Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
Like Tree41Likes

tema: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Posle 5 i 10 godina, za Fortis uzimas veci novac, ali vise si "pukao".

    Ko planira da se jednog dana "vadi" na sat,bolje neka u startu kupi Casio , a ostatak oroci kod Milana Zmaja uz neku drugarsku kamatu (15% na godisnjem nivou,bar)
    Pa ko može uopšte i da planira da se "vadi".....poenta je da satovi sa eta mehanizmom obično održavaju nekakvu vrednost, pogotovo ako su zvučna imena, a ne Fortisi ili slično. Ako ćemo tako da rezonujemo, štekaš i što manje trošiš....najviše uštediš (najbolje i da ne kupiš sat, uvek ćeš saznati tačno vreme), najveći je gubitak na luksuzu, pa ko za njega nema neka i ne razmišlja o njemu. Inače ne postoje kamate od 15 procenata osim kod zelenaša.....
    milan zmaj likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    Mehanicki satovi imaju dusu, svaki zna TACNO koliko ima sati )) mindless radio controled monsteri svi misle isto )
    Citiram kolegu sa drugog posta jer mi se veoma dopalo , a apropo ove priče svaki sat ima svoju vrednost koja se svakako ne meri vremenom kašnjenja, frekfrencijom rada ili nedaj bože pokletim €-evreima ...... da ne idem dalje u of

  3. #33
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Pa hade podeli neka licni iskustva ako ih imas a verujem da ih imas...Ja bi bas voleo da znam jer u tu rubriku mehanizmi se basne razumem..
    Lajicki gledano kao i kad se dvoumis izmedju dva sata u jednom je eta u drugom miyota ja pre uzeo etu. prostacki onako receno
    Bi ja....
    Ali nemam iskustva sa 8215
    Imao sam NY0040 sa 8203, to nije to.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  4. #34
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

    Pa i mene je zanimalo bas...,ma da iskreno ne znam da li uopste mogu da se porede i to me zanima jer ne znam u koje se satove ugradjuje miyota 8215. Mogu da izguglam ali me sad mrzi.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

    Pokrenut nekim drugim temama, zelim dati jos jedno poredjenje ova dva mehanizma, mozda ce pomoci nekome. U pitanju je njihova kompitabilnost tj. da li se jedan mehanizam moze ugraditi u kuciste drugog.
    Mehanizmi su istih precnika znaci da bi trebalo da jedan stane u prsten drugog. Otvori za datum se provereno podudaraju sada sam proveravao, otvor na ciferu za datum od ete je na pravom mestu gde treba stajati onaj za miyu. Otvor kazaljke sa satnocu je isti, minutara i sekundare nisu iste. Stopice cifera ne odgovaraju, kod ete se nalaze, mislim na 5 i 11h, dok su kod miye na 5 i 9-10h.. Na kraju je tu debljina, koja ne ne slaze, eta je tanja a to moze biti problem je se mozda otvor za kljuc ne nalazi na istoj visini, a to nisam mogao proveriti, a ukoliko visina otvora nije ista, jedan mehanizam se ne moze ugraditi u kuciste drugog.
    vlajo likes this.

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Miyota 8215 vs ETA 2824 - licna iskustva

    Pracen mojim problemom sa trazenjem zupcanika na kljucu za poljot 2414, odlucih postaviti u temu oglas, ako nekome fali neki delic od ovog 8215 a ne moze da ga nadje- neka mi se obrati, ostalo je nekoliko delova od mog starog mehanizma, mogu poslati naravno besplatno.
    milan zmaj, VLADAN P, zare and 1 others like this.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Slične teme

  1. Citizen-Miyota 8203
    By d1d in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 3.11.2020., 11:31
  2. Miyota, ETA mehanizmi
    By igidboj in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 7.12.2013., 0:09
  3. Miyota 8210
    By backarelli in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 8.4.2013., 23:18
  4. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  5. Citizen-Miyota tehnička uputstva
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •