Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 58
Like Tree25Likes

tema: Citizen-Miyota 8203

  1. #31
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    ^
    E tu smo, to bi bilo mnogo zanimljivije poredjenje, 8203 vs 7S26. Oni i jesu konkurenti, kako cenovno tako i po kakakteristikama. Na osnovu onoga sto sam procitao, licnog iskustva nemam sa ovim mehanizmima, ja bih prednost dao Miyoti. Kazu da je preciznije nastelovana, a ima i mogucnost rucnog navijanja. Takodje, u mnogim izvorima se tvrdi da Citizen i dalje sve svoje mehanicke mehanizme proizvodi u Japanu, sto bi bila jos jedna prednost 8203, naravno, ako je to tacno!?!
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Sve to je mrtvo slovo na papiru...papir trpi sve

    "Ja",tj stari moj, ima Seiko sa 7s26 mehanizmom,koji od `96-e nije otvaran,servisiran niti podmazivan...a svaki dan,bukvalno svaki, ni jedan jedini dan od tada nije skinut sa ruke izdrzava torturu gradilista... Razna stemovanja,potrese,udarce u zid,burad...cepanje drva... Ko je jednom koristio spic i cekic,zna o cemu se radi .

    Za taj mehanizam imam samo jednu rec...amin
    sima hrabri and Walter like this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Ajmo redom...

    @nikola0406
    Ja se obično trudim da svakom proizvođaču posvetim barem malo pažnje, bez obzira da li ja volim i podržavam tog proizvođača ili ne. Nekada je bitno samo da se informacija prenese, bez neke prevelike želje za analizom iste.


    @HADzI DALIBOR
    Ne, ja sam radio klasičan prevod prilično informativnog članka u kojem je iznešeno dosta tehničkih detalja i zapažanja o radu dva mehanizma ali nigde nisam naveo da se u potpunosti slažem sa autorom članka. Možda sam trebao kompletan tekst da stavim pod [quote] tag kako ne bi bilo nesporazuma ali sam isto tako smatrao da je dovoljno to što sam postavio link kako bi se znao izvor informacija.

    Kao što sam naveo u ovoj temi i to u nekoliko navrata, moje mišljenje u ovom trenutku je da je Miyota 8203 bolja od ETA 2824-2 mehanizma. Možda nije uglađena i ušminkana kao švajcarac ali je u pogledu izdržljivosti i pouzdanosti za nijansu bolja a u najmanju ruku, rame uz rame sa ETA 2824-2 mehanizmom. Nigde nisam naveo niti izneo tvrdnju da je u rangu jednog 2892 mehanizma niti se iz mojih poruka to može zaključiti.
    Reći ću ovako, ETA 2824-2 = Miyota 82xx = Seiko 7s26. Radi se samo o suptilnim nijansama kada je reč o kvalitetu i pouzdanosti a koji je bolji zavisi od iskustva pojedinca sa tim mehanizmima. Realno, ni jedan od ova tri mehanizma nije superioran niti znatno odskače po kvalitetu u odnosu na druga dva.

    Na komentar o časovničarima mogu samo reći da je većini časovničara sve to jedno te isto g***o. Oni na te mehanizme gledaju kao na izvor prihoda i ne oduševljavaju se sa njima niti zalaze toliko duboko u analizu pojedinih delova koliko to radimo mi. Naravno da i oni vole satove i mehanizme, ali kada ti to postane svakodnevnica, oduševljenje se vremenom gubi i dobija se sasvim drugačiji pogled na taj svet.


    @d1d
    Evo, opet ću pokušati da se vratim na temu i da ti sumiram moja iskustva sa ovim mehanizmom...

    Odličan mehanizam, izuzetno pouzdan, ni malo "svilen" i može dosta torture da izdrži. Često je out-of-the-box unutar cosc specifikacija. Rekao bih da nema tu finoću koju pruža jedna eta prilikom navijanja uz pomoć krunice ali generalno, po meni (moje mišljenje u ovom trenutku), bolji mehanizam od konkurentnog 2824 i njegovih derivata.
    Razlika između Miyota 8203a i Miyota 8203b se ogleda u postojanju dekoracije kod 8203b, rotoru koji je navodno lakši nego u prethodnoj verziji kao i boljoj regulaciji koja za rezultat ima veću preciznost mehanizma.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #34
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    E dzabe to sve kada svi znaju da je ETA 2824 najsportskiji mehanizam, a retko je i cuo za Miyotu uopste. A i sada ti obrazlozi to sto si rekao da je ta Toyota bolja za nijansu od ETA???
    Radasinka likes this.

  5. #35
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Jeftinija je znaci bolja
    "Don't Touch The Watch." - Patrick Bateman

    http://www.youtube.com/watch?v=Tm4zUH-Xv_o

  6. #36
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Sve to je mrtvo slovo na papiru...papir trpi sve

    "Ja",tj stari moj, ima Seiko sa 7s26 mehanizmom,koji od `96-e nije otvaran,servisiran niti podmazivan...a svaki dan,bukvalno svaki, ni jedan jedini dan od tada nije skinut sa ruke izdrzava torturu gradilista... Razna stemovanja,potrese,udarce u zid,burad...cepanje drva... Ko je jednom koristio spic i cekic,zna o cemu se radi .

    Za taj mehanizam imam samo jednu rec...amin
    U potpunosti se slazem sa ovim sto je napisao 23jewels, to je potvrdjena i dokazana prica.
    Sto se tice uporedbi u istim klasama MEHANIZMA mogu reci samo da je stvar ukusa neko voli BMW neko Mercedes, a obe imaju i pozitivne i negativne stvari, recimo ja sam SEIKO fan i za iste pare ili neke male razlike u ceni nikad ne bih kupio Citizen ili neki anonimni ili manje poznati swiss brend koji nosi Eta masinu iako verujem da mozda u nijansama ja ta Eta mozda ??? i kvalitetnija ali toliko sam seikovca izmaltretiro i iznosio u ekstremnim uslovima rada,odlicno su se pokazali tako da zasluzuju moju naklonost i poverenje kad je u pitanju izbor.

  7. #37
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    ajed da malo potkurim temu ,sa nečim na što ne obraćate pažnju kad govorite da je eta zastupljenija od miyote a sa time i bolja.Svi više poznate swiss i njemačke firme koje će radije ugraditi etu nego miyotu nego neke japanske firme kojih je i puuuuno manje a veećina je čula samo za seiko citizen i orient.Sa urarske strane kaj se tiče eta vs miyota izdržljivost i pouzdanos oba mehanizma je podjednaka sa tehničke strane lagana prednost eti premda ima pojedinih segmenata sata koji su bolji na miyoti, jednostavnost je jeda od njih.Sa estecke strane prednost eti zbog poliranih djelova skladnosti ,ugodnije za oko. Dizajn je generalno lošija strana ma svim japancima, premda o razlici ukusa evropljana i japanaca nebi razglabal.
    sori za malo off topic
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    nije off, tema od pocetka ide u tom smeru..ja recimo ne bi sebi dao za pravo da govorim detaljno o prednostima i manama satnih mehanizama jer za iste nisam strucnjak, ali iz watchmagovog posta vidim sledece:

    1) izdrzljivost i pouzdanost: jednaka
    2) tehnicka strana: blaga prednost eti
    3) estetika: blaga prednost eti

    iz ovoga ja mogu zakljuciti da je eta (2824-2) za nijansu bolja od miyote (8203)

  9. #39
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Nije mi jasno zasto svi poredite etu sa miyotom?!
    Ovo sto je milos napisao iznad sve stoji ali po kojoj ceni? Cenovno oni nisu ista kategorija.
    Eta je 2x skuplja i te stavke nema, 4) CENA.
    Ako se tako pogleda onda je Miyota ubedljivi pobednik.
    Po meni, konkurenti su 8203 (82.. serija) i 7S26.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Citizen-Miyota 8203

    Mislim da je ETA cak i vise nego duplo skuplja. Mada ja stvarno ne znam po kojoj ceni ostali proizvodjaci kupuju ETA mehanizme koje ugradju u svoje satove. Ja mogu jedino da poredim cene koje nadjem na net-u, i to uglavnom od prodavaca na ebay-u. E sada, koji je stvarno bolji mehanizam kada se uzme u odnos cena i ono sto se dobije to je stvarno tesko reci. Ali ja mogu da kazem ovako: Ako imam para uzecu ETU, ako nemam para uzecu Seiko 7S26. A ako imam oba pomenuta sata, e onda cu uzeti Miyotu 8203. Ali ne zato sto je Miyota najlosija, nego zato sto vise preferiram prva dva proizvodjaca.
    UlysseNardin likes this.

Slične teme

  1. Miyota predstavila novi automatski mehanizam Cal.9015
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.3.2010., 18:05
  2. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  3. Citizen-Miyota tehnička uputstva
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 15:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •