Strana 16 od 19 PrvaPrva ... 61213141516171819 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #151
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    @Oyster Prince "Niko nije govorio da je sat bezvredan, već o tome da je činjenično stanje da vlasnicima Seika (I ostalih brendova) vade creva kada pokušaju da prodaju polovni sat u mint stanju, nezavisno od toga koliko je star." Ne bi se složio tu sa tobom. Ja mislim si žurio sad malo

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    Pa ne znam šta je ovde otvoreno za debatu ili slaganje, lako je proverljivo.
    Samo trebaš da kupiš sat za 150.000 i da ga okačiš dva dana kasnije na KP, pa vidi koliko možeš da izvučeš.

  2. #152
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Oyster Prince kaže: Pregled poruke
    Pa ne znam šta je ovde otvoreno za debatu ili slaganje, lako je proverljivo.
    Samo trebaš da kupiš sat za 150.000 i da ga okačiš dva dana kasnije na KP, pa vidi koliko možeš da izvučeš.

    pa eto on to i radi, samo je malo dodao na cenu novog i maržu (Monster od 550 do 600 evra, Sumo 900) pa ne može da kaže, ej u pravu si znaš ja to prodajem, pa ne smem da kudim :-)

    ali sa druge strane kaže da kad je uzeo Longines HC posle svih Seika da nije mogao da veruje kakav je to sat

    80% hvaljenja Seika dolazi od prodavaca istih
    Poslednja ispravka: Mali tigrillo (7.1.2021. u 22:43)
    BucaJr. likes this.

  3. #153
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Evo u threed-u sa slikama satova koji mi se sviđaju, upravo je postavljen još jedan "Seiko special edition" od 24 h usd bolive or not (u poslednje vreme izgleda da nema Seika koji nije specijalan) . Vizuelno da me ebeš više ne mogu da razlikujem Seiko od 800 usd I onaj od 24h usd, kao i specijalno od ne specijalnog izdanja, niti da ukapiram koliko je nešto specijalno ako svaki dan specijala "izleće iz frižidera" . A da ovaj ima 8R i samo +15,-10s maksimalno odstupanje. Sada mi dođe u glavu mudro zborenje kolege Piksija (ako smem da ga parafraziram) da je Seiko neprevaziđen u nižem cenovnom rangu od 100-150 usd. Ja bih dodao da je u ostatku rangova totalno prevaziđen

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    piksi and Vladimir Pejakovic like this.

  4. #154
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Oyster Prince kaže: Pregled poruke
    Pa ne znam šta je ovde otvoreno za debatu ili slaganje, lako je proverljivo.
    Samo trebaš da kupiš sat za 150.000 i da ga okačiš dva dana kasnije na KP, pa vidi koliko možeš da izvučeš.
    Pa lako je i poverljivo ,,ne znači to za sve modele ,,SRP309 Koliko je koštao kad su ga izdali 300 $ !? Sad mu cena minimum dupla ,znači ne vade se creva baš za Seiko kad prodajes. To sam hteo da ti kažem.

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  5. #155
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    pa eto on to i radi, samo je malo dodao na cenu novog i maržu (Monster od 550 do 600 evra, Sumo 900) pa ne može da kaže, ej u pravu si znaš ja to prodajem, pa ne smem da kudim :-)

    ali sa druge strane kaže da kad je uzeo Longines HC posle svih Seika da nije mogao da veruje kakav je to sat

    80% hvaljenja Seika dolazi od prodavaca istih
    Proveri cenu za Monster SRP309 Kako mu se kretala cena kad je izasao i koja mu je sad cena . I Sumo izvini nemam za 900 sto prodajem tu si me pomešao sa nekim . Za longines se slažem da je vrlo dobar sat.

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  6. #156
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    pa eto on to i radi, samo je malo dodao na cenu novog i maržu (Monster od 550 do 600 evra, Sumo 900) pa ne može da kaže, ej u pravu si znaš ja to prodajem, pa ne smem da kudim :-)

    ali sa druge strane kaže da kad je uzeo Longines HC posle svih Seika da nije mogao da veruje kakav je to sat

    80% hvaljenja Seika dolazi od prodavaca istih
    Nemam ja problem sa tim, što se mene tiče želim svakome da izvuče maksimum novca za svoj polovni sat, ali ovo što se kod nas na oglasima radi nije baš realno. Za koliko se nešto prodaje i za koliko je zapravo prodato su dve jako različite stvari, a ovo drugo nažalost u većini slučajeva bude znatno niža suma.

    Ja sam imao jedan Seiko u životu, Sea Urchin koji sam kupio od kolege Chucka za nekih 150E ako me sećanje dobro služi. Bio sam prezadovoljan satom i to je bio prvi automatik koji sam kupio. Poklonio sam ga članu porodice, i verovatno ću ga opet kupiti jer za taj novac mislim da je jako dobra kupovina.

    Nisam imao estetski nagon za skuplje Seikove modele, ali po svemu što vidim argumentacija koju vlasnici nude služi da opravdaju svoju kupovinu, a veoma često se neslavno provedu u ovim debatama.
    BucaJr. and chuck like this.

  7. #157
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Evo u threed-u sa slikama satova koji mi se sviđaju, upravo je postavljen još jedan "Seiko special edition" od 24 h usd bolive or not (u poslednje vreme izgleda da nema Seika koji nije specijalan) . Vizuelno da me ebeš više ne mogu da razlikujem Seiko od 800 usd I onaj od 24h usd, kao i specijalno od ne specijalnog izdanja, niti da ukapiram koliko je nešto specijalno ako svaki dan specijala "izleće iz frižidera" . A da ovaj ima 8R i samo +15,-10s maksimalno odstupanje. Sada mi dođe u glavu mudro zborenje kolege Piksija (ako smem da ga parafraziram) da je Seiko neprevaziđen u nižem cenovnom rangu od 100-150 usd. Ja bih dodao da je u ostatku rangova totalno prevaziđen

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Neznam gde si našao sliku i cena nije 24 h

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  8. #158
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    Neznam gde si našao sliku i cena nije 24 h

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    Kolika je cena. Izvinjavam se na grešci. Baš sam poludeo kada sam video
    https://www.thongsia.com.hk/en/seiko...ns/product/26/

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  9. #159
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Attila, ma gde Monster 600 dolara, taj isti ja imam, to ako neko da 300 do 350 evra, kod preprodavaca na oglasima je svaki dan skuplji, došli su do 600 kao što je daytona došla na 30.000, s obzirom da se sat nije prodao, sutra mu cena još veća, pusti ti to

    ja sam za moj dobijao doduše 400 (naravno nisam prodao ne zanima me prodaja) ali to je bilo ima dve godine, sad su cene značajno pale i Monster se lagano nalazi za 200 do 250 evra što je opet dosta iznad realne cene


    Nešoni, i taj Seiko od 24.800 ima gap između narukvice i kućišta kao i svi iz te serije, takav gap nema ni stari Tissot PR50

    inače sve za Seiko dolazi ljudima kako sam ja govorio ima skoro deset godina, jedini sam ja to pričao, sada pola foruma tvrdi to isto, samo čekam onaj famozni snimak da neko objavi na WUS gde se isti prave sa kojekakvim replikama u no name fabrikama u unutrašnjosti Kine (dnevna smena Seiko LE, večernja smena replike i ostala šrot roba)

  10. #160
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Oyster Prince kaže: Pregled poruke
    Nemam ja problem sa tim, što se mene tiče želim svakome da izvuče maksimum novca za svoj polovni sat, ali ovo što se kod nas na oglasima radi nije baš realno. Za koliko se nešto prodaje i za koliko je zapravo prodato su dve jako različite stvari, a ovo drugo nažalost u većini slučajeva bude znatno niža suma.

    Ja sam imao jedan Seiko u životu, Sea Urchin koji sam kupio od kolege Chucka za nekih 150E ako me sećanje dobro služi. Bio sam prezadovoljan satom i to je bio prvi automatik koji sam kupio. Poklonio sam ga članu porodice, i verovatno ću ga opet kupiti jer za taj novac mislim da je jako dobra kupovina.

    Nisam imao estetski nagon za skuplje Seikove modele, ali po svemu što vidim argumentacija koju vlasnici nude služi da opravdaju svoju kupovinu, a veoma često se neslavno provedu u ovim debatama.
    Nije neslavno se provedu nego ljudi neće da se raspravljaju I odlaze sa foruma jer ih napadaju članovi sa foruma i šta im to treba u životu. Eto Watchlovers grupa na Viber u 140 ljudi nit svadje nit raspravke i svaki dan se komunicira ,a ovde neko se pojavi sa Seiko m odma ga kidaju .

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    sdbiba likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •