Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By bezbi

tema: Pomoc oko mehanizma...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.5.2016.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko mehanizma...

    Molim za pomoc oko mehanizma sa slike? Da li je u pitanju ETA kalibar, ako jeste, koji konkretno? Na slici se vidi da poseduje mini "zig" ali se ne vidi citko. Probao sam da nadjem na netu koji podatak nesto najslicnije ovome su ETA 2824-2 i ETA 2836-2... Hvala
    Pomoc oko mehanizma...-2.jpgPomoc oko mehanizma...-3.jpgPomoc oko mehanizma...-4.jpg Pomoc oko mehanizma...-1.jpg

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc oko mehanizma...

    Ovo je 2824, imao sam sat sa ovakvom zutom Etom.

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  3. #3
    Član Avatar korisnika Karadjordje
    Član od
    12.3.2014.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    676
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Pomoc oko mehanizma...

    Naisao sam na ovaj oglas na KP.

    https://www.kupujemprodajem.com/Naki...r_id=110419535
    Zanima me da li je ovo original ETA? I da li vredi te pare?
    Hvala.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.5.2016.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko mehanizma...

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Ovo je 2824, imao sam sat sa ovakvom zutom Etom.

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Ipak je u pitanju ETA 2836-2. Pre par dana sam nosio casovnik kod casovnicara! Koliko sam ga razumeo, 2824 ima opciju datuma, a 2836 ima opciju i datima i dana... razlikuju se po jos nekoj stavki!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc oko mehanizma...

    Zaboravih da je i 36ica skoro ista otpozadi...a i nisam ni citao sta si pitao, ja brze bolje povrdio da je original Etica u pitanju nisam ni razmisljao da li je 24 ili 36. Ne znas koji je Grade u pitanju? Jesi ga kupio? Super je mehanizam, sta planiras sa njim, jel ostaje u kucistu ili menjas nesto?
    d@im likes this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.5.2016.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko mehanizma...

    Ovaj mehanizam je ugradjen u kopiju “rolex”/a day/date president! Isprva sam imao samo fotografije sata (fotografije sam postavljao na temu “provera autenticnosti sata” jel je sat na fotografija delovao autenticno), a posle toga mi je poslata i fotografija mehanizma, na osnovu cega smo utvrdili da se radi o kopiji sata! Pre par nedelja sam dobio sat u ruke, odneo kod iskusnog casovnicara i on je konstatovao da je sat kopija, ali da je uradjen sa dosta paznje (skrenuo mi je paznju na neke detalje koji su uradjeni 1/1 sa originalom, ali mi je isto tako skrenuo paznju i na neke sitnice koje u kopiranju nisu uspeli da isprate). Kada smo otvorili sat, rekao je da je u pitanju ETA 2836/2, uporedili smo je sa nekom kineskom etom 2824 koju je imao u nekoj kopiji Panerai luminora na kojoj je menjao staklo i utvrdili da je ova 36/ica daleko kvalitetnije uradjena u odnosu na 24/ku. Sam kvalitet zavrsne obrade i preciznost slova i brojeva su dosta uocljiviji na ovom mehanizmu! Za sada mehanizam pokerce “rolex”, za dalje cemo videti! Sto se grade/a tice, mislim da je standard (makar moja pretpostavka) s’obzirom da pokrece kopiju sata ������.
    Poslednja ispravka: d@im (3.2.2020. u 14:51)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •