Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree18Likes

tema: Sellita sw220-1

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    771
    Lajkovi
    3109
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Može biti da je i do toga, navit ću sat ručno do kraja i ostaviti ga sastrane da vidim hoće li onda stati. Tako ću znati da li je do navijača.
    Hvala eee

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.486
    Lajkovi
    9900
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Ta Selitta ima rezervu ~38h. Navij ga rucno do kraja i odlozi negde van navijaca, pa ako izdrzi propisano vreme sve je ok sa satom. Doduse, ja bih to uradio barem dva-tri puta, da eliminisem moj OCD .

    Kada sat stane u navijacu i posle "drmanja" proradi, takodje ga odlozi sa strane da vidis koliko jos radi, tj koliko mu je ostalo rezerve snage posle toga! Sve vise verujem da je do navijaca, odnosno kombinacije sat-navijac. Obe stvari su verovatno OK, jednostavno nisu "kompatibilne" i navijac ne moze da odrzi navijenost sata...
    Poslednja ispravka: mizzy (31.8.2019. u 14:21)
    Misa NS likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    771
    Lajkovi
    3109
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Mizzy - upravo sam uradio to sto si rekao, kad je stao na navijaču prodrmao sam ga. Radio je neka tri sata i stao, bio je na navijaču ali je navijač bio ugašen. Sad sam ga opet prodrmao i radi ponovo, vidjet ću koliko će sad dugo raditi.
    Moram ga u suštini testirati u različitim situacijama. Sat je bas lijep i zao bi mi bilo da uvidim da mu je mehanizam los.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    771
    Lajkovi
    3109
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Testirao sam sat u različitim prilikama i došao do zaključka o čemu se radi. Prvo sam sat ručno navio i stavio ga u org kutiju i ustanovio da radi blizu 39 sati. Onda sam ga također ručno navio i stavio u navijač i radio je opet 39 sati. Poslije sam nageo malo navijač da bi dobio veći ugao i sat ne prestaje raditi. Na kraju je ispalo onako kako sam i mislio na početku, uteg ( ili kako se već zove) je prelagan i ne okreće se u navijaču zbog blage nagnutosti navijača.
    Rjesenje : podbacio nešto pod jednu stranu navijača jer mi se stvarno ne kupuje još jedan.
    Sat je bas lijep, iznenađujuće dobro odrađen ( bojim se da ne bih pogriješio ako bi rekao bolje od Tag Heuera) bilo bi mi bas zao da se ispostavilo da mu je mehanizam los.
    Lijep pozdrav svim učesnicima foruma i hvala na savjetima.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (8.9.2019. u 13:09)
    eee, mizzy and Milos G. like this.

  5. #15
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.572
    Lajkovi
    23244
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Moram ponovo da pokrenem ovu temu vezano za rezervu snage kod ovog mehanizma. Naime, čitajući mišljenja po drugim forumima i sajtovima zaključio sam da ovi mehanizmi često imaju problem sa " ratchet wheel- om" , odnosno zupčanikom koji služi za prenos snage u mehanizmu, ako sam dobro razumeo, što dovodi do manje rezerve snage sata jer transmisija snage ne može da se u potpunosti sprovede. Sellita SW 200- 1 je u principu razvijena da bi se otklonio ovaj nedostatak sa Sellite SW200, međutim ima mišljenja da ovaj problem nije rešen ni novom verzijom mehanizma. Navodno je navedeni zupčanik urađen tako da dolazi do lomljenja zubaca, naročito posle " agresivnog i preteranog" ručnog navijanja sata. Mene konkretno interesuje, budući da je Sellita SW 200 ( SW200- 1) klon ETA- e 2824, da li se u slučaju lomljenja ratchet wheel- a može iskoristiti ovaj deo sa ETA- e 2824?

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Po informacijama koje sam ja nasao na internetu, SW200 je imala isti profil zubaca kao i ETA, pa je dolazilo do tog problema lomljenja (ETA verovatno koristi cvrsci/bolje termickinobradjen materijal, pa nema tih problema). SW200-1 ima promenjen profil zubaca (deblji su) na tim kompromitovanim delovima, pa mislim da nije kompatibilan sa ETA-om.
    Milos G. likes this.

  7. #17
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.572
    Lajkovi
    23244
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Ja za svaki slučaj izbegavam da zbog toga navijam sat ručno. Sellita se u svakom slučaju ponaša čudno kada je u pitanju rezerva snage. Desilo se da sam ga nosio po nekoliko sati ( od toga jedno četiri kilometara pešačenja, ne sa rukama u džepovima naravno), a da je stao posle 26 sati nakon skidanja. Nakon toga sam ga mućkao jedno 5- 10 minuta i eto, radi već 40 sati i više.

  8. #18
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Skoro svim automaticima je to rucno navijanje rak rana, pa ga treba generalno izbegavati.
    Ja bih probao sa celodnevnim nosenjem. Ako je krenuo sa malom rezervom, mozda nije uspeo da navije oprugu do kraja za tih par sati nosenja.
    Milos G. likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.159
    Lajkovi
    6309
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    Probao Oris Aquis i ispao mi jezik koliko dobro stoji na ruci. Nijedan sat me nije odusevio kao ovaj. Odustao od njega iskljucivo zbog mehanizma




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Milos G. likes this.

  10. #20
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Sellita sw220-1

    SW200 nije uopste los mehanizam, i original ETA 2824 je osetljiva na rucno navijanje, kao i dosta drugih automatika.
    Meni je samo nekako previsoka cena za taj sat sa tim mehanizmom, tu bih vec ocekivao neki 2892/SW300.
    Milos G. likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •