Citat Baron kaže: Pregled poruke
Reci davore u čemu je značajna razlika? I ja sam doživio razliku, ali u tome da je 2824 pouzdaniji, a 2892 kao princeza, uvjek joj nešto smeta

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Kao sto rekoh ne smatram se najkompetentnijim da iznosim cinjenice, pa ako gresim neka me neko ispravi, takodje mislim da bas na ovom forumu ima detaljnih rasprava na temu (iz kojih sam i ja saznavao dosta), ali koliko ja znam postoji nekoliko manjih i vecih razlika.
Prva i najociglednija bila bi da je 2892 tanji za ceo milimetar, sto je po meni dovoljno tehnicko dostignuce sve i da su identicni u svemu drugom. Mozda zbog svoje debljine 2892 lakse leze u sofisticiranije satove pa otud ideja o njegovom nobles poreklu, posto koliko znam 2892 bi trebalo da ima i bolju antisok zastitu. Cini mi se da je ta tabela negde skrivena i na ovom forumu gde jasno pise da u elabore grade-u 2892 ima incabloc zastitu koju 2824 dobija tek od top grade-a. I tu dolazimo do mozda najznacajnije razlike koja je u mom sistemu vrednosti postavila 2892 na visu lestvicu: nema standard grade.
Siguran sam da ima jos tehnickih razlika, izmedju ostalog i da je 2892 uvek detaljnije i lepse ukrasena, ali to mu valjda dodje i logicno obzirom da je mecu u satove visestruko skuplje nego 2824.
Po meni je eta 2892 vrhunac inzenjerstva u casovnicarstvu, ne po svojim karakteristikama, vec imajuci u vidu da i dalje dobijas proveren, svuda prisutan mehanizam, kojeg i Mica iz nekog casovnicarskog cumeza ume da servisira bez po muke, dok sa druge strane nosi prefinjenost koju krase mnogo skuplji mehanizmi. Mozda je na ovoj lestvici mojih vrednosti jedino tuce Omega coaxial, ponovo ne zato sto ne postoji superiorniji mehanizam, vec kako Haifisch u jednom postu pre neki dan rece, da je presedan stavljati takav mehanizam u entry satove brenda. Kako je ipak i najjeftinija Omegica daleko iznad cene koju bih bio spreman da platim za sat, ostaje mi da velicam 2892.