se gluposti koje je posle užasno teško reklamirati. Naplaćuju debelo za rezervne delove. Bezel insert za 50$ na primer.

    Kupili su ime umrle swiss kompanije, lagali naokolo kako se satovi prave u Švajcarskoj, ma biraj šta nisu probali.

    U poslednje vreme imaju sve više satova u kojima su zaista swiss mehanizmi, uključujući 7750, mada me baš zanima odakle ih nabavljaju.

    Takođe, kupili su jednu swiss kompaniju, Glycine čini mi se. Možda se tu nešto menja.

    Ti treba pre svega da kupiš ono što se tebi sviđa, ali se dobro informiši. Ako pogledaš po netu, videćeš da hejt prema Invicti nije prisutan samo na ovom forumu. Mene to ne sprečava da nosim i volim svoj primerak.

    Samo vodi računa: to je jedan veoma veliki sat!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    vladas, VLADAN P, nele and 2 others like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Abominacija. Ja bih radije neki Festina chrono bike, sličnog stil kudikamo lepši.
    vladas, bokanegra and Dule_M like this.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Ono što takođe ne doprinosi dobroj reputaciji Invicte jeste često odsustvo orginalnih ideja kada je dizajn u pitanju. Imaju satove koji su "vizuelno inspirisani" Seiko Monster-om, Citizen Nighthawk-om, Rolex Submariner-om, Vodolazom itd. Takođe imaju neke modele koji su predimenzionisani, neko bi rekao van svake pameti. Primer jednog takvog sata:https://www.youtube.com/watch?v=M_CiiItL2sE



    vladas, VLADAN P, Misic M. and 1 others like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Imas specifican ukus. Izgooglaj Festine. Verujem da ce ti se svideti.
    Imaj na umu da E bay ne salje za Srb.
    Dule_M likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika silesile
    Član od
    27.12.2015.
    Poruke
    70
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Od kada ebay ne šalje za Srbiju?

    sent from SM-G900F
    Dule_M likes this.

  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Nema sta ebay da salje ili ne. Oni su kao buvljak sa gomilom prodavaca, i do prodavca je da li ce robu da posalje u Srbiju ili ne.
    Inace iz mog iskustva skoro svi prodavci salju za Srbiju, cak i kad to nije naznaceno neki su spremni da posalju uz prethodni dogovor.
    vladas, Misic M., dr.Duka and 1 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Ja već godinama kupujem preko e baya bez ikakvih problema,samo pogledam da li prodavac šalje za Srbiju ili ne,mada sam primetio da su mnogi počeli da šalju i za Srbiju onog trenutka,kada su nas konačno uvrstili u zemlju kandidata za ulazak u evropsku uniju,a pre toga je samo mali broj njih htelo da šalje ovamo.
    Dule_M likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    21.8.2016.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Nakon svega sto sam procitao od Vas forumasa koji se mnogo bolje razumete u satove nego ja, odustao sam od kupovine Invicte iz vise razloga. Malo zbog novca, malo zbog kvaliteta kao I cinjenice da ovaj sat nigde nisam pronasao kod nas. Takodje sam pogledao I Festine koje je predlozio Petar012 medjutim Chrono Bike iz 014 sa crnim ciferom nema tako da sam I od tog sata odustao.

    Video sam Roamer Power R Chrono sa crnim ciferom na netu, deluje mi dosta kvalitetnije prema specifikacijama (mada se ja ne razumem, samo sam video da ima safirno staklo antirefleks xD), video sam da ga preporucujete tako da cu taj najverovatnije uzeti. Video sam da je u gotovo svim radnjama na snizenju I krece se oko 31.000 sto je malo vise nego sto sam mislio da dam kada sam odustao od pocetne ideje medjutim deluje mi kao solidan izbor samo nazalost nema kod nas sa crni ciferom vec samo sa tamno plavim pa ce verovatno biti taj. Sta mislite o njemu? Kakva su iskustva?

    Pomoc oko izbora sata-750837_41_45_70_v.jpg

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora sata

    Što se Roamera tiče, unutra je Ronda 5030, ne znam da li je verzija "swiss made" ili "swiss parts" ali Roamer je ozbiljnije horološko ime i što se mene tiče pomeraš se u pozitivnom pravcu.
    Misic M. likes this.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •