Strana 2 od 17 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 163
Like Tree139Likes

tema: Tačnost automatika

  1. #11
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Ih... sad mi zuri 18 sekunde, juce sam svirao... Sviram i danas pa cu da vidim u koliko ce da ugura... Nocas je vratio 2 sekunde.

    Pa razmisljam juce, zamislite koliko puta ja rukom mrdnem dok sviram? To se navija samo tako...

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    ćuti još neko da me podrži u priči! Čestitam na Orijentu, gde je koji je?
    Haha, sta vise, prijatelju (i odmah sam te se setio! ) - ispricao mi je i "pricu iz majstorske radionice" o jednom komsiji, dedici koji je vec potpuno posenilio, i koji mu je dolazio svaki drugi-treci dan sa svojom starom "peticom" da se zali kako mu sat stalno staje. Naravno, sat je bio ispravan ali, kaze majstor, dedica se jedva kretao pa se sat nije navijao, a zavrsilo se tako sto je deda isao u japansku ambasadu da se zali na sat.

    [off topic]
    E, a Orient je jedan obican 3 Star model, star nekoliko godina, ali nenosen, kaze majstor da je i masinica kao iz fabrike... nasao sam ga prilicno jeftino i prosto nisam mogao da ga ne kupim. A ispalo je odlicno jer je bratu par dana pre toga po drugi put ispustio dusu njegov Romanson (o kome sam vec pisao), pa sam mu poklonio Orient. Evo i par slicica...
    [/off topic]


    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Ih... sad mi zuri 18 sekunde, juce sam svirao... Sviram i danas pa cu da vidim u koliko ce da ugura...
    Pa je l' si mu to svirao Bumbarov let kad se toliko izbezumio?! Daj mu danas po nekom Adagiu, da malo iskulira.
    Ma, ne uzbudjuj se, nije ni vazno da bude u sekund tacan, uzivaj sto imas odlican sat!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (18.12.2010. u 8:44)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika



    Zurim 35 sekunde... Po mojoj proceni, jedna svirka - 17 sekunde.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Haha, sta vise, prijatelju (i odmah sam te se setio! ) - ispricao mi je i "pricu iz majstorske radionice" o jednom komsiji, dedici koji je vec potpuno posenilio, i koji mu je dolazio svaki drugi-treci dan sa svojom starom "peticom" da se zali kako mu sat stalno staje. Naravno, sat je bio ispravan ali, kaze majstor, dedica se jedva kretao pa se sat nije navijao, a zavrsilo se tako sto je deda isao u japansku ambasadu da se zali na sat.
    Ma idi koliko sam pisao bilo bi čudno da me se nesetiš!
    Ej najsimpatičnija priča koju sam čuo ikada čuo iz majstorske radionice! šta li su mu rekli........

    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Pa razmisljam juce, zamislite koliko puta ja rukom mrdnem dok sviram? To se navija samo tako...
    Ne brini, ne možeš ga prenaviti, opruga se namotava onoliko koliko joj je potrebno!
    Ako je obostrano namotavanje na satu na taj način i možeš ga namotavati ali ako je u jednosmernom smeru potreban ti je drugačiji pokret ruke. Zato je po meni veoma korisna stvar na satu, indikator snage.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    @Beethoven - Sad mi je palo na pamet - blizina zvučnika t.j. bilo kog jakog magneta može loše da utiče na preciznost mehaničkog sata. To se može manifestovati i ubrzanjem mehanizma. Obrati pažnju koliko ti je sat eventualno izložen nekom magnetnom polju?
    No time to lose

  6. #16
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Da, znam... Mada, obicno su zvucnici dalje od mene (ako ne racunam transport)...

  7. #17
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Aj da se i ja prikljucim iako Speedmaster nije automatic al SKX jeste. Jos uvek je odstupanje Speedmastera + 1 do +2 sek na dan, a Seiko je oko +-3 ili 4 sek na dan, sto je sada stvarno neverovatno za oba sata. Seiko nije podesavan, Speedmaster jeste jer je zurio i do 15sek na dan, a od kad je podesen odstupanja su eto skoro nikakva. Napominjem da ga ja navijam svaki drugi dan a ne svaki dan, sto pokazuje da i pred kraj autonomije odstupanja nisu tu Hvala mom prijatelju na podesavanju. Pozz

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Svaki drugi dan navijas i tako dobro drzi vrijeme?! Dobio si odlican primjerak!Promijeni nick u nikola0406sreckovic ,stvarno je taj moon watch pun pogodak!

  9. #19
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Pa vidi radi bez ikakvih problema 50 i po sati, ali ga ja navijam uvek u isto vreme na 48 sati. Kontam da ga bas pustim do kraja da bi kasnio dosta. Hvala, hvala, jesam u zadnje vreme sretan sa satovima i na Heuera sam naleteo slucajno

  10. #20
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Tačnost automatika

    Kako podesavate vreme na automaticima koji nemaju "hacking", odnosno da stanu po izvlacenju krunice? Cini mi se da kod skupljih satova, po izvlacenju krunice sve kazaljke idu na 12, to mozda nesto pomaze, ali kako kod obicnog automatika uskladiti sekundaru i kazaljku za minute, pretpostavljam, samo otprilike.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •